الو رایانه

 خطای RunDLL starting

  • تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
  • بازدید : 1,304
  • نظرات : بدون ديدگاه
 خطای RunDLL starting

 خطای RunDLL starting

خطای RunDLL starting هنگام شروع که انگار مشکلی رخ داد. ماژول مشخص شده را نمی توان یافت – عمدتاً زمانی اتفاق می افتد که کاربران Windows سعی در باز کردن یک درایو HDD یا HDD خارجی دارند. اما برای برخی از کاربران ، این خطا فقط وقتی ظاهر می شود که می خواهند میانبر را باز کنند که به یک دستگاه اجرایی ذخیره شده در این دیسک اشاره دارد.

این مسئله خاص منحصر به نسخه خاص ویندوز نیست و تأیید شده است که در ویندوز ۷ ، ویندوز ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ رخ می دهد.

autorun.inf

همانطور که معلوم است ، در بیشتر موارد ، این خطای خاص به دلیل یک فایل autorun.inf که در ریشه HDD ذخیره شده یا محافظت از سیستم ، فقط خواندن و پنهان است ، رخ می دهد – این مسئله به احتمال زیاد توسط نوعی ویروس به وجود می آید در صورت بروز این مشکل ، شما می توانید با حذف هر پرونده autorun.inf که ممکن است باعث ایجاد مشکل شود ، این مشکل را به راحتی برطرف کنید –

می توانید این کار را از طریق سریع cmd یا با استفاده از ویرایشگر رجیستری  انجام دهید.

 

روش ۱: حذف پرونده autorun.inf

 

براساس گزارش های مختلف کاربر ، این مسئله به دلیل آنچه که به عنوان “ویروس میانبر” شناخته می شود ، عمومیت دارد. این نوع بدافزار تمام پرونده ها و پوشه های شما را پنهان می کند ، سپس همه آنها را با میانبرهایی جایگزین می کند که دقیقاً یکسان هستند.

امروزه ، هر مجموعه اصلی AV برای شناسایی و رفع این نوع تهدید امنیتی مجهز است ، اما مشکل اینجاست که همه آنها قادر به حذف پرونده autorun.inf نیستند که قبلاً ایجاد شده است. اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است درایوهایی که تحت تاثیر ویروس قرار دارند غیرقابل دسترسی شوند و نشان می دهند ‘مشکلی در شروع وجود دارد. وقتی کاربر سعی می کند به آنها دسترسی پیدا کند ، ماژول مشخص شده پیدا نمی شود.

 

می توانید با استفاده از ترمینال ، مسئله را برطرف کنید تا به مکان اصلی دیسک سخت خود بروید و پرونده autorun.inf را حذف کنید – به احتمال زیاد ، این ویژگی فقط دارای خواندن است ، پنهان است یا یک سیستم محافظت شده است. .

دستورالعمل های زیر به شما کمک می کند تا از شر آن خلاص شوید و مشکل را برطرف کنید:

 خطای RunDLL starting

برای باز کردن کادر محاوره ای ، کلید Windows + R را فشار دهید. در مرحله بعد ، درون کادر نوشتاری ، cmd را تایپ کنید و Ctrl + Shift + Enter را فشار دهید تا یک پنجره CMD باadministrator  باز شود. هنگامی که از شما خواسته شده است که دسترسی اداری را از طریق UAC کنترل حساب کاربری فراهم کنید ، برای دسترسی به سرپرست ، yes را کلیک کنید.

 

پس از وارد شدن به اعلان CMD ، دستور زیر را برای حرکت به محل اصلی درایو آسیب دیده تایپ کنید: برای مثال :

CD X:\

به یاد داشته باشید به جای حرف x  اسم درایو مورد نظر را تایپ مینماییم .

Attrib -r -s -h d:\autorun.inf

Del /F d:\autorun.inf

پس از اتملم کار cmd  را بسته و رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید. پس از اتمام سکانس راه اندازی بعدی ، File Explorer را باز کنید و دوباره روی درایو آسیب دیده دو بار کلیک کنید تا ببینید که آیا مشکل برطرف شده است.

اگر مشکل برطرف نشد روش بعدی را امتحان نمایید

 

روش ۲: حذف کلیدهای autorun.inf از طریق ویرایشگر رجیستری

یک راه بهتر برای انجام آن از طریق ویرایشگر رجیستری است.

با استفاده از ویرایشگر رجیستری برای پیمایش به مکان هر کلید ذخیره شده Run و RunOnce ، می توانید پرونده های autorun.inf را که ممکن است باعث شروع کار شوند ، غیرفعال کنید. خطای ماژول مشخص شده یافت نشد.

چهار مکان مختلف در رجیستری وجود دارد که در آن می توانید پرونده های autorun.inf را پیدا کنید. با استفاده از ویرایشگر رجیستری ، می توانید به هر مکان دستی دسترسی پیدا کرده و کلیدهای Run و RunOnce را که به فایل autorun.inf اجازه می دهد دسترسی شما به درایو را انکار کند ، حذف کنید.

در اینجا یک راهنمای سریع در مورد چگونگی انجام این کار آمده است:

برای باز کردن کادر محاوره ای ، کلید Windows + R را فشار دهید. داخل کادر متن تازه ظاهر شده ، “regedit” را تایپ کرده و Enter را فشار دهید تا ویرایشگر رجیستری را باز کنید. هنگامی که UAC (User Account Control) را بی درنگ می بینید ، برای دسترسی به سرپرست ، روی Yes کلیک کنید.

پس از ورود به ویرایشگر رجیستری ، از سمت چپ برای حرکت به مکان زیر استفاده کنید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

توجه:

می توانید به صورت دستی به آنجا بروید یا می توانید مکان را مستقیماً در نوار پیمایش بچسبانید و Enter را فشار دهید تا فوراً به آنجا برسید.

پس از رسیدن به موقعیت مکانی صحیح ، به سمت راست بروید و به دنبال هر ورودی که به برنامه شناخته شده ای که با تمایل نصب کرده اید ، برگردد ، جستجو کنید. حتماً به مکان (داده) نگاه کنید تا ببینید آیا این لیست حاوی شواهدی از بقایای برنامه بدافزار است.

 

در مرحله بعد ، زمان آن است که اطمینان حاصل شود که بقیه مکانهای Run و RunOnce باقیمانده پیوندی با پرونده autun.inf مشکل ساز وجود ندارند.

 

مقاله‌های مرتبط

 

روش‌های رفع مشکل سیاه شدن صفحه کامپیوتر و لپ‌تاپ

دلایل عمده خطای windows not responding در ویندوز یا بازی‌ها

تمامی دلایل رخ دادن ارور Has Stopped Working در بازی ها و ویندوز + روش‌های رفع ارور

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
الو رایانه