الو رایانه

حل مشکل وب کم با کد خطای ۰xa00f4243 (0xc00d3704)

حل مشکل وب کم با کد خطای ۰xa00f4243 (0xc00d3704)

 

احتمالا در زمان استفاده از وب کم لپ تاپ خود با کد خطای اینکه وب کم شما در حال حاضر در حال استفاده توسط برنامه دیگری است و یا کد خطای ۰xa00f4243(0xc00d3704) در ویندوز ۱۰ مواجه شده اید


کد خطای
۰xa00f4243 معمولا به دلیل مشکلات نرم افزاری رخ می دهد. لذا برای رفع این مشکل چند راه کار مفید و کار آمد را مطرح و مورد بررسی قرار می دهیم.

 

روش اول: به روز رسانی درایور وب کم

 

ابتدا دکمه های Win+S را کلیک کرده و Device Manager را مورد جستجو قرار می دهیم و سپس درایور وبکم را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کرده و گزینه Update Driver را انتخاب می کنیم و منتظر  می مانیم تا درایور مربوطه به روزرسانی شود. البته گاها دانلود مجدد درایور وبکم از سایت سازنده لپ تاپ و نصب آن نیز می تواند کارساز باشد.

 

 

روش دوم: بستن برنامه استفاده کننده از وب کم از Task Manager

 

با کلیک راست روی نوار Taskbar و انتخاب Task Managerمی توانیم به فرآیندهای در حال اجرا در لیست موجود در سربرگ Processes دسترسی داشته باشیم.

 

لذا کافی است تا با انتخاب سربرگ Details برنامه هایی که از وبکم استفاده می کنند. را مشاهده کرده و با کلیک روی برنامه های فوق و سپس انتخاب دکمه End Task به اجرای آن برنامه خاتمه دهیم. برای نمونه برنامه Skype از جمله برنامه هایی است که ممکن است وبکم لپ تاپ را در اختیار گرفته و مانع استفاده آن توسط برنامه های دیگر شود.

 

 

روش سوم: پاک کردن Boot Windows

 

این روش یکی از روشهای کارآمد جهت آزاد کردن وبکم لپ تاپ شما می باشد. برای این کار ابتدا روی دکمه استارت کلیک راست کرده و Run را انتخاب می کنیم. در پنجره Run دستور msconfig را تایپ کرده و دکمه Ok را می فشاریم تا پنجره System Configuration باز شود.

 

 

حال سربرگ services را انتخاب کرده و برنامه های در حال اجرا رابا برداشتن چک باس از حالت اجرا خارج می کنیم و در نهایت گزینه Hide all Microsoft را انتخاب کرده و با انتخاب گزینه Okبه فرآیند مربوطه خاتمه می دهیم.

 

 

در این مرحله برای اعمال تغییرات لازم است تا سیستم رایانه ای خود را راه اندازی مجدد نماییم.

 

روش چهارم: راه اندازی مجدد برنامه وب کم

 

ابتدا وارد پنجره تنظیمات ویندوز شده و از ستون سمت چپ گزینه Apps & features را بر می گزینیم.

 

 

سپس آیتم Camera را جستجو کرده و از قسمت زیرین آن گزینه . را بر می گزینیم Advances Option

 

 

حال روی دکمه Reset کلیک کرده تا برنامه وبکم راه اندازی مجدد شود

 

 


مقالات مرتبط

آموزش استفاده از گوشی اندروید به عنوان وب کم

استفاده از گوشی به عنوان webcam
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه