الو رایانه

آموزش hyperlink در Word

آموزش hyperlink در Word

مقدمه

Hyperlink یا هایپرلینک  یک عبارت یا تصویر محتوی لینک می باشد که با کلیک روی آن یک مسیر یا فایل  سند جدید باز می شود. گرچه هایپرلینک ها ابتدا برای استفاده در اینترنت ایجاد شدند اما در اسناد Word نیز پر کاربرد شدند.

هایپرلینک ها در Word معمولاً برای کارهای از قبیل انتقال فرد به یک وب سایت انتقال فرد به یک سند یا فایل دیگر انتقال فرد به مکان دیگری در سند فعلی اضافه کردن اطلاعات متنی روی یک کلمه یا عبارت استفاده می شود .

هایپرلینک های نوشتاری در Word  اغلب با رنگ آبی و یک خط زیر آنها مشخص هستند اما همیشه اینطور نیست و می توانید آن را تغییر بدهید. وقتی نشانگر را روی یک لینک حرکت دهید، شکل اشاره گر آن به شکل یک  آیکون دست کوچک تغییر پیدا می کند.

در این مقاله شیوه ساخت انواع هایپرلینک ها، قالب بندی را برای شما توضیح خواهیم داد با تیم الو رایانه در ادامه همراه باشید.

ایجاد  هایپرلینک به طور اتوماتیک

می توانید برای یک صفحه اینترنت در Word به صورت اتوماتیک یک لینک ایجاد کنید. برای اینکار ابتدا آدرس صفحه اینترنت را نوشته و سپس کلید اینتر یا فاصله را بزنید. Word  متن نوشته شده را به طور اتوماتیک به یک هایپرلینک تبدیل می کند.

هایپرلینک به یک فایل، یک صفحه وب یا یک ایمیل

در جایی که می خواهید لینک را ایجاد، کلیک کنید و یا متن، شکل یا تصویر مورد نظر برای لینک را انتخاب نمایید .سپس  به منوی Insert در نوار Ribbon بروید.سپس  در بخش Links، روی گزینه Link یا Hyperlink کلیک کنید.

پنجره Insert Hyperlink باز می شود.سپس  متن لینک خود را در فیلد Text to display وارد کنید.سپس در مرحله بعد می توانید به یک فایل، یک صفحه اینترنتی و یا یک ایمیل لینک دهید.

در پایین قسمت Link to، گزینه Existing File or Web Page را انتخاب کنید. در اینجا می توانید به یک فایل موجود و یا یک صفحه اینترنتی لینک دهید.

 

 

برای انتخاب فایل موجود روی سیستم، روی قسمت Look in کلیک کرده و فولدر که فایل در آن است را پیدا کنید. سپس در قسمت Current Folder روی فایل مورد نظر کلیک نمایید. آدرس فایل در قسمت Address نشان داده می شود،

همچنین برای لینک به صفحه وب اینترنتی می توانید به کپی کردن  آدرس آن را در فیلد Address وارد یا دستی وارد کنید.

در پایین قسمت Link to، گزینه Create New Document را انتخاب نمایید. از این گزینه برای ساخت یک فایل جدید و لینک دادن به آن استفاده می شود.

اسم و آدرس فایل را تنظیم نمیاد سپس در قسمت When to edit می توانید تعیین کنید که فایل ساخته شده را همین حالا ویرایش کنید یا زمان دیگری موکول کنید.

در پایین قسمت Link to، گزینه Email Address را انتخاب کنید. از این گزینه برای لینک به یک ایمیل استفاده می شود.آدرس ایمیل مورد نظر را در کادر Email address وارد نمایید سپس موضوع پیام را در کادر Subject وارد کنید.در قسمت Recently used email addresses آدرس ایمیل‌های استفاده شده قبلی قرار دارد، می‌توانید از آنها نیز انتخاب کنید سپس در نهایت پس از تعیین لینک روی OK کلیک نمایید.

دو ترفند دیگر برای باز کردن و ویرایش پنجره هایپرلینک وجود دارد که با این شرح می باشند ، اول استفاده از میانبر Ctrl + K،  دوم راست کلیک و استفاده از منوی زمینه. این منو محتوی گزینه های مرتبط با Hyperlink است. برای نمایش این منو می توانید از کلید های ترکیبی Shift + F10 نیز استفاده کنید.

 

لینک به یک مکان خاص در فایل فعلی

 

اگر  بخواهید در فایل خود از یک قسمت به قسمت دیگری بروید، به خصوص اگر فایل بزرگی دارید که تعداد صفحات یا فصل های آن زیاد است. فرض کنید در جایی از متن به بخش خاصی در همان سند اشاره میکنید و می خواهید به طور مستقیم به همان قسمت بروید. برای این کار ابتدا باید آن مکان خاص در سند را بوک مارک کنید، سپس از هایپرلینک برای مسیر دهی  به آن استفاده کنید.


 

مقاله‌های مرتبط

تایپ نیم‌فاصله در ورد

نحوه ایجاد بوکمارک در نرم افزار Word

ایجاد فهرست خودکار مطالب و تصاویر در Word

۴ روش تبدیل فایل پی‌دی‌اف (pdf) به ورد (word) | تبدیل پی‌دی‌اف به ورد بدون بهم ریختگی

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
الو رایانه