الو رایانه

راه های پیگیری گوشی گم شده

راه های پیگیری گوشی گم شده

راه های پیگیری گوشی گم شده

خطر به سرقت رفتن گوشی های مویابل همیشه در کمین کاربرای گوشی های تلفن همراه خواهد بود .

اما باید به یاد داشته باشید در هنگامی که گوشی شما به سرقت رفت هرگز نا امید نشوید چرا که راه هایی برای پیدا کردن گوشی شما بسیار است اما بهتر است برای دریافت نتیجه بهتر نسبت به پیدا کردن گوشی خود خیلی زود اقدام نمایید و به صورت پیگیر نسبت به این قضیه فعالیتتان را انجام بدهید

چراکه تاخیر در این امر سبب خواهد شد که افرادی که گوشی شمارا به سرقت برده باشند اقدام به فروش قطعات آن دستگاه بپردازند برخی از این قطعات بسیار با ارزش بوده و غیر قابل ردیابی خواهد بود .

قبل از هر کاری شما باید یک پسوورد برای باز کردن گوشی خود باید تعیین نمایید که در مواقعی که گوشی به دست افراد دیگر افتاد یا به سرقت رفت به اطلاعات شما دسترسی پیدا نکنند

بعد از آن برای آن که شما بتوانید گوشی خود را بتوانید خودتان ردیابی نمایی از روشن کردن گزینه هایی همچون find my iphone  در گوشی های آیفون و find my mobile  در سایر گوشی ها باید حتما انجام گردد

find my iphone  چه قابلیت هایی دارد ؟

این گزینه در گوشی های آیفون دارای قابلیت هایی همون پخش صدا در مواقعی که گوشی شما سایلنت می باشد و گوشی خود را در خانه یا محل کار گم کرده اید با پخش صدا گوشی شما پیدا خواهد شد

قابلیت قفل کردن گوشی و گذاشتن پیامی بر روی صفحه گوشی که این قابلیت هم کمکی خواهد کرد که اگر گوشی شما گم شده باشد و شخصی اورا بیابد بتواند با استفاده از پیامی که شما بر روی صفحه گوشی خود میگذارید بتواند با شما تماس برقرار نماید . البته این گزینه برای مواقعی مناسب است که گوشی شما گم شده باشد و شخص مقابل بخواهد که گوشی را به شما تحویل دهد وگرنه گوشی سرقت شده هر پیامی برای سارق غیر قابل انجام می باشد و شما بهتر است وقت خود را تلف نکنید .

دیگر قابلیت این بخش در گوشی های آیفون این است که شما میتوانید تلفن همراه خود را که در صورت روشن بود دیتا تلفن همراه که از قبل در حالت فعال قرار داشته به راحت

حالا چگونه این گزینه را بر روی iphone  خود فعال نماییم ؟

برای این کار باید شما ابتدا اپل آیدی معتبری بر روی گوشی ست نمایید سپس با لمس اپل آیدی خود در بالای صفحه تنظیمات خود وارد بخش icloud  شوید و در صفحه باز شدخ بر روی گزینه  find my iphone  کلیک نمایید این گزینه عکس رادار سبز رنگی دارد .

چگونه از find my iphone  استفاده نماییم

برای اینکار وارد سایت  icloud  شده  وبا وارد کردن اپل آیدی و رمز اپل آیدی خود وارده صفحه مدیریت icloud  خود میشوید و در این صفحه میتوانید شکل رادار سبز رنگ که زیر آن نوشته شده find my iphone   کلیک نمایید و به راحتی گوشی خود را مشاهده کنید صدا پخش کنید و یا قفل به همراه یک پیام روی صفحه نمایش گوشی بگذارید .

 

قابلیت های find my mobile  در گوشی های سامسونگ

 

 

در گوشی های سامسونگ بخش هایی که وجود دارد که نسبت گوشی های آیفون قابلیت های بیشتر و بهتری دارد

  • نمایش کال هیستوری که در گوشی ثبت شده
  • قابلیت پخش صدا در گوشی حتی در زمان سایلنت که بیشتر در مواقعی مناسب است که تلفن همراه در منزل یا محل کار گم شده باشد
  • یکی از گزینه هایی که بسیار قابل اهمیت می باشد گزینه  back up   میباشد که توسط این گزینه میتوانید از مخاطبین گالری پیام ها و… بکاپ گیری کنید تا در صورت لزوم بر روی دستگاه دیگر باز گردانی کنید .
  • امکان باز کردن قفل گوشی از راه دور برای مواقعی که پسوورد فراموش میشود
  • امکان قفل کردن گوشی
  • امکان ثبت تاریخچه موقعیت مکانی در زمان های گوناگی این قابلیت به شما کمک میکند که به محض این که اینترنت گوشی فعال شود یا از قبل فعال باشد بر روی نقشه محل دقیق خود را ثبت نماید .

 

 

چگونه به find mobile دسترسی پیدا کنیم ؟

برای اینکار باید وارد وب سایت findmymobile.samsung.com  وبا وارد کردن حساب خود که بر روی گوشی خود از قبل ذخیره کردید وارد پنل مدریتی این وب سایت بشوید .

توجه داشته باشید از قبل باید این قابلیت را بر روی گوشی موبایل باید فعال نمایید .

برای فعال کردن این گزینه کافیست یک حساب بر روی گوشی خود ست نمایید و بعد از آن find my mobile  را در تنظیمات خود سرچ نمایید و گزینه مربوط را روشن نمایید .

 

راه های دیگر برای یافتن تلفن همراه خود

 

ردیابی توسط سامانه همتا اگر از قبل در سامانه همتا ثبت نام کرده باشید میتوانید توسط کد های دستوری توسط اپراطور سیم کارت خود گوشی را ردیابی نمایید .

اپراطور همراه اول

برای اینکار شما باید باشماره گیری کد #سریال گوشی*۲۱۴۱*۱۰* توسط یکی از خطوط همراه اول شماره‌گیری کنید.

اپراطور ایرانسل

کد #۶۴۰۱* را از گوشی موبایل شماره گیری نمایید و سپس با تایید کسر مبلغ ۱۰۰ تومان از حساب شما سپس شماره سریال گوشی را ارسال نمایید . شماره سریال گوشی بر روی جعبه گوشی نیز درج گردیده است .

 

 

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه