الو رایانه

مدیریت مخاطبین آیفون و انتقال یا همگام سازی با اکانت آیکلود

مدیریت مخاطبین آیفون و انتقال یا  همگام سازی با اکانت آیکلود

 

آیفون شما قابلیت همگام سازی مخاطبین با اکانت آیکلود را دارد. این موضوع به آن معناست که  مخاطبین آیفون یا آیپدتان در سرویس آیکلود شما هم ذخیره و بدین صورت قابل همگام سازی در دستگاه های مختلف هستند. در این مقاله از الورایانه قصد داریم به آموزش مدیریت مخاطبین آیفون و همگام سازی با اکانت آیکلود بپردازیم.

 

زمانی که شما اپل آیدی (Apple ID) خود را در آیفون یا آیپد فعال می‌کنید، قابلیت استفاده از سرویس های آیکلود را هم خواهید داشت. یکی از قابلیت هایی که به موجب این سرویس ارائه می‌شود مربوط به امکان ذخیره مخاطبین آیفون و همگام سازی با سایر دستگاه ها از طریق اکانت آیکلود خواهد بود.

 

آموزش انتقال مخاطبین آیفون به اکانت آیکلود

در قدم اول لازم است که ذخیره بودن یا نبودن مخاطبین در سرویس آیکلود را بررسی کنید. برای انجام این کار می‌توانید با کلیک بر روی این قسمت به سایت آیکلود مراجعه کنید و سپس با وارد کردن مشخصات اپل آیدی (Apple ID) وارد اکانت خود شوید. به بخش Contacts مراجعه کنید و مخاطبین موجود در این بخش را بررسی نمایید.

اگر مخاطبینی که در آیفون شما ذخیره هستند را در این بخش مشاهده نمی‌کنید، ادامه مقاله را مطالعه کنید،اما اگر تمام مخاطبین موجود در گوشی آیفون شما در اکانت آیکلود هم موجود هستند، مشخص است که مدیریت مخاطبین آیفون به درستی انجام شده و مخاطبین گوشی با سروی آیکلود یکسان و همگام سازی شده می‌باشند.

 

icloud-webpage


 

اگر مغایرتی مابین مخاطبین وجود داشت، مراحل بعدی را طی کنید تا مدیریت مخاطبین آیفون و همگام سازی با اکانت آیکلود انجام شود.

 

برای فعال کردن همگام سازی iCloud برای مخاطبین خود در  iPhone می توانید مراحل زیر را طی کنید.

  • آیفون خود را به اینترنت وصل کرده و سپس به منوی تنظیمات بروید و روی اکانت خود کلیک کنید.
  • روی iCloud ضربه بزنید سپس کادر کنار مخاطبین را فعال کنید.
  • اگر از شما پرسیده می شود ادغام یا لغو شود ، روی ادغام ضربه بزنید، این سوال به این معنا است که اگر
  • اگر از قبل در iCloud مخاطب داشتید، مخاطبین جدید شما با مخاطبین قدیمی ادغام شوند تا شما  بتوانید از تمام مخاطبان خود، بارگیری نمایید.

همچنین می توانید این مراحل را در iPad یا iPod Touch خود انجام دهید تا به همه مخاطبین خود دسترسی داشته باشید.

 


 

انتقال یک مخاطب آیفون به اکانت آیکلود

 

این احتمال وجود دارد که شما فقط بخواهید یک یا چند مخاطب خاص که در حافظه آیفون ذخیره شده‌اند را به اکانت آیکلود منتقل کنید. در این شرایطی نیازی به استفاده از روش بالا در راستای مدیریت مخاطبین آیفون و همگام سازی با اکانت آیکلود وجود ندارد. شما با یک روش ساده‌تر می‌توانید این کار را انجام دهید. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا از وصل بودن گوشی به اینترنت اطمینان حاصل کنید. سپس به بخش Contacts آیفون یا آیپدتان مراجعه و مخاطبی که قصد دارید مشخصات آن در اکانت آیکلود سینک شوند را انتخاب کنید. سپس گزینه Share Contacts را انتخاب نمایید.

 

  • اپلیکیشن Message را به عنوان منبع اشتراک گذاری مخاطب مورد نظر انتخاب کنید.

 

  • مخاطب انتخاب شده را از طریق برنامه Message برای خودتان ارسال کنید.

 

  • حالا وارد برنامه Message شوید و به پنجره گفتگوی با خودتان مراجعه و مخاطب دریافت شده را انتخاب کنید.

 

گزینه Create New Contact را انتخاب نمایید. اطلاعات مورد نیاز را وارد و سپس گزینه Done را از گوشه سمت راست و بالای صفحه انتخاب کنید.

به همین سادگی مخاطب مورد نظر با اکانت آیکلود سینک می‌شود. پس این روش هم از دیگر روش های مدیریت مخاطبین آیفون و همگام سازی با اکانت آیکلود محسوب می‌شود.

 


 

مقالات مرتبط

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید با ۵ اپلیکیشن کاربردی

روش های تغییر اپل آیدی آیفون و آیپد

آموزش موبایل هات اسپات گوشی آیفون

بازیابی و ریکاوری اطلاعات هارد گوشی آیفون

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه