الو رایانه

دلیل نداشتن صدا هنگام وصل کردن Hdmi

  • تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • بازدید : 2,013
  • نظرات : بدون ديدگاه
دلیل نداشتن صدا هنگام وصل کردن Hdmi

دلیل نداشتن صدا هنگام وصل کردن Hdmi

یک فلش که دارای موسیقی یا فیلم هست را به تلویزیون متصل کنید و به راحتی فیلم را ببینید یا موزیک را گوش کنید. با استفاده از کابل HDMI شما می توانید به اتصال لب تاپ خود به TV بوده و قادر خواهید بود تصویر را در TV داشته باشید اما هر چند موردی که در این پست بررسی خواهیم کرد چندان رواج نداشته و کاربران زیادی با آن مواجه نمی شوند ولی در هر صورت ممکن است شما هم روزی با این مشکل مواجه شوید و یا شاید همین الان که این پست را می بینید این مشکل را لمس کرده باشید.

مشکل اینست که صدا در زمان اتصال با HDMI وجود ندارد. HDMIمخفف عبارت High Definition Multimedia Interface است که یک کابل اتصال دهنده است و انتقال تصاویر ویدئویی آن بدون فشرده سازی و انتقال صدا بصورت فشرده یا غیر فشرده را میان دستگاه ها انجام می دهد. HDMI جایگزین استانداردهای آنالوگ قدیمی شده و با استفاده از آن تصاویر شفاف و واضح دریافت می کنید.

در رابطه با این مشکل ممکن است علت های گوناگونی وجود داشته باشد و از جمله این علت ها می توان به درایورهای قدیمی، نامناسب یا ناسازگار، پورت HDMI آسیب دیده و خراب، کابل HDMI خراب و آسیب دیده و حتی اتصال نامناسب یا شل بودن اتصال اشاره کرد. لطفا قبل از همه این کارها که انجام دهی، ابتدا از محکم بودن اتصال بین دو دستگاه اطمینان حاصل کنید و در صورتی که لب تاپ دیگری در اختیار دارید از آن استفاده کنید و ببینید که آیا با لب تاپ دیگر این مشکل وجود ندارد یا خیر.

راه حل اول :

روی آیکون Volume در کنار ساعت سیستمتان کلیک راست کرده و گزینه Sounds را انتخاب کنید.

 

در فرم Sound، به تب Playback رفته و روی دستگاه HDMI یا Digital Output Device کلیک راست کنید و گزینه Set as Default را انتخاب کنید

حالا  فرم را Apply و ok کنید.

نکته: اگر گزینه HDMI را در تب Playback مشاهده نمی کنید، در یک فضای خالی در این تب کلیک راست کنید و تیک گزینه های Show disconnected devices و Show disabled devices را فعال کنید. فعال سازی این گزینه ها دستگاه HDMI یا Digital Output Device را نشان می دهد و سپس روی دستگاه کلیک راست کنید و آن را Enable کرده و دوباره روی دستگاه مربوطه کلیک راست کرده و گزینه Set as default را انتخاب کنید.

راه حل دوم :

لطفا به کنسول Device Manager بروید و به قسمت Sound, video and game controllers اتخاب کنید و درایور کارت صدا را آپدیت کنید. دقت داشته باشید که در اینجا فقط با درایور کارت صدا کار داریم و شما فقط باید درایور کارت صدا را آپدیت کنید.

راه حل سوم :

دوباره قسمتDevice manager وارد شوید و به تب View رفته و گزینه Show hidden devices را انتخاب کنید.

دلیل نداشتن صدا هنگام وصل کردن Hdmi

 

درایورهای مخفی در سیستم نمایش داده می شود.. در این مرحله به سراغ System Device بروید و در آن Audio Controller سیستم تان را بیابید. مثلا در تصویر زیر، Audio Controller برای High Definition Audio Controller است. روی آن کلیک راست کنید و گزینه Enable را کلیک کرده.

اگر گزینه Enable کار نمی کند، این بار گزینهproperties را انتخاب کنید و در فرم باز شده به تب General رفته و از قسمت پایین پنجره گزینه Enable Device را انتخاب کنید

اگر دکمه Enable غیرفعال است و امکان کلیک کردن روی آن را ندارید، بدین معنی که Audio Controller سیستم شما فعال است. اگر بین از یک Audio Controller در سیستم تان دارید باید روش فوق را روی همه آنها انجام دهید

اگر با انجام مراحل بالا باز هم نتیجه ای حاصل نشد درایور کارت گرافیک سیستم خود را به روزرسانی کنید.

[تعداد: 1    میانگین: 2/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
الو رایانه