الو رایانه

دلایل باز نشدن درب DVD ROM لپ تاب یا کامپیوتر

دلایل باز نشدن درب DVD ROM لپ تاب یا کامپیوتر

دلایل باز نشدن درب DVD ROM لپ تاب یا کامپیوتر

سیستم  شما باید مورد بررسی قرار بگیرد و از سالم بودن DVD ROM مطمئن شوید. در برخی مواقع مشکلاتی به وجود می آید که سیستم عامل DVD ROM را شناسایی نمیکند هر چه دکمه باز و بسته شدن را فشار میدهید اتفاقی رخ نمیدهد. این مشکل احتمالی امکان دارد که مشکل از کابل های اتصالی باشد و با تعویض یا قطع و وصل مجدد امکان برطرف شدن مشکل وجود داشته باشد .

اگر مراحل زیر انجام داده اید و DVD ROM در قسمت Device Manager شناسایی نشده باشد مراحل ذکر شده بالا را در صورت آشنایی با سخت افزار انجام بدهید .

۱-    روی آیکن This PC یا My Computer کلیک راست بکنید و گزینه Manage را انتخاب بکنید.

 

 

 

 

 

۲-    در صحفه باز شده سمت چپ گزینه Device manager را انتخاب بکنید.سپس سمت راست اگر گزینه DVD/CD ROM Drive اگر وجود نداشته باشد DVD ROM از نظر سخت افزاری توسط سیستم  عامل شناسایی نشده است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

در صورتی که مشکلات بالا را ندارید و فقط مشکل باز و بسته شدن درب DVD ROM هست راه حل های زیر را مطالعه بفرمایید.

۳ راه حل برای تعمیر DVD ROM :

۱-    مشکل موتوری است که وظیفه باز و بسته کردن درب DVD ROM را دارد. و با باز کردن و شستن موتور احتمال حل شدن این مشکل وجود دارد. دقت بفرمایید منظور از شستن با آب یا مایع دستی نیست اگر آشنایی با سخت افزار ندارید توصیه میشود از باز و بسته کردن  خودداری بفرمایید .

۲-     مشکل تسمه موتور هست ، زمانی که تسمه شل ، کثیف ، چرب ، پوسیده و یا پاره شود ، باز و بسته کردن درب را دچار مشکل میکند.

برای حل مشکل به وجود اومده باید تمسه هم قطر و هم اندازه تسمه ای که روی دستگاه نصب شده باشه رو خریداری بکنید. در صورتی که نمی توانید تمسه را تعویض یا اطلاعاتی درباره سخت افزار ندارید بهتره که به خدمات کامپیوتری مراجعه بکنید . ۹۹ درصد این مشکلات DVD ROM با تعویض تسمه حل شدنی هست.

 

۳-    اگر وقت مراجعه به خدمات کامپیوتری را ندارید بهترین روش برای باز کردن درب DVD ROM استفاده از سوزن است ، در صورتی که درب DVD ROM قفل شده باشد و هنگام فشار دادن دکمه باز و بسته کردن DVD ROM چراغ DVD ROM روشن می شود ، میتوانید با استفاده از یک سوزن درب DVD ROM را باز بکنید ، در اکثر DVD ROM ها کنار دکمه باز و بسته شدن یه حفره ریز وجود دارد که میتوانید با استفاده از سوزن درب DVD ROM را باز بکنید.

همزمان با فشار دادن سوزن به داخل حفره دکمه باز و بسته کردن را فشار بدهید. در صورتی که با این روش مشکل برطرف نشد ایراد سخت افزاری هست و DVD ROM مشکل پیدا کرده است ، در اصرا وقت به تعمیرگاه مراجعه کنید تا ایراد سخت افزاری به وجود آمده را رفع بکند .

 

 

 

[تعداد: 9    میانگین: 3.6/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه