الو رایانه

اموزش استفاده از برنامه نشان | مسیریاب سخنگوی فارسی

اموزش استفاده از برنامه نشان  | مسیریاب سخنگوی فارسی

برنامه نشان | معرفی کامل اپلیکیشن نقشه و مسیریاب سخنگوی فارسی

ممکن است تا به حال در شرایطی همچون مسافرت و عدم آشنایی با شهر قرار گرفته باشید و قادر به یافتن مقصد مورد نظر خود نباشید.

در چنین موقعیتی اپلیکیشن های مسیریابی به کمک شما می آیند و در رسیدن به مقصد شما را راهنمایی می کنند.

این روز ها اپلیکیشن های مسیریاب همچون مسیریاب ویز و گوگل مپ (Google Maps) طرفداران بسیاری دارند اما از این میان می توان برنامه نشان (نقشه و مسیریاب) را به عنوان یکی از برنامه ‌های بسیار جذاب و کاربردی برای کاربران ایرانی دانست.

برنامه مسیریاب بومی نشان این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند به راحتی با تعیین مبدا و مقصد در نقشه، در کمترین زمان و از بهترین مسیر ها به مقصد مورد نظر خود برسند.

اینچنین به نظر می رسد که این اپلیکیشن که برنامه نویسان ایرانی آن را ساخته اند در مقایسه با سایر برنامه های مشابه امکان شهرت بیشتری خواهد داشت و در وضعیت مناسب تری قرار دارد.

معرفی برنامه نشان

برنامه نشان

در صورتی که به دنبال یک مسیریاب کاربردی و جامع برای دسترسی به بهترین و سریع‌ ترین مسیر به مقصد مورد نظر خود هستید، برنامه نشان یکی از بهترین گزینه ها برای شما خواهد بود.

در اپلیکیشن نشان راهنمای صوتی فارسی وجود دارد که به شما مسیر ها و جهت ها را در حین حرکت به سمت مقصد می گوید و همچنین این برنامه وضعیت ترافیک را بررسی می کند و سپس مسافت بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد را به شما نشان می دهد.

در ادامه به بررسی کامل برنامه نقشه و مسیریاب کاربردی نشان و قابلیت های آن خواهیم پرداخت.

قابلیت های برنامه نشان

لازم است بدانید که برنامه مسیریاب نشان بر خلاف رقبایش، ترجیح داده که برای آپدیت اطلاعات وابسته به گوگل نباشد بنابراین از نقشه‌ های گوگل استفاده نکرده و به شخصی‌ سازی نقشه‌ های متن‌ باز OSM پرداخته است.

این امر باعث شده تا برنامه نشان در قابلیت‌ هایی که در اختیار کاربر می گذارد دستش باز تر باشد که می توان گفت سایر محصولات ایرانی قادر به انجام این کار نبودند.

در ادامه به توضیح ویژگی های این برنامه ی کاربردی و بومی خواهیم پرداخت. خرسندیم ما را تا پایان همراهی کنید.

برنامه نشان و رابط کاربری ساده و کاربردی آن

یکی از ویژگی های بارز این اپلیکیشن ایرانی رابط کاربری ساده آن است که باعث شده تا هر چه که کاربر به آن نیاز دارد برایش فراهم شود.

بنابراین در برنامه مسیریاب نشان هیچ گونه پیچیدگی‌ که در سایر اپلیکیشن ها میبینیم وجود ندارد و کار کردن با آن برای هر فردی با هر سطحی از دانش آسان است. پس از بازکردن این برنامه می توان به راحتی مسیر خود را انتخاب کرده و به علاوه در این برنامه تمامی اماکن خدماتی، تفریحی و عمومی که هر یک دارای آیکون‌ های اختصاصی هستند در دسترس است.

مسیریاب نشان را می توان رقیبی جدی برای ویز در ایران دانست زیرا جذابیت‌ ها و اغلب امکانات مورد نیاز برنامه ویز را دارد و در کنار آن به کاربران از طریق زبان فارسی خدماتش را ارائه می کند.

در مجموع می توان گفت برنامه نویسان ایرانی که برنامه نشان را تولید کرده اند توجه بالایی به علاقه‌ مندی ایرانی‌ ها به اپلیکیشن ویز داشته اند زیرا زمانی که با این برنامه کار کنید شباهتش را با ویز به وضوح خواهید دید همچون گزارش ترافیک و سرعت گیر و دوربین کنترل سرعت.

سخنگوی روان و فارسی برنامه نشان

یکی از ویژگی های کاربردی این برنامه که باعث کاهش تصادفات در حین رانندگی می شود است سخنگوی فارسی اپلیکیشن محبوب نشان است.

با توجه به بررسی‌ های انجام شده، این ویژگی برنامه بسیار روان بوده و باعث می شود که راننده نیازی به تماشای صفحه موبایل خود نداشته باید و از این طریق به کاهش تصادفات کمک می کند.

حجم پایین اپلیکیشن نشان

اگر بخواهیم این برنامه ی کاربردی را با سایر اپلیکیشن های مشابه که معمولا دارای حجم بسیار بالایی هستند مقایسه کنیم باید بگوییم که حجم مسیریاب نشان بسیار اندک است.

جالب است بدانید که حجمی که این برنامه در گوشی اندرویدی ما اشغال می کند با وجود تمام امکاناتی که در اختیارمان می گذارد چیزی حدود ۳۰ مگابایت می باشد.

مسیریاب نشان و محیط کاملا فارسی و بدون ایرادش

طبق ارزیابی های انجام شده می توان گفت که اپلیکیشن نشان به صورتی کاملا عالی و بدون ایراد فارسی شده است.

اگر بخواهیم برخی نمونه های مشابه با مسیریاب نشان را در نظر بگیریم باید بگوییم که در برنامه نشان هیچ بخش‌ غیر فارسی مشاهده نمی‌ شود و قسمت‌ های مختلف آن بسیار عالی و کاملا درست عمل می کنند.

جستجوی آدرس به صورت صوتی

شما می توانید با استفاده از امکاناتی که این برنامه در اختیارتان قرار می دهد، آدرس های مورد نظر خود را به حالت صوتی جستجو نمایید.

اگر کلمات و نام اماکن مختلف را به شکل درست ادا کنید نیازی به تایپ آن ها نخواهد بود و می توانید به سرعت به مکان دلخواه خود بروید.

همچنین در صورت نیاز، عملیات مسیریابی نیز آغاز خواهد شد.

طبق تجربیات، گفته می شود که جستجوگر صوتی این اپلیکیشن واقعا عالی کار می کند و در مقایسه با برنامه های دیگر که این قابلیت عملکردی بسیار ضعیف دارد، در برنامه نشان بسیار کاربردی و مناسب بوده است.

گزارش دوربین‌ ها، سرعت مجاز، سرعت گیر ها، تصادفات و ترافیک در مسیر

این ویژگی مسیریاب نشان را می توان کاملا منحصر به فرد دانست. گزارشات صوتی این برنامه در طول مسیر می تواند رانندگی را برای شما بسیار تسهیل کند و از تمامی وقایع در طول مسیر پیش از رسیدن به آن ها با خبر شوید تا بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

در صورتی که مراقب دوربین‌ های کنترل سرعت در طول مسیر نیستید و همیشه بخاطر این موضوع جریمه می‌ شوید، می توانید برنامه نشان را نصب کنید و به‌ راحتی از وجود دوربین ها مطلع شوید و دیگر ناچار به پرداخت جریمه نباشید.

مشاهده مکان های پرکاربرد اطراف خود

امکان مشاهده اماکن پرکاربرد عمومی در اطراف شما در برنامه نشان فراهم شده است.

با استفاده از این برنامه می توانید تمامی اماکن عمومی همچون پمپ بنزین، سرویس بهداشتی، سینما، پارک و… را مشاهده کنید که این قابلیت می تواند در زمان سفر برای شما بسیار کاربردی واقع شود. به علاوه، در صورت نیاز این امکان را دارید تا با انتخاب مسیریابی مستقیم به این اماکن، به راحتی به مکان مورد نظر خود بروید.

دسترسی و مشاهده جزئیات در برنامه نشان

لازم به ذکر است جزئیات موجود در مسیریاب نشان به شکلی قابل توجه بیشتر و بهتر از برنامه‌ های مسیریابی مشابه می باشد.

همانطور که پیش تر گفتیم، مشخص است که برنامه نویسان این اپلیکیشن کاربردی به داده‌ های موجود در گوگل مپ اکتفا نکرده اند و سعی بر افزودن جزئیات بیشتری از معابر به نقشه با استفاده از کار های اجرایی مختلف داشته اند.

امکان تکمیل نقشه برنامه نشان توسط کاربران

یکی از دلایلی که باعث شده برنامه نشان به یک اپلیکیشن کاربردی و پرطرفدار تبدیل شود این است که ادعایی بر کامل بودن خود ندارد.

از این رو این امکان را برای کابران فراهم کرده است تا در صورت مشاهده اشکال و ایراد در جزئیات ارایه شده از معابر مختلف، آن را گزارش کنند و به تکمیل شدن این برنامه کمک کنند.

امکان اشتراک گذاری مکان‌ های دلخواه

یکی دیگر از ویژگی های این برنامه امکان اشتراک گذاری مکان ها و نقاط دلخواه با سایر کاربران می باشد.

شما می توانید با انتخاب گزینه دلخواه خود، آن را در شبکه‌ های اجتماعی مختلف با دیگران اشتراک گذاری کنید.

قابلیت شخصی سازی برنامه نشان

برنامه نشان قابلیت شخصی سازی را برای کاربران ارائه می کند.

با استفاده از این قابلیت کاربرانی که روزانه به نقاط مختلف در شهر مراجعه می کنند می توانند محل‌ های مراجعه اختصاصی خود را در نقشه مشخص کنند و برای مراجعه به آن‌ ها از این مسیریاب استفاده کنند.

در نهایت قابلیت شخصی سازی این برنامه می تواند برای بسیاری از افراد قابل استفاده و کاربردی باشد.

مشاهده نقشه به صورت دو بعدی، سه بعدی و شب و روز

امکان مشاهده نقشه به صورت دو بعدی و سه‌بعدی از دیگر قابلیت های جذابی است که این برنامه برای کاربران ارائه داده است.

با استفاده از این قابلیت و با توجه به فراگیر بودن نقشه این برنامه در همه جاده‌ ها و شهرها، رانندگان می توانند پستی‌ بلندی‌ های موجود در مسیر خود را مشاهده کنند.

علاوه بر حالت دو بعدی و سه بعدی بودن نقشه، امکان مشاهده نقشه در حالت شب و روز نیز برای کاربران فراهم شده است که برای بسیاری از افراد این قابلیت کاملا کاربردی و مهم است.

برنامه نشان یک مسیریاب فراگیر و بدون محدودیت است

عدم فراگیر بودن یکی از مشکلات و نقاط ضعف مسیریاب های ایرانی و خارجی می باشد.

از آنجایی که در برخی از مسیریاب ها به جزئیات کامل از جاده‌ ها اهمیتی داده نشده است کاربران به سمت استفاده از گوگل مپ سوق داده می‌ شوند.

اما باید گفت که برنامه مسیریاب نشان جاده‌ های بیرون شهری را نیز به طور کاملا اختصاصی پوشش داده است و کاربران می توانند از این اپلیکیشن علاوه بر جاده‌ های داخل شهری برای سفر های خارج از شهر نیز استفاده کنند.

پیشنهاد کوتاه ترین مسیر برای رسیدن به مقصد

هرچند که کار اصلی تمامی برنامه های مسیریاب این است که مسیر بین مبدا و مقصد را نشان دهند اما اپلیکیشن نشان این کار را به طور دقیق تری انجام می دهد و بهترین مسیر از نظر زمانی را به کاربر پیشنهاد می دهد.

به بیانی دیگر باید گفت توجه برنامه نویسان این مسیریاب تنها بر روی نزدیک‌ترین مسیر متمرکز نشده و مسائلی مثل ترافیک و سرعت قانونی جاده نیز در پیشنهاد مسیر به کاربر در نظر گرفته شده است.

علاوه بر مواردی که گفته شد، به علت اینکه برنامه نشان یک برنامه جامع و کامل است،در مسیریابی به مسائلی همچون طرح زوج و فرد و طرح ترافیک نیز توجه شده است که این موارد را نمی توان در هیچ یک از مسیریاب های ایرانی و خارجی مشاهده کرد.

در کنار چیز هایی که تا کنون گفته شد، با استفاده از این برنامه می توانید یک برنامه ریزی مناسب را در زمان رفتن به سوی مقصد و رسیدن به موقع خود داشته باشید زیرا در این مسیریاب زمان تقریبی رسیدن به مقصد نیز به شما نشان داده می‌ شود.

رایگان بودن برنامه نقشه و مسیریاب نشان

خوب است بدانید که این برنامه به صورت کاملا رایگان منتشر شده و کاربران می توانند از آن بهره ببرند و نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای برای استفاده از قابلیت های این برنامه نیست. این برنامه در ابتدا برای سیستم عامل اندروید عرضه شد اما در حال حاضر نسخه iOS آن نیز در دسترس می باشد. از این رو کاربران دستگاه های اندرویدی و آیفون می توانند از این برنامه و قابلیت های منحصر به فرد و کاربردی اش استفاده کنند.

نقاط قوت و ضعف اپلیکیشن مسیر یاب نشان

در این قسمت به طور کامل نقاط قوت و ضعف این برنامه را برای شما ارائه می کنیم تا بتوانید در یک نگاه تمامی قابلیت های آن را مشاهده کنید:

نقاط قوت:

✅ قابلیت مسیریابی در تمامی نقاط ایران

✅ یافتن سریع‌ ترین و بهترین مسیر با توجه به وضعیت ترافیک و جاده

✅ محاسبه فاصله و نمایش زمان رسیدن به مقصد

✅ امکان مسیریابی خارج از طرح های ترافیک و زوج و فرد

✅ هشدار سرعت غیر مجاز و نزدیک شدن به دوربین

✅ قابلیت راهنمای صوتی فارسی کاملا روان

✅ نمایش مکان های عمومی اطراف کاربر همچون پمپ بنزین، هتل، رستوران و…

✅ امکان ذخیره مکان های شخصی و به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی

✅ قابلیت ثبت گزارش ترافیک، تصادف و دوربین برای تکمیل کردن این برنامه

نقاط ضعف برنامه نشان:

❌ تقریبا هیچ نقطه ضعفی در این اپلیکیشن مشاهده نمی شود

کلام آخر

هرچند که به دلیل وجود اپلیکیشن های متعدد در زمینه مسیریابی نمی توان مسیریاب نشان را به عنوان یک ایده نو در نظر گرفت.

باید گفت که این برنامه دارای قابلیت هایی است که آن را از سایر برنامه های مشابه متمایز کرده است.

این قابلیت ها نظیر راهنمای صوتی فارسی، ارائه رایگان، امکان مسیریابی خارج از طرح های ترافیک زوج و فرد، هشدار سرعت غیر مجاز و نزدیک شدن به دوربین و سرعت گیر می باشد.

در حال حاضر کاربران می توانند با استفاده از برنامه مسیریاب نشان بهترین و سریع ترین مسیر را جهت رسیدن به مقصد خود در دسترس داشته باشند.

همچنین بهتر است بدانید که این اپلیکیشن کاملا رایگان بوده و با سیستم عامل های اندروید و iOS سازگار است.


 

 

مقالات مرتبط

همه چیز در مورد برنامه نقشه و مسیریابی بلد در تلفن همراه

برنامه های جایگزین Waze ویز | بهترین مسیریاب های آنلاین

انقلابی در مسیر یاب گوگل

آموزش استفاده همزمان از ویز (waze) و اسنپ و رفع مشکلات ویز

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه