الو رایانه

بهترین روش های کارآمد برای جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد

  • تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
  • بازدید : 804
  • نظرات : بدون ديدگاه
بهترین روش های کارآمد برای جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد

 

خالی شدن زود هنگام شارژ باتری یکی از مشکلاتی است که کاربران آیفون و آیپد های اپل زیاد با آن مواجه می‌شوند. در این مطلب آموزشی از الورایانه قصد داریم به معرفی بهترین روش های کارآمد برای جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد بپردازیم.

 

یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران آیفون و آیپد های اپل با آن رو به رو می‌شوند، مسئله خالی شدن سریع شارژ باتری است. زود خالی شدن شارژ باتری آیفون می‌تواند ریشه در مسائل متعددی داشته باشد که در اغلب موارد با مسائل نرم افزاری ارتباط دارند. برای مثال بعد از آپدیت iOS 10 خیلی از کاربران با مشکل خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون یا آیپد رو به رو شدند

اما همیشه مشکلات نرم افزاری منجر به خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد نمی‌شوند و گاها باتری لیتیوم یونی دستگاه بنا به دلایل مختلف کیفیت عملکرد خود را از دست داده و نیاز به تعویض خواهد داشت.

 

۱: بررسی و حذف اپلیکیشن های پر مصرف

اپلیکیشن هایی که در آیفون یا آیپد شما نصب می‌شود برای ارائه اطلاعات لازم و عملکرد نیاز به درگیر کردن اجزای سخت افزاری گوشی و ر نتیجه صرف انرژی (شارژ باتری) هستند. بنابراین اپلیکیشن ها باید از نظر میزان مصرف انرژی به خوبی بهینه سازی شوند و اگر این امر در آن ها صورت نپذیرد، منجر به خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون یا آیپد می‌شوند.

خوشبختانه سیستم عامل iOS روشی برای مشاهده میزان مصرف شارژ باتری هر یک از اپلیکیشن های مختلف نصب شده در دستگاه ارائه کرده است. برای دسترسی به این بخش کافیست وارد Settings شده و سپس گزینه Battery را انتخاب کنید. مشاهده خواهید کرد که مثل عکس فوق یک لیست از اپلیکیشن های نصب شده روی دستگاه نمایان می‌شود.

در سمت راست هر یک از اپلیکیشن ها درصدی مشخص است. این درصد در حالت عادی میزان مصرف شارژ هر یک از اپلیکیشن ها را در طول ۲۴ ساعته گذشته نمایش می‌دهد. می‌توانید از بالای این لیست گزینه “Last 4 Days” را انتخاب کنید تا میزان مصرف شارژ اپلیکیشن ها در ۴ روز گذشته نمایش داده شود. اپلیکیشن هایی که در این لیست مصرف شارژ بالایی دارند، بهتر است از گوشی شما حذف شوند. حذف اپلیکیشن های پر مصرف یکی از بهترین روش های جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد های اپل محسوب می‌شود.


 

۲:بررسی و غیر فعال کردن عملکرد اپلیکیشن ها در پس زمینه

 

 

خیلی از اپلیکیشن هایی که روی گوشی نصب می‌کنید به طور خودکار در پس زمینه دستگاه فعالیت می‌کنند و اطلاعات خود را به روز نگه می‌دارند. این مسئله منجر به مصرف شارژ باتری می‌شود. طبیعی است که هر چقدر تعداد اپلیکیشن های فعال در پس زمینه گوشی شما بیشتر باشد، خالی شدن شارژ باتری دستگاه هم با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد.

بنابراین همیشه باید اپلیکیشن های فعال در پس زمینه آیفون یا آیپد خود را بررسی کرده و تا حد ممکن از عملکرد اپلیکیشن های غیر ضروری جلوگیری کنید. برای انجام این کار کافیست به قسمت Settings و سپس General مراجعه کرده و گزینه Background App Refresh را انتخاب نمایید. مشاهده خواهید کرد که صفحه‌ای مشابه عکس فوق نمایان می‌شود. می‌توانید با غیر فعال کردن گزینه Background App Refresh در بخش فوقانی این صفحه، فعالیت تمام اپلیکیشن ها در پس زمینه گوشی را غیر فعال نمایید.

انجام این کار به شدت در جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد موثر خواهد بود، اما در سمت مقابل منجر به ایجاد شدن مشکلات زیادی می‌شود. برای مثال در این حالت با خارج شدن از برنامه تلگرام، هیچ نوتیفیکیشنی در ازای دریافت پیام های جدید دریافت نخواهید کرد و حتما باید وارد اپلیکیشن تلگرام شوید تا نوتیفیکیشن های آن نمایش داده شوند.

برای جلوگیری از بروز این مشکل و ایجاد بهترین حالت ممکن توصیه می‌کنیم گزینه Background App Refresh را فعال باقی بگذارید و لیست اپلیکیشن های بخش زیرین صفحه را بررسی کنید و آن دسته از برنامه هایی که نیازی ندارید تا اطلاعات آن ها در پس زمینه گوشی به روز شوند را غیر فعال نمایید. انجام این کار هم در جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد بسیار موثر خواهد بود.


 

۳: محدود کردن دسترسی به موقعیت مکانی

 

 

گوشی های هوشمند دارای سنسور GPS داخلی هستند و بدین صورت موقعیت مکانی کاربر را دنبال می‌کنند. از این ویژگی در اپلیکیشن های مختلفی استفاده می‌شود تا اطلاعات اپلیکیشن به روز نگه داشته شوند،

اما متاسفانه فعال بودن سرویس های مرتبط با قابلیت “تشخیص موقعیت مکانی” (Location Services) منجر به افزایش مصرف شارژ باتری خواهند شد. بنابراین توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد تنظیمات این بخش از آیفون خود را هم بهینه سازی کنید. بدین منظور وارد بخش Settings و سپس Privacy شده و گزینه Location Services را انتخاب نمایید.

 

از این قسمت می‌توانید قابلیت Location Services را غیر فعال کنید یا با انتخاب هر یک از اپلیکیشن های مختلف موجود دسترسی آن ها به قابلیت مذکور را غیر ممکن کنید. یکی از بهترین روش هایی که در این حالت می‌توانید استفاده کنید آن است که اپلیکیشن مورد نظر را انتخاب و سپس گزینه While Using the App را انتخاب نمایید.

در این حالت اپلیکیشن مورد نظر  فقط در شرایطی که توسط کاربر اجرا شده باشد می‌تواند به موقعیت مکانی وی دسترسی یابد و در غیر این صورت در پس زمینه گوشی به سرویس موقعیت مکانی دسترسی نخواهد داشت. بدین ترتیب از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد جلوگیری می‌شود.

 

۴: غیر فعال کردن نوتیفیکیشن آنی برنامه ایمیل

 

اپلیکیشن ایمیل آیفون ها به گونه‌ای طراحی شده که بدون هیچ تاخیری در ازای دریافت ایمیل جدید، نوتیفیکیشن ارائه می‌کند. به این قابلیت اصطلاحا Push Notification گفته می‌شود. اگرچه فعال بودن این ویژگی منجر می‌شود که تاخیری مابین زمان دریافت ایمیل و نوتیفیکیشن آن وجود نداشته باشد،

اما از سمت مقابل منجر به خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد هم خواهد شد، چون اپلیکیشن ایمیل دائما در پس زمینه گوشی فعال بوده و اطلاعات خود را به روز می‌کند و به محض دریافت ایمیل جدید سعی در ارائه نوتیفیکیشن خواهد داشت. اما چطور از این مسئله جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد می‌توانید قابلیت Push Notification اپلیکیشن ایمیل دستگاه را غیر فعال نمایید. برای انجام این کار به بخش Settings و سپس Mails, Contacts and Calendars مراجعه کنید. احتمالا گزینه Push در این قسمت به طور پیش فرض انتخاب شده است.

شما می‌توانید دو گزینه Fetch یا Manual را انتخاب کنید تا از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون یا آیپدتان جلوگیری نمایید. انتخاب گزینه Fetch سبب می‌شود تا برنامه ایمیل در بازه های زمانی مختلفی که تعیین کرده‌اید،

وضعیت دریافت ایمیل ها را به روز رسانی کند و انتخاب گزینه Manual هم سبب می‌شود که برنامه ایمیل فقط زمانی که به طور دستی توسط کاربر اجرا گردد، نوتیفیکیشن ایمیل های جدید را نمایش دهد.

 

 


 

۵: غیر فعال کردن انیمیشن ها

 

 

با غیر فعال کردن جلوه های بصری رابط کاربری آیفون یا آیپدتان هم می‌توانید مصرف شارژ باتری گوشی را کمتر کنید. بدین منظور باید وارد بخش Settings و سپس General آیفون یا آیپدتان شده و گزینه Accessibility را انتخاب نمایید.

حال باید گزینه Reduce Motion را فعال کنید تا جلوه های بصری و انیمیشنی رابط کاربری دستگاه تا حد امکان کاهش یافته و بدین ترتیب از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون یا آیپد جلوگیری به عمل آید.

 


 

۶: از حالت Low Power Mode استفاده کنید!

 

اگر در شرایط بحرانی هستید و نیاز دارید که آیفون یا آیپدتان تا حد ممکن شارژ باتری را نگه دارد، می‌توانید از حالت Low Power Mode استفاده کنید. برای انجام این کار کافیست به بخش Settings و سپس Battery مراجعه نمایید و گزینه Low Power Mode را فعال کنید.

در نظر داشته باشید که فعالسازی این گزینه منجر به غیر فعال شدن خیلی از ویژگی های دستگاه و عملکرد تمام اپلیکیشن ها در پس زمینه گوشی می‌شود. پس از این ویژگی فقط در شرایط بحرانی برای جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون یا آیپد استفاده کنید.

 

 


 

ساختار باتری های لیتیوم یونی به گونه‌ای است که به مرور زمان توان شارژدهی و ظرفیت آن ها کاهش پیدا می‌کند. بنابراین بعد از گذشت چند سال لازم می‌شود تا باتری گوشی تعویض گردد.

 


همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به معرفی بهترین روش ها برای جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد های اپل پرداختیم. با پیروی از این روش ها می‌توانید بهترین استفاده را از باتری گوشی آیفون یا آیپدتان به عمل آورید.

 


مقالات مرتبط

نحوه فعال کردن AIRPLAY در مک و آیفون

بازیابی و ریکاوری اطلاعات هارد گوشی آیفون

استفاده از چند واتس‌اپ همزمان روی یک گوشی اندروید و ios

علت باز نشدن برنامه های آیفون | دلیل حذف شدن برنامه های آیفون

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه