الو رایانه

دوربین مداربسته تحت شبکه داهوا – بخش دوم

  • تاریخ انتشار : ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
  • بازدید : 452
  • نظرات : بدون ديدگاه
دوربین مداربسته تحت شبکه داهوا – بخش دوم

 

دوربین مداربسته تحت شبکه داهوا

اگر از دوربین مداربسته تحت شبکه (IP) داهوا، استفاده می کنید، می بایست تغذیه آن ها را یا از طریق POE (به شرط دارای بودن قابلیت POE توسط دوربین مداربسته تحت شبکه) تامین نمایید. می بایست، علاوه بر کابل کشی مناسب، استفاده از کابل مرغوب و رعایت فواصل استاندارد کابل کشی، به بستر شبکه به منظور کنترل پهنای باند و عدم اختلالات در شبکه توجه داشت. همانطور که می دانیم ارائه ی تصاویر با وضوح بالا، بدون نویز و تاخیر، در بستر شبکه نیازمند استفاده از تجهیزات مناسب از جمله سوئیچ متناسب با میزان توان مصرفی، پهنای باند دوربین های مداربسته تحت شبکه داهوا، کابل شبکه استاندارد و فراهم ساختن شرایط محیطی مناسب می باشد. در حاضر دستگاه های ذخیره ساز NVR داهوا، تولید شده اند که بی نیاز به سوئیچ به منظور تامین تغذیه POE دوربین مداربسته تحت شبکه، می باشند و از طریق پورت های POE موجود در پنل پشت، تغذیه لازم دوربین های مداربسته IP داهوا را فراهم می سازند.

توجه داشتید کابل های تغذیه، کواکسیال و یا شبکه دوربین های مداربسته را در معرض دید قرار ندهید تا افراد غیر مجاز به راحتی موفق به قطع شدن ارتباط شما نشوند.

 

اضافه کردن دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)داهوا در دستگاه NVR داهوا

این مرحله از کار نیازمند تنظیمات دقیق و درست در قسمت “Network” می باشد، آی پی دوربین مداربسته تحت شبکه شما می بایست در یک رنج یکسان با آی پی دستگاه ذخیره ساز NVR شما باشد و بررسی کنید که دوربین مداربسته IP شما، با دستگاه ذخیره ساز شما تداخل آی پی نداشته باشد. آی پی پیش فرض دوربین های مداربسته IP داهوا و دستگاه ذخیره ساز NVR داهوا با آی پی پیش فرض ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰۸ می باشند که شما می بایست با استفاده از نرم افزار Config Tool داهوا یا دسترسی به منو آن ها، آی پی ها را تغییر دهید. توجه داشتید باشید اگر در پروژه ی خود به دنبال خرید دوربین مداربسته تحت شبکه و دستگاه ذخیره ساز NVR خود از دو برند متفاوت هستید، پیش از خرید از پشتیبانی ONVIF محصولات مورد نظر اطمینان حاصل نمایید و به استانداردهای ONVIF نیز توجه داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید فیلم آموزشی ” تعریف دوربین IP داهوا بر دستگاه NVR داهوا” را ببینید.

 

برای تنظیمات بیشتر دوربین های مداربسته تحت شبکه داهوا، می بایست از طریق وب به منو دسترسی پیدا کرد و تنظیمات موردنظر را اعمال نمایید، پس در هنگام نصب دوربین های مداربسته تحت شبکه حتما لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی به همراه داشته باشید تا به تنظیمات و منو های دوربین های مداربسته ی خود دسترسی داشته باشید.

 

دیدن تصاویر بر روی Smart pss

 

شما می توانید دستگاه ذخیره ساز NVR، DVR و دوربین IP داهوا خود را از طریق ID یا IP ( به صورت محلی یا از طریق انتقال تصویر) بر روی این نرم افزار اضافه کنید تا به راحتی بتوانید تصاویر را مانیتور کنید. از طریق این نرم افزار، علاوه بر دیدن تصاویر به صورت زنده، می توانید به باز پخش تصاویر دسترسی داشته باشید و حتی می توانید تصاویر را در لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی خود به صورت جداگانه ذخیره سازی کنید. همچنین با استفاده از این نرم افزار، می توانید به برخی از تنظیمات دستگاه ذخیره ساز یا دوربین تحت شبکه داهوا دسترسی پیدا کنید.

 

کلام آخر درباره ی آموزش دوربین های مداربسته و دستگاه های ذخیره ساز

 

همانطور که می دانیم، با توجه به گستردگی و تنوع محصولات، آموزش کامل نیازمند مطالعه مقالات متعدد و فیلم آموزشی زیادی است که در سایت الورایانه  قابل مشاهده هستند. شرکت الو رایانه  با ارائه ی ، مقالات سعی در افزایش دانش و آگاهی کاربران در حیطه دوربین مدار بسته و سیستم های نظارتی دارد.

 


 

مقالات مرتبط

دوربین مدار بسته

استفاده از خروجی ضبط شده در تلوزیون های lg webOs

نحوه بکاپ گیری از ویندوز سرور و بازگردانی آن

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
الو رایانه