الو رایانه

ترابرد چیست؟ و چرا باید به اپراتور دیگر ترابرد انجام دهیم؟ (معایب و مزایا)

ترابرد چیست؟ و چرا باید به اپراتور دیگر ترابرد انجام دهیم؟ (معایب و مزایا)

ترابرد چیست؟ و چرا باید به اپراتور دیگر ترابرد انجام دهیم؟

در این پست از سایت الو رایانه به بررسی چرا باید به اپراتور دیگر ترابرد انجام دهیم میپردازیم.

ترابرد قابلیتی است که به شما این امکان را می‌دهد تا با یک شماره موبایل از خدمات دیگر اپراتورهای تلفن همراه استفاده کنید! در واقع با استفاده از این مزیت شما می‌توانید شرکت ارائه دهنده خدمات شماره خودتون رو تغییر بدین اما شماره موبایل حفظ کنید. یعنی اگر یک شماره ایرانسل دارید که مدت زیادی هست استفاده می‌کنید ولی به دلایل مختلف حالا میخواین از خدمات شرکت همراه اول استفاده کنید با قابلیت ترابرد شماره موبایل شما حفظ میشه ولی شرکت خدمات دهنده تغییر می‌کنه و باید از بسته های اینترنتی و تماس و… همراه اول استفاده کنید.

اپراتور پایه:

اپراتوری که شماره را از آن تهیه کرده بودین و از خدمات آنها استفاده می‌کردید. ااین اپراتورمدارک و اسناد مربوط به سیم کارت شما را با اپراتور پذیرا ( اپراتوری که برای ترابرد انتخاب کردین) به اشتراک میگذارد تا احراز هویت و در نهایت ثبت نام شما به درستی انجام شود! بین این دو اپراتور یک سند اشتراک صادر می‌شود.

اپراتور پذیرا:

اپراتوری که شما آن را برای مقصد بعدی خود انتخاب کرده اید تا از این به بعد از خدمات آنها استفاده کنید.

اپراتور فرستنده:

اپراتور فعلی شما که در حال حاضر از خدمات آن استفاده می‌کنید.

شناسه ترابرد:

در هنگام ثبت ترابرد یک کد اشتراک به شما اختصاص داده می‌شود که برای سهولت در پیگیری فرایند و شناسائی لازم است این کد را حفظ کنید.

 


مزایای طرح ترابرد پذیری شماره تلفن همراه

۱: رفع مشکلات انتی دهی و دسترسی به شبکه

به عنوان مثال نیاز دارید یک جابه‌جایی منطقه‌ای داشته باشید و در منطقه‌ جدیدی که مستقر می‌شوید اپراتور فعلی شما آنتن دهی ندارد یا شبکه ضعیف تری نسبت به دیگر اپراتورها ارائه می‌کند، در مواقع این چنینی شما با تغییر اپراتور از طریق طرح ترابرد پذیری مشکل شبکه را رفع می‌کنید.

۲: افزایش رقابت ، بهبود کیفیت ، سرویس های متنوع

با وجود طرح ترابرد کاربران محدودیتی  در تغییر اپراتور ندارند و در صورتی که از کیفیت خدمات و طرح ها و تعرفه های اپراتور خود راضی نباشند بلافاصه امکان تغییر اپراتور را دارند در نتیجه: اپراتورهای تلفن همراه مجبور می‌شوند کیفیت خدمات را بالا ببرند و از قیمت آنها کم کنند تا در این رقابت بازنده بازار نباشند!

۳: کاهش قیمت سیم کارت و تغییر اپراتور بدون محدودیت

با توجه به آسانی پروسه تغییر اپراتور توسط کاربر ارزش سیم کارت های اعتباری افت شدیدی خواهد داشت و قطعا با کاهش قیمت سیم کارت روبرو خواهیم شد.

تغییر اپراتور با حفظ شماره موبایل فعلی خودتان! نکته‌ای که ارزش بالای طرح ترابرد پذیری را نشان می‌دهد.

ایرانسل

همراه اول

رایتل

 


 

معایب طرح ترابرد پذیری شماره تلفن همراه

۱: ایرادات فنی طرح ترابردپذیری

راه‌اندازی طرحی به این عظمت در شبکه تلفن همراه نیاز به زیرساخت های مجهز و به‌روز دارد؛ در مراحل اولیه اجرای طرح ایراداتی وجود داشت که با برطرف کردن ان می‌توان گفت در حال حاضر باگ یا ایرادی در این طرح مشاهده نشده

۲: تغییر تعرفه ها و طرح ها

با تغییر اپراتور شماره همراهتان تعرفه ها و طرح های اینترنتی نیز تغییر می‌کند پس توجه کامل به این بخش داشته باشید که بعدا دچار مشکل نشوید

۳: سردرگمی بین کاربران اپراتورها

کاربرانی که از بسته‌ های درون شبکه استفاده می‌کنند ممکن است در این طرح با مشکل روبرو شوند چرا که ممکن است مخاطب آنها از طرح ترابردپذیری استفاده کرده باشد و به همین خاطر تماس های طولانی که فکر می‌کنند جزو بسته درون شبکه محسوب می‌شود هزینه بیشتری برای آن‌ها داشته باشد.

در نهایت در صورتی که از آنتن دهی اپراتور شماره همراهتان و خدمات آن همچون بسته های اینترنتی و بسته‌های مکالمه راضی نیستید

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه