الو رایانه

سود سهام عدالت – سهام عدالت ۹۷ – تاریخ واریز سود سهام عدالت

  • تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷
  • بازدید : 1,885
  • نظرات : بدون ديدگاه
سود سهام عدالت – سهام عدالت ۹۷ – تاریخ واریز سود سهام عدالت

سود سهام عدالت – سهام عدالت در سال ۹۷ – واریز سود سهام عدالت

گروه مشاورین الو رایانه (مرکز حل مشکلات کامپیوتر ) مقاله ای آموزشی در زمینه سهام عدالت را برای شما عزیزان آماده کرده است. 

مشمولین سود سهام عدالت باید تا تاریخ  ۲۰ فروردین حساب بانکی باز کنند و برای دریافت سود سهام عدالت شماره شبا دریافت کنند

رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره سود سهام عدالت عنوان کرد :

در مرحله دوم سامان‌دهی سهام عدالت فراخوانی برای باز کردن حساب بانکی به مشمولین داده می‌شود. شماره‌حساب‌ها از سامانه جمع‌آوری شده و با بانک‌های مربوطه مطابقت داده می‌شود تا اعتبار شماره حساب با کد ملی مشخص شود. در ضمن شماره موبایل نیز از مشمولین گرفته خواهد شد.

میرعلی اشرف عبدالله پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی صبح امروز در یک نشست خبری با اشاره به موضوع سهام عدالت اظهار داشت: از ۱۷۱۳ بنگاهی که در طول ۱۶ سال گذشته در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار داده شده ۳۲۳ بنگاه واگذار شده و بقیه بنگاه‌ها به فروش نرفته‌اند که بخشی از آنان از لیست واگذاری خارج شده و بخش دیگر، رد دیون شده‌اند و ما ابتدای سال آینده گزارش آن را به هیئت واگذاری ارائه خواهیم داد.

وی با اشاره به عملکرد سال ۹۵ سازمان خصوصی‌سازی خاطرنشان کرد: از ۵۳۴ بنگاهی که در ابتدای سال قرار بود از سوی سازمان خصوصی‌سازی تعیین تکلیف شود ۲۷۳ بنگاه تعیین تکلیف شده‌اند که حدود ۵۱ درصد از بنگاه‌ها را شامل می‌شود.

پوری‌حسینی ادامه داد: همچنین از ۱۸۸ بنگاهی که به صورت بلوکی در سال ۹۵ عرضه شد با قیمت پایه ۷۶ درصد به فروش رفت که حدود ۱۴۳ بنگاه را شامل می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تا کنون ۱۲ هزار میلیارد تومان تعهد بودجه‌ای خود را انجام داده‌ایم و ۵ هزار میلیارد تومان آن تهاتر بدهی بوده و مابقی به خزانه واریز شده است.

پوری‌حسینی در مورد مصوبه شرکت ملی پخش گفت: به جای فروش شرکت ملی پخش بنگاه‌ها را به فروش رساندیم و جایگاه‌های سوخت آن مجموعه به مزایده گذاشته شد.

 

سهام عدالت شبا

پوری‌حسینی افزود: کار سازمان خصوصی‌سازی شفاف بوده و تاکنون شکایتی نداشته‌ایم و قانون‌مندی، شفافیت و رقابت‌پذیری و اعتماد به بخش خصوصی و اجرای قانون از اهداف اصلی این سازمان بوده است.

وی افزود: تعهد بودجه‌ای سازمان خصوصی‌سازی ۱۶هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۱۲ هزار میلیارد تومان آن انجام شده و به زودی به عدد ۱۶هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهیم رسید.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: سهام عدالت برای هر فرد یک میلیون تومان در نظر گرفته شده که تاکنون ۵۳۰ هزار تومان از محل سود این سهام به مشمولین تعلق گرفته و ۴۷۰ هزار تومان مابقی را مشمولین می‌توانند تا شهریور ماه سال آینده واریز کنند. البته پرداخت سودها یکسان نبوده و اعداد آن متفاوت خواهند بود. در حال حاضر این سهام ۵۳۰ هزار تومانی در بازار یک میلیون و ۵۰ هزار تومان ارزش دارد و در صورتی که فردی ۴۷۰ هزار تومان مابقی را بپردازد به نسبت آن، رقم سود نیز اضافه می‌شود و ارزش بازار آن تا دو برابر افزایش خواهد یافت.

معاون وزیر اقتصاد گفت: در سامانه گزینه‌هایی از ۱۰ هزار تومان تا ۴۷۰ هزار تومان طراحی شده که مشمولین می‌توانند  آن را انتخاب کنند که چه میزان از مبلغ را می‌خواهند پرداخت کنند.

وی گفت: ما این انتخاب را یک بار پیش از سال جدید و یک بار پس از آن به مردم خواهیم داد و همه می‌توانند تا ۳۰ اسفندماه به سایت سازمان خصوصی‌سازی مراجعه کنند اما تا ۱۴ فروردین پاسخگو نخواهیم بود و پس از آن با به‌روز شدن سایت مجدد مردم می‌توانند تا ۳۱ شهریور مراجعه داشته باشند.

 

پوری‌حسینی تصریح کرد: سود سال ۹۶ را در سال ۹۷ خواهیم پرداخت و سازمان خصوصی‌سازی موظف شده تا سود را از شرکت‌های زیرمجموعه گرفته و به مشمولین توزیع کند.

 ارزش سهام عدالت در بازار یک میلیون و پنجاه هزار تومان است

مشمولین سود سهام عدالت حساب بانکی باز کنند

وی افزود: در مرحله دوم سامان‌دهی سهام عدالت فراخوانی برای باز کردن حساب بانکی به مشمولین داده می‌شود. شماره‌حساب‌ها از سامانه جمع‌آوری شده و با بانک‌های مربوطه مطابقت داده می‌شود تا اعتبار شماره حساب با کد ملی مشخص شود. در ضمن شماره موبایل نیز از مشمولین گرفته خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: از ۲۰ فروردین به بعد مشمولین حتما باید حساب فعالی را باز کرده باشند. برآورد ما این است که برای ۴۹ میلیون نفر ۹۰ هزار تومان سود توزیع شود. البته برای دو دهک اول این عدد ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.

پوری‌حسینی افزود: تا کنون ۲۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر مراجعه به سامانه داشته ‌ایم که بیش از ۷۳ درصد مشمولین را شامل می‌شود و در یک هفته گذشته ۳۵۰ هزار تماس با مرکز صورت گرفته و حدود ۴۰ هزار مراجعه به اپراتور داشته‌ایم.

لینک های مرتبط

آموزش ثبت شماره شبا سهام عدالت

سهام عدالت چیست

آغاز چهارمین مرحله پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۷

[تعداد: 6    میانگین: 3.2/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه