الو رایانه

استفاده از گوشی به عنوان webcam

استفاده از گوشی به عنوان  webcam

مقدمه

در این مقاله می خواهیم ساده ترین روش استفاده از تلفن هوشمند اندرویدی خود را به عنوان یک وب کم رایانه استفاده کنیم ، برنامه های زیادی در اینترنت موجود است اما این روش  و برنامه ساده ترین روش برای تبدیل دوربین گوشی اندروید خود به عنوان وب کم برای رایانه شخصی شما میباشد.

بسیاری از ما از دسکتاپ استفاده می کنیم و به طور کلی ما وب کم نداریم. بنابراین ، اگر می خواهید تماس ویدیویی برقرار کنید ، راه حل چیست؟ نگران نباشید  اگر گوشی اندرویدی هوشمند دارید که به شما امکان می دهد با رایانه خود تماس ویدیویی برقرار کنید. بنابراین ، در اینترنت تعداد زیادی برنامه وجود دارد که دوربین اندرویدی شما را به وب کم تبدیل می کند. اما روشی که می خواهم به شما بگویم ساده و بسیار آسان است.

همچنین می توانید از گوشی اندرویدی به عنوان یک دوربین بی سیم و کاملاً شفاف نسبت به سیستم عامل استفاده کنید.البته قابلیت اتصال با usb نیز وجود دارد .اگر می خواهید از گوشی اندرویدی خود به عنوان وبکم برای برنامه های ارتباطی استفاده کنید یا از خود فیلمبرداری و ضبط کنید با تیم الورایانه در ادامه همراه باشید .

قطعا برای انجام این کار برنامه های زیادی وجود دارد ولی در مقاله امروز ما برنامه  DroidCam را بررسی می کنیم.

DroidCam :

با استفاده از برنامه  DroidCam روی گوشی و برنامه  DroidCam Client روی ویندوز ۱۰ امکان استفاده از هر دو گوشی جلو و عقب گوشی اندرویدی به عنوان وبکم بی‌سیم وجود دارد. این روش روی تمام برنامه های تماس ویدئویی ویندوز عمل می‌کند. همچنین می‌توانید گوشی را از طریق USB نیز به رایانه وصل کنید، اما این کار نیازمند کمی دست‌کاری‌های پیشرفته است. نسخه رایگان این برنامه  صرفاً از کیفیت استاندارد پشتیبانی می‌کند. اگر به ویدیو با کیفیت بالا نیاز دارید، باید نسخه پولی آن را به مبلغ ۵ دلار است از استور خریداری کنید.

پس از اینکه برنامه را روی دستگاه اندرویدی خود نصب کردید به داخل برنامه رفته و اگر برنامه از شما دسترسی میکروفون و دوربین خواست حتما دسترسی ها را به ایت برنامه بدهید . سپس به همان شبکه ای که رایانه شما به آن متصل است وصل شود بعد از اتصال در برنامه خواهید دید که مانند تصویر یک آدرس ip به شما نشان داده می شود این ip را در مرحله بعد نیاز خواهیم داشت تا اینجای کار مراحل مربوط به تلفن هوشمند انجام شده حال باید تنظیمات را روی رایانه خود انجام دهیم.

مراحل راه اندازی روی رایانه :

پیش از هرکاری رایانه خود را به شبکه ای متصل کنید که تلفن همراه  هوشمند شما به آن وصل است سپس کافیست از آدرسی که در تصویر زیر میبینید برنامه نسخه ویندوز DroidCam Client را نصب کنید یا از این لینک استفاده کنید.

پس از نصب برنامه روی کامپیوتر که بسیار ساده می باشد محیط برنامه برای شما باز خواهد شد ،حال کافیست مانند تصویر زیر اطلاعات ip که در مرحله قبل روی گوشی در برنامه  DroidCam  نمایش داده شد را بر روی این برنامه در رایانه خود وارد کنیم تا تصویر دوربین خود را روی کامپیوتر داشته باشیم یا بتوانیم از آن به عنوان یک وب کم در سایر برنامه های ارتباطی استفاده کنیم.

البته اگر برای شما سخت نیست می توانید با usb هم تصویر را دریافت کنید فقط کافیست usb debugging گوشی خود را فعال کنید و روی سربرگی که مانند تصویر زیر علامت usb دارد بروید .

در ضمن اگر در سایر برنامه ها تصویر نداشتید باید از تنظیمات برنامه مربوطه دوربین خود را روی گزینه DroidCam قرار دهید تا تصویر را دریافت کنید .

اگر از مقاله بالا لذت بردید و به مباحث مربوط به گوشی هوشمند علاقه دارید می توانید مقالات زیر را مطالعه کنید:

مطالب مربوط به اندروید

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه