الو رایانه

اموزش استفاده از آخرین نسخه سیگنال احراز هویت

اموزش استفاده از آخرین نسخه سیگنال احراز هویت

مقدمه

تمام افرادی که می خواهند در بازار بورس شروع به کار کنند لازم است که قبل از مراجعه به کارگزاری خود برای دریافت کد بورسی در سامانه سجام ثبت نام کنند و پس از آن  مراحل اجرای احراز هویت را انجام دهند. ثبت نام در سامانه سجام از طریق سایت www.sejam.ir امکان پذیر می باشد . اما در حالت عادی  مردم برای احراز هویت سامانه سجام باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه می نمودند.

اما چندی پیش سازمان سجام امکان پذیر شدن احراز هویت غیرحضوری سامانه را به خاطر شرایط کرونا در سجام را راه انداختند  که باعث ساده شدن روند ثبت نام متقاضیان خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری برای احراز هویت سجام نمی باشد . در ادامه با  آموزش نحوه احراز هویت غیر حضوری در سامانه سجام از طریق اپلیکیشن سیگنال با تیم الورایانه در خدمت شما هستیم.

 

شرایط و پیش نیاز ها

قبل از شروع احراز هویت سجام در اپلیکیشن سیگنال، باید واجد تمام شرایط زیر باشید و در صورت نبود هریک از این شرایط، امکان انجام احراز هویت میسر نخواهد بود.

شرایط احراز هویت غیرحضوری سجام به شرح زیر است:

  • فرد باید قبلا ثبت‌نام اولیه در سامانه سجام را انجام داده و کد پیگیری ۱۰ رقمی را دریافت کرده باشد.
  • متقاضی حتما باید بالای ۱۸ سال باشد.
  • دارای کارت ملی هوشمند یا رسید آن باشد.
  • انجام احراز هویت تنها برای افراد حقیقی ایرانی امکان پذیر است.
  • تمامی اطلاعات ثبت شده توسط افراد حقیقی (عکس، فیلم، مدارک) باید مربوط به خود شخص باشد و احراز هویت نیز باید توسط خودشان انجام شود و در صورت وجود مغایرت در اطلاعات، احراز هویت با مشکل روبرو خواهد شد. البته امکان انجام احراز هویت با گوشی هوشمند شخص دیگر وجود دارد، اما مراحل باید توسط متقاضی طی شوند.

 

نحوه احراز هویت از طریق سیگنال

 

دقت کنید  که برای احراز هویت صحیح شما باید کلیه اطلاعات مورد نیاز که در ادامه ذکر خواهند شد مطابق قواعد اعلام شده و توسط شخص درخواست کننده تهیه شود. در صورت عدم رعایت این قواعد و رد شدن احراز هویت توسط کارشناس مربوطه، امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد.

برای شروع فرایند احراز هویت ابتدا وارد اپلیکیشن برنامه  شوید و روی قسمت احراز هویت سجام کلیک کنید.

شما می توانید برنامه سیگنال را یا از فروشگاه گوگل یا سایت سیگنال دریافت کنید.

 

 

پس از اینکه به صفحه احراز هویت رفتید قوانین و پیش نیاز هایی که لازم دارید به شما نمایش داده می شود لطفا پیش از رفتن به مرحله بعدی تمام اطلاعات درخواستی را آماده کنید و به صفحه بعد بروید سپس با ورود شماره همراه خود و دریافت کد  از طریق اس ام اس مرحله بعدی را تکمیل کنید . در مرحله بعد طبق عکس کدملی و شماره پیگیری خود را وارد کنید .

 

سپس قوانین را مطالعه کرده و به مرحله بعد بروید تا دوربین سلفی شما فعال شود و با توجه به شرایط درخواستی عکس خود را آپلود کنید .

بعد از آن نوبت یه امضا و تهیه ویدیو از خودتان می رسد با دستور العمل که در برنامه وجود دارد امضا و ویدیو خود را نیز آپلود کنید .

سپس به مرحله تایید اطلاعات کهدر قبل آپلود کردید می رسید در اینجا نیز کافیست تیک مربوط به تایید اطلاعات را زده و به مرحله آخر که پرداخت هزینه تایید هویت که ۱۰۰۰۰ تومان می باشید می رسید .پس از پرداخت  طی مدت نهایتا ۲۴ ساعت نتیجه فعال سازی و احراز هویت برای شما پیامک خواهد شد و اگر اشکالی در فیلم یا عکس باشد از شما خواسته می شود که دوباره آن را انجام همچنین نگران هزینه نباشید  جون ویرایش اطلاعات قبلی نیازی به پرداخت هزینه مجدد ندارد و پرداخت تنها یک بار انجام می شود.

برای مطالعه بیشتر در مورد برنامه ها مقاله زیر را مطالعه کنید .

اموزش استفاده از برنامه نشان | مسیریاب سخنگوی فارسی

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه