الو رایانه

آموزش حذف تبلیغات تلگرام ؛ تبلیغ های تلگرام را بلاک کنید!

آموزش حذف تبلیغات تلگرام ؛ تبلیغ های تلگرام را بلاک کنید!

مقدمه

با استقبال زیاد کاربران  اینترنت از برنامه پیام رسان  تلگرام، به همان اندازه شمار پیام‌های تبلیغاتی ارسال‌شده از این طریق افزایش یافته است. در حال حاضر روزانه هر کاربر ممکن است تعداد زیادی بالغ بر ۲۰ یا بیشتر پیام تبلیغاتی در تلگرام خود دریافت کند و این موضوع بسیار اذیت کننده است .

برنامه نویسان  تلگرام نیز برای جلوگیری از ارسال پیام‌های تبلیغاتی در تلگرام نیز برای جلوگیری از نارضایتی کاربران قابلیت های جدیدی به این پیام رسان اضافه کرده اند ، در ابتدا پیام‌های تبلیغاتی از طریق شماره‌های تبلیغاتی و همانند پیامک های تبلیغاتی ارسال می‌شد که توسط سازندگان تلگرام از ارسال پیام‌های انبوه از این طریق مسدود شد. اما پس از آن، شرکت‌های تبلیغاتی از قابلیت کانال‌های تلگرام برای تبلیغات  سو استفاده کردند و تبلیغاتی که این روزها کاربران دریافت می‌کنند از این طریق ارسال می‌شود، اما موضع به همین جا ختم نشد و تلگرام باز هم بروز رسانی جدیدی عرضه کرد.

پیش از هر چیز اگر تلگرام خود را بروز نکرده اید مطمعن شوید نسخه ای ۳٫۵ یا بالاتر روی دستگاه شما نصب است زیرا این قابلیت در این اپدیت به برنامه اضافه شده و در ورژن های قبلی وجود ندارد.

در به‌روزرسانی تلگرام برای گوشی‌های اسمارت، قابلیتی اضافه شده است که از اضافه شدن شما به گروه‌ها و کانال‌ها توسط افرادی غیر از افراد موجود در لیست مخاطبین، جلوگیری می‌کند و در عمل تعداد با ضریب موفقیت بالایی از نمایش تبلیغ جلوگیری می کند زیرا علت اصلی تبلیغات جوین شد بودن اطلاع کاربر به گروه های بی ربط و تبلیغاتی بود . در نتیجه عملاً اضافه شدن شما به کانال‌های تبلیغاتی با فعال بودن این گزینه غیرممکن می‌شود،اگر می خواهید این  قابلیت  را فعال کنید با تیم الورایانه در ادامه همراه باشید تا نحوه انجام این کار را به شما آموزش دهیم .

تنظیمات مربوط به حریم خصوصی یا Privacy

  • ابتدا برنامه تلگرام خود را باز کنید  و به قسمت Settings بروید.
  • سپس در قسمت Privacy and Security گزینه Groups را انتخاب کنید.
  • در این پنجره  اگر گزینه Everybody‌ را انتخاب کنید، همه اشخاص و اگر گزینه My Contacts را انتخاب کنید، تنها افرادی که در لیست مخاطبان شما قرار دارند می‌توانند شما را به گروه یا کانال خاصی اضافه کنند.
  • اگر راه حل برای  بالا برای شما کلی است و میخواهید این تنظیمات روی افراد خاصی انجام دهید ، در پایین صفحه نیز گزینه‌های Never Allow‌ و Always Allow قرار دارد. در Never Allow می‌توانید این دسترسی را برای اشخاص  مشخصی مسدود کنید و در Always Allow می‌توانید دسترسی اضافه کردن شما به گروه و کانال را برای افراد مشخصی باز نگه دارید.

 

آموزش حذف تبلیغات تلگرام ؛ تبلیغ های تلگرام را بلاک کنید!

لینک های مزاحم در قسمت نوتیفیکیشن

اگر در قسمت نوتیفیکیشن گوشی خود لینک جوین به گروه دریافت می کنید و راه حل قبلی که در بالا بررسی کرده ایم را انجام داده ای به احتمال زیاد گوشی شما دارای بد افزار می باشد و باید سریعا برنامه های اخیری که از منابع نامعتبر نصب کرده اید پاک کنید زیرا دلیل اصلی این نوتیفیکیشن ها همین نرم افزار ها می باشند .

 

خارج شدن از گروه ای نامعتبر و تبلیغات گروه های پروکسی

به دلیل  مشکلاتی که برای استفاده از تلگرام در داخل کشور وجود دارد متاسفانه گاها مجبور هستیم  از کانال های پروکسی استفاده کنیم و اکثر کاربران تبلیغات هایی که در کانالهای پر.کسی می بینید را آزار دهنده می داند حقیقت امر این است که این گروه های صرفا از طریق همین تبلیغات کسب درآمد می کنند و راهی برای حذف آن وجود ندارد مگر اینکه از این پروکسی ها استفاده نکنید ، اما اگر از قبل در گروهی دعوت شده اید که نمیدانید چیست و خودتان جوین نشده اید و تبلیغ های آزار دهنده ای روی این گروه ارسال می شود به راحتی با خارج شد یا به اصلاح leave کانال خود را از شر این تبلیغات خلاص کنید چون راه حلی که در قسمت اول گفتیم برای این است که از این به بعد جلوی  این دعوت شدن ناخواسته گرفته شود ولی کانال های قبلی را باید به صورت دستی leave دهید تا مشکل حل شود .

 

مقالات مرتبط

حذف اکانت تلگرام طلایی

پاک کردن کش تلگرام در اندروید و آیفون IOS

حذف اکانت هاتگرام

ساختن لینک جوین تلگرام در اندروید و IOS

[تعداد: 3    میانگین: 1.3/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه