الو رایانه

ثبت نام کارت سوخت

ثبت نام کارت سوخت

ثبت نام کارت سوخت

ثبت نام المثنی کارت سوخت :

سلام به دوستان خوبم و همراهان سایت الو رایانه در این مقاله قصد داریم نحوه ثبت نام کارت سوخت خودرو و موتور سیکلت را با استفاده از روشهای مختلف و بسیار آسونی که ارائه شده آموزش بدیم با ما همراه باشید .

همان طور که می دانید و بحث این روازی کارت سوخت خیلی داغ شده اکثر افراد یا ثبت نام وسیله خودشون رو انجام نداند یا اینکه کارت سوخت مفقود شده و نیاز به ثبت نام مجدد دارند ، در این راستا شرکت پخش ملی فرآوردهای نفتی ایران به اطلاع هموطنهای عزیزمان می رساند کسانی که کارت سوخت خودرو یا موتور سیکلت خود را مفقود کرده باشند و یا ثبت نام نکرده باشند میتوانند طبق زمان بندی ثبت نام از یکی از مراحل توضیح داده شده در ادامه مطلب با ما همراه باشند و اقدام به ثبت نام بکنند . ثبت نام المثنی کارت سوخت دارندگان خودور و موتور سیکلت از ۵ آذر ماه  آغاز شده است و تا ۲۴ آذرماه ادامه دارد ،  دارندگان وسایل نقلیه موتوری شامل خودرو و موتور سیکلت می توانند از ۴ طریق اقدام به ثبت نام بکنند ، در همین راستا سایت الو رایانه در این زمینه آموزش تخصصی ایجاد کرده است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا نحوه ثبت نام کارت سوخت را مورد بررسی قرار بدهیم .

 

اگر برای سوالات رایانه ای و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا کلیک کنید.

 

لازم به ذکر است که در تاریخ ۱۴ آخر ماه شرکت پخش فرآوردهای نفتی ثبت نام را بر اساس رقم آخر شماره همراه لغو کرده است . کسانی که منتظر مانده اند در زمان مشخص ثبت نام بکنند دیگر نیازی نیست همین الان میتونید اطلاعات خودتون رو در سامانه ثبت بکنید .

ثبت نام کارت سوخت

روشهای ثبت نام برای المثنی کارت سوخت دارندگان وسایل نقلیه موتوری به شرح زیر می باشد :

 • مراجعه به پلیس + ۱۰
 • مراجعه به سایت mob.gov.ir
 • استفاده از برنامه خدمات دولت همراه
 • از طریق کد ussdبا شماره گیری *۴#

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام المثنی کارت سوخت :

۱- شماره موبایل حتما باید به نام به نام مالک وسیله نقلیه باشد.
۲- کد ملی و تاریخ تولد ( با وارد کردن کد ملی اطلاعات فرد شامل شناسنامه و سریال و… بارگذاری میشود.
۳-اطلاعات وسیله نقلیه ( شامل کد VINو سریال )
۴-  وارد کردن یکی از کارت های عابر بانک عضو شتاب به نام متقاضی  ( شماره کارت ۱۶ رقمی کارت خودتون رو بصورت مثال : ۳۵۵۵-۲۶۶۴-۹۹۷۱-۶۰۳۷ )
۵-بعد از وارد کردن اطلاعات فردی و بانکی و مشخصات بصورت اتوماتیک از سامانه پیامکی مبنی بر ثبت اولیه اطلاعات برای متقاضی ارسال خواهد شد .
۶- نحوه‌ی فعال‌سازی کارت سوخت شما و استفاده‌ی آن در جایگاه‌های سوخت  در اطلاعیه های آتی اعلام خواهد شد.

 روش اول مراجه به پلیس + ۱۰ :

مراجعه حضوری به مراکز پلیس + ۱۰استان یا شهرستان و در دست داشتن اصل یا کپی مدارک مالک وسیله نقلیه و اطلاعات شخصی  ، این روش هزینه ثبت نام دارد .

روش دوم مراجعه به سایت :

 با مراجعه به  سامانه خدمات دولت همراه به آدرس اینترنتی (www.mob.gov.ir ) و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی اقدام به ثبت اطلاعات مالک وسلیه نقلیه بکنید ، این سامانه از ۵ آذرماه در دسترس قرار گرفته است و ثبت نام در این سامانه کاملا رایگان است.

 • ابتدا وارد سایت mob.gov.ir بشوید و بر روی گزینه ثبت نام کارت سوخت کلیک بکنید .
 • ثبت نام کارت سوختدر صحفه باز شده اطلاعات مربوط به ثبت نام و توضیحات را به شما نمایش داده می شود ، گزینه قوانین و مقرارات را خوانده و تایید می کنم را تیک بزنید و گزینه تایید را انتخاب بکنید.

ثبت نام کارت سوخت

 • در صحفه باز شده شماره همراه مالک خودرو یا موتور سیکلت را نوشته و کد امنیتی را وارد بکنید و دکمه ورود را انتخاب بکنید . کد تاییدیه از طریق پیامک بر روی شماره موبایل مالک خودرو یا موتور سیکلت پیامک می شود و در صحفه ورود وراد بکنید.

ثبت نام کارت سوخت

 • در صحفه بعدی اطلاعاتی شامل شماره ملی و تاریخ تولد مالک را باید وارد بکنید. و بر روی دکمه بررسی کلیک بکنید.منتظر بمانید تا اطلاعات مالک از ثبت احوال تایید هویت شود.

ثبت نام کارت سوخت

 • در صحفه بعدی اطلاعات شما تایید شده و شما باید بر روی دکمه تایید کلیک بکنید.
 • ثبت نام کارت سوختبعد از تایید کردن اطلاعات فردی صحفه دیگری به عنوان اطلاعات وسلیه نقلیه باز می شود در این صحفه می بایست اول نوع وسیله انتخاب شود و شماره سریال وسیله نقلیه یا شماره VIN را وارد بکنید. و دکمه تایید را کلیک بکنید.
 • ثبت نام کارت سوختصحفه بعدی مربوط به اطلاعات بانکی مالک هست که در این صحفه مالک می بایست یکی از کارتهای عضو شتاب خود را انتخاب بکند. و بر روی دکمه تایید کلیک بکند. عملیات ثبت نام با موفقیت انجام شده و منتظر اطلاعیه های بعدی جهت فعالسازی از سایت الو رایانه یا شرکت پخش فرآوردهای نفتی باشید .

ثبت نام کارت سوخت

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید: ثبت شماره شبا سهام عدالت

 

 

روش سوم استفاده از اپلیکیشن خدمات دولت همراه :

 دریافت و نصب رایگان اپلیکیشن خدمات دولت همراه و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی از تاریخ ۵ آذر ماه به شرح زیر:

 • سامانه خدمات همراه دولت (gov.ir)
 • کافه بازار
 • ایران اپس
 • اپ استور

 

 • بعد از دانلود و نصب نرم افزار ، نرم افزار را اجرا بکنید شماره همراهتون رو وارد بکنید تا کد فعاسازی را طریق پیامک دریافت بکنید.
 • ثبت نام کارت سوختبعد از فعال شدن و ورود به نرم افزار گزینه ثبت نام در سامانه هوشمند سوخت را انتخاب بکنید .
 • ثبت نام کارت سوختدر صحفه بعدی اطلاعات فردی را وارد کرده و دکمه تایید را انتخاب بکنید.در صورتی که شماره ملی و تلفن به اسم مالک باشد وارد مراحل بعدی ثبت نام می شود.

ثبت نام کارت سوخت

روش چهارم استفاده از کد دستوری *۴# :

 

 ثبت نام کارت سوخت

 

 

با استفاده از تلفن همراه مالک وسیله نقلیه کد *۴#را شمارگیری بکنید . در منوی باز شده گزینه کارت سوخت را انتخاب بکنید و دکمه ارسال یا ثبت را انتخاب بکنید ، دقت بفرمایید حتما بایستی خط به اسم مالک وسیله نقلیه باشد . در صورت هم خوانی داشتن اطلاعات فردی با شماره منوی بعدی ثبت نام روی گوشی شما باز شده و می توانید مراحل ثبت نام کارت سوخت را انجام بدهید.

نکات مهم :

۱-  افردی که مالک بیش از یک خودرو یا موتور سیکلت هستند باید در سامانه با کارت بانکی دیگر ثبت نام کنند . هر کارت بانکی مخصوص یک خودرو یا موتور سیکلت است .

۲-  در صورت هر گونه مشکل یا نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی، با شماره ۰۹۶۲۷ تماس حاصل نمایند.

۳- مالکان خودرو یا موتور سیکلت دارای کارت سوخت که رمز آن را فراموش کرده اند، امکان بازیابی رمز برای آنها فراهم شده است و نیاز به ثبت نام ندارند.

با انجام فرایند ثبت نام پیامک تاییده از طریق سامانه mob حاوی تاییده اطلاعات ارسال شده که به معنای پایان ثبت نام می باشد. منتظر باشید در اطلاعیه های بعدی نحوه فعالسازی کارت سوخت در همین سایت اعلام می شود .

 

اگر برای سوالات رایانه ای و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا کلیک کنید.

 

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه