الو رایانه

روش تست سلامت و سرعت هارد دیسک

روش تست سلامت و سرعت هارد دیسک

روش تست سلامت و سرعت هارد دیسک

 

تجهیزات ذخیره سازی یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده انواع رایانه ها به حساب می آیند که در چند نوع مختلف با تکنولوژی های متفاوت وجود دارند اعم از SSD (SOLID STATE DRIVE) ، HDD(HARD DISK DRIVE)   و تعداد زیادی از انواع تکنولوژی ها مثل حافظه های کاغذی PAPER  حافظه های کاستی TAPE  و … که حافظه های SSD و حافظه های HDD خیلی کاربرد بیشتری در کامپیوتر های شخصی و اداری دارند، درصد خرابی و سکتور خراب و آسیب فیزیکی در حافظه های hdd  خیلی بیشتر از ssd  ها می باشد به همین منظور نرم افزارهایی ساخته شده اند برای بررسی و تعمیر نرم افزاری این حافظه ها،

با الو رایانه همراه باشید تا بهترین نرم افزارهای تست سلامتی و یا سرعت هارد دیسک را به شما معرفی کنیم.

 

  • نرم افزار HD TUNE

 

یکی از بهترین و کامل ترین نرم افزار های تست و تعمیر هارد دیسک نرم افزار HD TUNE  می باشد که نسخه رایگان آن قابلیت نمایش و اسکن هارد دیسک را دارد برای استفاده از تمامی قابلیت های این نرم افزار میبایست از نسخه کامل این نرم افزار استفاده کنید.

 

 

 

 

 

نرم افزار  CrystalDiskMark  بیشتر برای تست سرعت کلی هارد دیسک و یا درایو ها به کار میرود وبرای تست سلامت و همچنین نمایش وضعیت هار دیسک بهتر است از نرم افزار  CrystalDiskInfo که ساخته ی دیگر این کمپانی است استفاده کنید .

 

 

 

 

 

 

 

 

  • نرم افزار PassMark DiskCheckup

 

نرم افزار PassMark DiskCheckup   یکی از بهترین نرم افزار ها برای اسکن و بررسی هار دیسک می باشد که به دوصورت این اسکن را انجام داده و همچنین اطلاعات کاملی از وضعیت هارد دیسک از جمله دما و سرعت چرخش و … به شما می دهد.

 

نرم افزار هایی که در بالا معرفی شد برای استفاده به صورت دائمی و یا استفاده از تمامی گزینه های موجودشان می بایست خریداری شوند تا به صورت کامل و دائمی برای شما کار کنند ولی در ادامه نرم افزار های رایگان این دسته بندی نیز به شما معرفی خواهند شد .

 

  • Samsung HUTIL

 

 

نرم افزار Samsung HUTIL نرم افزاری برای تشخیص خرابی در هارد دیسک های سامسونگ میباشد و در دیگر برند های هارد دیسک کار نخواهد کرد .

 

  • Seagate SeaTool

 

نرم افزار Seagate SeaTool نرم افزاری برای چک کردن هارد دیسک های شرکت Seagate   می باشد و دو روش اسکن معمولی و پیشرفته را به شما ارائه میدهد و در دو نسخه windows  و dos موجود است.

 

 

 

 

 

 

 

 

نرم افزار Fujitsu Diagnostic Tool نرم افزاری بسیار عالی برای تست و تعمییر هارد دیسک میباشد اما متاسفانه فقط مخصوص هارد دیسک های شرکت فوجیتسو میباشد.

 

  • Western Digital Data Lifeguard Diagnostic

نرم افزار  Western Digital Data Lifeguard Diagnostic یک نرم افزار بسیار ساده با رابط کاربری آسان برای هارد دیسک های کمپانی Western Digital می باشد که به منظور چکاپ هارد دیسک و نمایش خطا ها و ایراد های هارد دیسک می باشد.

 

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
الو رایانه