الو رایانه

غیر فعال کردن cortana

غیر فعال کردن cortana

غیر فعال کردن cortana

 

شرکت مایکروسافت دستیار کارآمد دیجیتالی خود، Cortana را برای کاربران ارائه کرده و در ویندوز ۱۰ آن را با به روز رسانی کامل تر می کند. Cortana به غیر از جستجو در کامپیوتر کارهای دیگری هم انجام می دهد مانند نمایش اعلان های شما، ارسال ایمیل، تنظیم یادآورها و غیره ، انجام همه این کارها با استفاده از فرمان صوتی شما است. ممکن است بعضی افراد Cortana را مزاحم و آزار دهنده بدانند و یا به دلیل مصرف بالای cpu مایل به استفاده از آن نباشند و ترجیح می دهند آن را غیرفعال کنند.

پس با الورایانه همراه شوید تا غیر فعال کردن cortana را به شما آموزش دهیم.

قبل از آپدیت Anniversary در ویندوز ۱۰ شما می توانستید با استفاده از کلید معین شده ای Cortana را غیر فعال کنید، اما پس از آپدیت این ویژگی دیگر در دسترس نمی باشد و ظاهرا مایکروسافت نمی خواهد شما Cortana را غیر فعال کنید. اما روش های دیگری هم برای غیرفعال کردن Cortana وجود دارد که در زیر آن ها را بیان می کنیم.

غیر فعال کردن از طریق group policy 

ابتدا در منوی استارت خود عبارت Edit group policy را جستجو و آن را باز کنید.سپس در پنجره ی فعلی سمت چپ به این مسیر بروید:

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Search

بعد از آن  Allow Cortana را پیدا و روی آن دوبار کلیک کنید.

حالا Disabled را فعال و OK را بزنید. سپس کامپیوتر را ریستارت کنید تا تغییرات اعمال و Cortana غیر فعال شود.

غیر فعال کردن از طریق ریجستری 

این ترفند کمی پیچیده تر است و شامل ویرایش رجیستری ویندوز میباشد . توجه داشته باشید که رجیستری ادیتور یک ابزار قدرتمند است و استفاده اشتباه از آن می تواند سیستم شما را غیر قابل استفاده یا حتی آسیب وارد کند. این یک دستور آسان است و تا زمانی که دستور العمل ها را دقیقا انجام دهید، نباید هیچ مشکلی بوجود آید.

منوی استارت را باز نماید و عبارت Regedit را جستجو و آن را باز کنید ،سپس در پنجره ی راهبری سمت چپ به این مسیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Policies > Microsoft > Windows

روی Windows راست کلیک نمایید و مسیر New > Key را انتخاب کنید. حالا پوشه ای ایجاد می شود، نام پوشه را Windows Search بگذارید.

حالا روی Windows Search راست کلیک کنید، و این بار مسیر New > DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید و نام فایل ایجاد شده را AllowCortana بگذارید و تایید یا همان enter را بزنید.

روی Allow Cortana دوبار کلیک کنید و مقدار Value Data را صفر نمایید.

کامپیوتر را ریست کنید تا تغییرات انجام شود و Cortana غیرفعال شود. پس از ریستارت کامپیوتر تغییرات انجام خواهد شد و Cortana به یک باکس ساده جستجو تبدیل می شود و عبارت Ask me anything به Search Windows تغییر می کند که فقط کار جستجو را برای شما میسر می کند، اگر پشیمان شدید برای فعالسازی دوباره برنامه Cortana تنها کافی است تا فایل ایجاد شده ی Allow Cortana را حذف کنید یا اینکه Value Date را به عدد ۱ تغییر دهید.

برای مطالعه بیشتر از مقاله زیر استفاده کنید:

حذف برنامه ها با cmd و powershell در ویندوز ۱۱


مقالات مرتبط:

کلیدهای میانبر ویندوز – ترفندهای ویندوز – Windows shortcuts

چگونه  OneDrive را از ویندوز ۱۱ حذف و یا غیرفعال کنیم

حل مشکل Your Device is Missing Important Security and Quality Fixes در ویندوز ۱۰

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه