الو رایانه

نحوه رفع خطای ضبط نشدن نوار بازی Xboxدر ویندوز ۱۰

نحوه رفع خطای ضبط نشدن نوار بازی  Xboxدر ویندوز ۱۰

 

همانطور که می دانید ایکس باکس محبوبترین برند بازی داخلی در ویندوز ۱۰می باشد و اخیرا کاربران متقاضی این بازی در سرارسر جهان افزایش یافته است. درواقع شما می توانید از بازهای خود اسکرین شات گرفته و از طریق برنامه ایکس باکس آنها را ضبط نمایید. نوار بازی یا Game bar یکی از جالب ترین اجزای برنامه ایکس باکس می باشد که به اجرای برنامه ها در ویندوز ۱۰ کمک می کند.

به عبارت دیگر شما می توانید به راحتی با نوار بازی ایکس باکس عکس گرفته و فیلم ضبط کنید. اما گاهی موقع ضبط پیغامی با عنوان “Recording not working” ظاهر می شود و با کد خطای ۰x8232300f در نوار وضعیت دیده می شود.
در واقع دلیل اصلی این خطا پیکربندی نادرست در برنامه ایکس باکس یا حافظه پنهان برنامه خراب می باشد. در این مقاله سعی داریم تا در مورد راه حلهای احتمالی و روشهای مختلف بیان نماییم.
همانطور که گفته شد ضبط ویدئو با
Game Barیکی از ویژگی های مهم برنامه ایکس باکس است. اما هر زمان که پیغام خطایی با عنوان “Recording not working” دریافت کردید بهتر است تا راه حل های زیر را انجام دهید.

 

راه حل اول: Repair Xbox App 

ابتدا Xbox را در قسمت جستجو در نوار وظیفه تایپ کنید. در اینصورت برنامه Xbox game bar در قسمت جستجو ها ظاهر خواهد شد.

 

 

از سمت راست گزینه App setting را انتخاب کنید. حال می توانید پنجره Xbox game bar setting را مشاهده نمایید. در قسمت پایینی پنجره از قسمت Reset دکمه Repair را کلیک کنید.

 

 

با اینکار برنامه بازسازی شده و شما به هیچ عنوان با پیغام خطای “Recording not working” مواجه نخواهید شد.

 

راه حل دوم: پاک کردن کش برنامه

 

ابتدا دکمه های Win+R را بفشارید تا پنجره Run باز شود و سپس دستور زیر را تایپ کرده و کلید ok را بفشارید.

 

 

در این مرحله صفحه Microsoft store به صورت خودکار باز شده و کش آن پاک خواهد شد و شما دیگر پیغام خطای مربوطه را نخواهد دید.

 

 راه حل سوم: نصب Media Feature Pack

 

به منظور فعال کردن ویژگی Multimedia در سیستم خود می بایست ابتدا Media feature pack نصب شود. زیرا ویژگی هایی مانند زمانی عمل . . . ,Media player, Music, video, Voice Recorder
می کنند که Media feature pack در سیستم شما نصب باشد. پس برای نصب لازم است تا مراحل زیر انجام شوند.

 

ابتدا وارد Setting می شویم و از بخش App گزینه Optional feature را انتخاب می کنیم.

 

 

در پنجره ظاهر شده روی گزینه Add a feature کلیک می کنیم در این حالت لیستی از برنامه ها نمایان خواهد شد. از این لیست Media Feature Pack را پیدا کرده و آنرا

انتخاب می کنیم و سپس دکمه Install را کلیک کرده و بعد از اتمام نصب سیستم کامپیوتری خود را ری استارت می کنیم تا تنظیمات اعمال و ذخیره گردد.

 

 

 

راه حل چهارم: نصب آخرین آپدیت ویندوز ۱۰

 

گاهی با نصب آخرین آپدیتهای ویندوز ۱۰ این مشکل برطرف گردیده و با پیغام خطای “Recording not working” مواجه نخواهیم شد. بدین منظور در قسمت جستجو در نوار منو عبارت Windows Update settings را مورد جستجو قرار می دهیم و با انتخاب دکمه Check for Updates اجازه می دهیم تا ویندوز ۱۰ آخرین به روزرسانی را انجام دهد.

 

 

راه حل پنجم: نصب مجدد Xbox App

اگر با راه حل های ذکر شده موفق نشدید خطای ایکس باکس را برطرف نمایید بهتر است تا مجددا این برنامه را نصب نمایید که مراحل نصب در زیر ذکر شده است. دکمه های Win+I را کلیک کنید تا پنجره تنظیمات یا Settings باز شود. از بخش Appsگزینه Apps & features را انتخاب کرده و از سمت راست برنامه Xbox Game Barرا Uninstall می کنیم. و اجازه می دهیم تا فرآیند مربوطه کامل شود.

 

 

حال برای نصب مجدد برنامه ابتدا سیستم کامپیوتری را ری استارت می کنیم و سپس Microsoft Store وارد شده و Xbox game Bar را جهت نصب مجدد مورد جستجو قرار می دهیم و آنرا نصب می کنیم.

 


 

مقاله‌های مرتبط

۳ راه برای فعال کردن حساب کاربری Administrator در ویندوز ۱۰

آموزش رفع ارور   This app can’t open در ویندوز ۱۰

آموزش فعال کردن قابلیت ضد باج‌ افزار در ویندوز ۱۰

فارسی کردن اعداد در ویندوز ۱۰

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه