الو رایانه

باز کردن پورت روی مودم و نحوه چک کردن پورت های باز

باز کردن پورت روی مودم و نحوه چک کردن پورت های باز

باز کردن پورت روی مودم و نحوه چک کردن پورت های باز

شاید شما از آن دسته از افراد باشید که با توجه به نیاز خود برای استفاده از تجهیزات متصل به شبکه و اینترنت مجبور باشید از راه دور و بدون اینکه پشت آن سیستم یا تجهیزات باشید بخواهید آن را کنترل و یا مانیتورینگ و یا کاربری کنید.

برای این کار به یک آی پی ثابت یا به عبارتی استاتیک نیاز دارید که از ارایه دهنده اینترنت خود میتوانید تهیه کنید اما این آی پی به تنهایی کافی نیست

بلکه ابزار ها و یا حتی ماشین های موجود در شبکه شما نیز نیاز به یک درگاه یا به عبارتی پورت هم دارند تا روتر یا مودم شما بتواند از این طریق عملیات اتصال را انجام دهد

با الو رایانه همراه باشید تا نحوه باز کردن پورت و چک کردن آن را به شما آموزش دهیم.

تنظیمات مودم

برای این کار ابتدا وارد تنظیمات مودم شوید و اطمینان پیدا کنید که حتما فایر وال مودم شما غیر فعال باشد در غیر این صورت این عملیات صورت نمی پذیرد در برخی موارد ممکن است تنظیمات فایر وال را در مودم پیدا نکنید و هر چقدر تلاش کنید برای تنظیم پورت این کار به درستی انجام نمیشود.

زیرا مودم های جدید تر که از امنیت بالاتری برخوردار هستند تنظیمات فایر وال را در قسمت تنظیمات برای اینترنت قرار داده اند و فقط هنگامی که در ابتدا میخواهید مودم را برای اینترنت تنظیم کنید مشاهده میشوند.

بعد از آن به هیچ وجه نمیتوانید فایر وال را خاموش کنید برای این کار باید مودم را ریست کرده و در حین تنظیمات اینترنت فایر وال را تنظیم کنید.

هم چنین مطالب زیر هم لازم است بخوانید:

راهنمای کانفیگ مودم asus مدل N55U

فرق مودم و روتر و سویچ در چیست

گزینه های موجود در تنظیمات وای فای مودم به چه معنا میباشند؟

port forwarding

در اکثر مودم ها از دو طریق میتوانید پورت را باز کنید یکی از طریق پورت فورواردینگ    port forwarding که در برخی از مودم ها یا روتر ها به          virtual servers  نیز نام گزاری شده است این روش روش پیشنهادی است پورتفقط پورت خاص شما در آن تعریف می شد.

روش دیگر دی ام زی DMZ می باشد وبه دلیل اینکه تمامی پورت ها را باز میکند پیشنهاد نمیشود.

برای این کار باید آی پی دستگاه یا کامپیوتر مورد نظر را در این قسمت وارد کرده و همچنین پورت را در قسمت شروع و پایان وارد کنید اگر از چند پورت پشت سر هم استفاده میکنید کافیست اولی را در شروع  و آخری را در پایان وارد کنید بدین صورت تمامی پورت های بین آنها نیز باز می شوند.

این تنظیمات در تمامی مودم معروف موجود در بازار در شکل زیر نمایش داده شده است

 

 

 

باز کردن پورت روی مودم و نحوه چک کردن پورت های باز

برای چک کردن پورت های باز در سیستم عامل های مختلف نرم افزار های متعددی وجود دارند  اما وقتی پورت در مودم تنظیم میشود یعنی این پورت باید از طریق اینترنت و از راه دو و حتی از اینترنتی خارج از آن شبکه باید چک شود برای این کار سایت های مختلفی وجود دارد به عنوان مثال وب سایت ping.eu و در قسمت port check میتوانید پورت های باز را چک کنید.

 

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
الو رایانه