الو رایانه

ادد نشدن پرینتر تحت شبکه

  • تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • بازدید : 1,463
  • نظرات : بدون ديدگاه
ادد نشدن پرینتر تحت شبکه

ادد نشدن پرینتر تحت شبکه

بعضی اوقات برای پرینت گرفتن از شبکه، مشکل ساز بوده و پرینتر به‌درستی کار نمی‌کند. دلیل این کار عدم شناسایی پرینتر در شبکه است. حل این مشکل سخت نیست. در اینجا مقاله به بررسی راهکارهایی برای رفع مشکل عدم شناسایی پرینتر در شبکه می پردازیم.

۱از اتصال پرینتر به شبکه اطمینان حاصل کنید

قبل از هر کاری از اتصال صحیح پرینتر به پریز برق اطمینان حاصل کنید. در صورت اتصال داشتن، چراغ سبز پرینتر روشن خواهد بود. اگر پرینتر به درستی به کامپیوتر متصل باشد، آیکون پرینتر را در نوار زمینه ویندوز مشاهده خواهید کرد. در صورتی که آیکون پرینتر را نمایش داده نشد، مراحل زیر را برای برقراری اتصال انجام دهید.

دستگاه پرینتر را ری استارت کنید.

کابل برق را از پریز جدا کرده و دوباره متصل کنید.

اتصال پرینتر به کامپیوتر را بررسی کنید که به‌درستی انجام شده باشد.

وجود لوازم مصرفی را بررسی کنید.

سینی کاغذتان را کنترل کنید که کاغذ موجود باشد. همینطور از سلامت تونر و یا وجود جوهر داخل کارتریج هم مطمئن شوید. از طریق پنل کنترلی جلویی دستگاه، سطح جوهر کارتریج را نیز چک کنید. در نهایت داخل دستگاه را کنترل کنید که کاغذ داخل آن جمع نشده باشد.

۲اتصال شبکه را بررسی کنید

پرینتر احتمال دارد از طریق کابل و یا شبکه Wi-Fi به شبکه متصل باشد. این اتصال را بررسی کنید که به طور صحیح انجام شده شود. سلامت کابل و درستی رمز Wi-Fi شبکه هم مواردی هستند که باید به آنها توجه شود. گاهی ممکن است پسورد Wi-Fi تغییر کرده باشد، اما شما بعد از تغییر پسورد اقدام به اتصال پرینتر به شبکه نکرده باشید.

ادد نشدن پرینتر تحت شبکه

۳صف چاپ پرینتر را بررسی کنید.

نرم افزاری روی هر پرینتر نصب است که که این امکان را می‌دهد تا کارهای چاپی خود را مدیریت کنید. هر زمان که کاربر در دفتر کار، از طریق شبکه، فایلی را برای پرینت ارسال می‌کند، در صورت تجمع کارهای چاپی، قادر به لغو آن‌ها خواهد بود. نرم افزار مدیریت چاپ را باز کرده و وضعیت صف پرینت را بررسی کنید. شما قادر هستید کارهای چاپی را در این مرحله لغو و یا ری استارت کنید تا مشکل پرینتر برطرف شود.

 

۴نرم افزار پرینتر را بروزرسانی کنید

نسخه‌های قدیمی نرم افزارهای پرینتر می‌تواند دلیل اصلی بروز مشکل برای دستگاه باشد و در روند پرینت گرفتن، خلل ایجاد کند. برای ارسال فایل‌های چاپی از طریق شبکه به درایور مناسب نیاز دارید. در اولین فرصت درایور پرینتر خود را با آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

 

۵– Print Sharing را فعال کنید.

اغلب افراد این مورد را در پرینتر‌های موجود در شبکه نادیده می‌گیرند. برای اینکه پرینتر شما در شبکه شناسایی شود و بتوانید به‌راحتی با آن فایل‌های خود را پرینت بگیرید باید موقعی که پرینتر به شبکه متصل است، گزینه File and Printer Sharing را فعال کنید. فقط از طریق، کامپیوتر پرینتر شما را خواهد شناخت. پس برای اینکه پرینتر تحت شبکه به درستی کار کند، باید این گزینه فعال باشد.

هم چنین برای طریقه پرینت گرفتن با سرور ابری به این صفحه مراجعه کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
الو رایانه