الو رایانه

رجیستری گوشی مسافرتی

رجیستری گوشی مسافرتی

آموزش رجیستری گوشی مسافرتی

همان طور که می دانید خیلی وقت است که طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه به فاز آخر خود رسیده و اجرا شده است  و چنانچه گوشی رجیستر شده  داشته باشید می دانید که اپراتور ها به آن سرویس نخواهند داد . پس سوال اینجاست تکلیف گوشی های که مسافران خارجی در خارج از کشور تهیه می کنند و به ایران می آورند تا از آن استفاده شخصی بکنند چه می شود؟ برای این نوع از گوشی ها و هر نوع گوشی دیگری که در سامانه ریجستری ثبت نشده باشد راه حل این است که گوشی خود را در سامانه ثبت رجیستری  ثبت نام کنید تا برای شما فعال شود و بتوانید از آن استفاده کنید. در ابتدای فاز دو به شما ۳۰ روز زمان فعال سازی داده می شد اما الان با ورود به فاز نهایی از همان ابتدا گوشی غیر فعال می باشد و حتما باید مراحل رجیستری آن طی شود  تا در سامانه همتا ثبت و قابل استفاده شوند. در ادامه با الو رایانه همراه باشید تا مراحل و شرایط و نکات مربوط به این موضوع را بررسی کنیم :

 

اگر برای سوالات رایانه ای و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا کلیک کنید.

 

 

چرا طرح رجیستری وجود دارد؟

این طرح با هدف جلوگیری از قاچاق تلفن همراه تصویب و اجرایی شد تا بتواند با قاچاق تلفن همراه مبارزه کند.

روش های رجیستر کردن تلفن همراه :

۱٫اولین راه برای انجام  اینکار همان بدو ورود به مرز می باشد . شما می توانید در دفاتر مرزی گمرکی یا پایانه های فرودگاهی کشور مراجعه کنید و با پرداخت هزینه گمرکی آن که معمولا بسته به مدل گوشی خریداری شده شما دارد فرم مربوط به مشخصات گوشی خود را پر کرده و بعد از پرداخت رسید آن را برای مراحل بعدی دریافت کنید . در اصل این رسید مجوز شما می باشد  و باید بعد از چند روز اطلاعات مربوط به آن را در سامانه همتا وارد نمایید تا مسیر رجیستر شد شما طی شود و بتوانیید از گوشی خود استفاده کنید . در مقاله دیگری نحوه کار با سامانه همتا را برای شما توضیح خواهیم داد.

۲٫اگر در هنگام ورود به مرز وقت انجام این کار را ندارید یا پول لازم برای هزینه گمرکی را همراه ندارید نگران نباشید .می توانید  بعدا این کار را از طریق سایت گمرک انجام بدهید .فقط کافیست ابتدا طبق عکس مربوطه به آدرس سایت گمرگ مراجعه کرده و باقی مراحل را پیش ببرید.

https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister?0

 

رجیستری گوشی مسافرتی

رجیستری گوشی مسافرتی

پس از اینکه طبق عکس بالا به سایت گمرک ایران قسمت ثبت گوشی رفتید در همان ابتدا ی توانید قوانین مربوط را ببنید و تیک قبول دارم را بزنید سپس باید IMEI  گوشی خود را در این قسمت وارد کنید . اگر آن را ندارید می توانید با گرفتن کد دستوری  *#۰۶# در گوشی تلفن همراه خود آن را بدست بیاورید و در این قسمت وارد کنید . و سپس حروف مربوطه پایین آن را  در کادر وارد کنید. در مرحله بعدی از شما مدل گوشی و مشخصات آن خواسته خواهد شد و باید آن را به صورت صحیح وارد کنید تا مبلغ آن برای هزینه گمرکی محاسبه شود . در مرحله بعد  اطلاعات فردی شما خواسته می شود که شامل شماره شناسنامه و گذرنامه و … می شود دقت کنید شماره موبایلی که در مرحله قبل وارد کردید باید به نام همین شماره ملی باشد در غیر اینصورت به مشکل خواهید خورد . بعد از تکمیل اطلاعات فوق یک کد به شما SMS  خواهد شد باید در آخرین فیلد وارد کنید تا هویت شما تایید شود .

و در آخر هزینه مربوط به گوشی شما برای فعال شدن نمایش داده می شود که باید روی پرداخت کلیک کرده و از طریق در گاه مبلغ متناسب با نوع گوشی را پرداخت کنید.

جمع بندی و نکات

بعد از طی مراحل فوق اطلاعات شما برای سامانه همتا ارسال می شود امکان دارد فرآیند ثبت گوشی شما چند روز به طول بیانجامد پس باید صبور باشید تا اطلاعات شما بررسی و تایید شده و خط شما بر روی این گوشی فعال شود تا بتوانید از آن استفاده کنید.

اگر برای سوالات رایانه ای و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا کلیک کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه