الو رایانه

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل

  • تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۹
  • بازدید : 1,103
  • نظرات : بدون ديدگاه
مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل

لپ تاپ‌های اپل از جمله لپ تاپ‌های با کیفیت و پر طرفداری هستند، که بسیاری از افراد علاقه به استفاده از آن‌ها دارند. ولی با این حال لپ تاپ‌های اپل هم به دور از برخی مشکلات و ایرادها نیستند، که از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل می‌توان به مواردی که در این بحث ذکر می‌شود توجه کرد.

۱- باز نشدن صفحه وب در مک بوک اپل

یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل باز نشدن صفحه وب در مک است. این مشکل برای بسیاری از افرادی که می‌خواهند، از اینترنت استفاده کنند، بسیار آزار دهنده است، چرا که یکی از مهم‌ترین امتیازات هر لپ تاپی قابلیت اتصال آن به اینترنت است. اما کاربران لپ تاپ اپل در برخی موارد با مرورگر لپ تاپ مشکل دارند، که برای رفع این مشکل ابتدا باید اتصال اینترنت خود را بررسی کنید، سپس در تنظیمات لپ تاپ، تنظیمات وای فای را چک کرده و باید آن را اصلاح کرد.

۲- صدا دادن اسپیکر لپ تاپ

در برخی از لپ تاپ‌های اپل، صدای ایجاد شده از اسپیکر لپ تاپ، یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری است. این مشکل بیشتر در لپ تاپ‌های ۱۳ و ۱۵ اینچی مک بوک پرو اپل به وجود می‌آید. مشکل ایجاد شده مربوط به صدا است که به گزارش کاربران موجب شکست صدا در اسپیکرها می‌شود. حتی زمانی که صدا پایین است، باز هم صدا در اسپیکرها دچار شکستگی می‌شود و در نهایت صدای خروجی از اسپیکر نامفهوم است. به گزارش برخی از کاربران این مشکل در حین استفاده از نرم‌افزارهای خاصی مثل Apple Music، iTunes و Garage Band به وجود می‌آید. برخی از این کاربران هم این مشکل را در حین مشاهده ویدیو‌های یوتیوب گزارش داده‌اند.

براساس احتمالاتی که کاربرهای انجمن وب سایت MacRumors اعلام کرده‌اند، این گونه مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل می‌تواند به دلیل مشکلات رادیویی مانند نبود محافظ مناسب، درایور نامناسب صوتی، تراشه جدید شرکت اپل به نام T2 باشد.

 

 

۳- مشکل در کارت گرافیکی لپ تاپ

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل به ویژه در مک بوک‌های اپل مربوط به نقص فنی در کارت گرافیکی این لپ تاپ‌ها است، که خروجی‌های تصویری با مشکل و نقص همراه می‌شود. برخی از کاربران لپ تاپ‌های اپل گزارش داده‌اند، که این مشکل بیشتر در حین کار با نرم افزارهای مانند Adobe Premiere Pro و حتی پخش کننده‌های مولتی مدیای خود مک بوک به وجود می‌آید.

همچنین بنا به گزارش برخی از کاربران مک پوک‌های ۱۵ اینچی، مشکل گرافیکی در زمان پخش تصاویر هم به وجود می‌آید. بهم ریختگی تصاویر در مک بوک پروهای ۱۵ اینچی یکی از مهم‌ترین مشکلات نرم افزاری لپ تاپ‌های اپل است. مشکل در پخش تصاویر و بهم ریختگی رنگ‌ها، تنها محدود به مدل هایی نیست که از کارت گرافیک‌های AMD استفاده می‌کنند، بلکه حتی در زمان کار با تراشه گرافیکی مجتمع نیز این مشکل رویت می‌شود که در نهایت احتمال نقص فنی در کارت گرافیک‌ها را کم رنگ کرده و مشکلات نرم افزاری مدنظر قرار می‌گیرد. با این وجود کاربرانی که این مشکلات را گزارش کرده‌اند، بیشتر از کارت گرافیک‌های AMD RX400 استفاده می‌کنند.

۴- روشن نشدن صفحه نمایش لپ تاپ و سیاه ماندن آن

یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ، روشن نشدن آن است، البته این مشکل به ندرت پیش می‌آید که دلیل آن می‌تواند مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد. در برخی موارد این مشکل به دلیل درست کار نکردن صفحه نمایش به وجود می‌آید. یعنی به دلیل وجود مشکل در صفحه نمایش کاربر نمی‌تواند چیزی ببیند. با وجود اینکه لپ تاپ روشن است، ولی صفحه نمایش سیاه است و چیزی نمایش نمی‌دهد.

مشکل روشن نشدن صفحه نمایش لپ تاپ می‌تواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری به وجود بیاید که در بیشتر موارد علل نرم افزاری دارد، که سبب می‌شود صفحه نمایش لپ تاپ روشن نشود می‌توان در این مورد به قدیمی بودن بایوس اشاره نمود.

نحوه فعال کردن AIRPLAY در مک و آیفون

چگونه در مک اپل ، در کنار OS X ویندوز ۱۰ داشته باشیم؟

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل

۵- مشکل وای فای و اتصال به اینترنت لپ تاپ

مشکلات مربوط به وای فای تنها مختص لپ تاپ‌های اپل نیست و در سایر برندها هم مشاهده می‌شوند. در بیشتر موارد وقتی وای فای مک بوک اپل با مشکل مواجه می‌شود، دو دلیل می‌تواند داشته باشد، مشکل اول احتمال دارد از روتر باشد، که روتر شما به شبکه ارائه دهنده پهنای باند متصل نمی‌شود و یا اینکه مشکل از شبکه وای فای مک بوک باشد.

با این حال برای رفع این گونه مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل بهتر است به وب سایت ارائه دهنده شرکت وای فای مراجعه کنید و دستورات لازم را چک نماید و یا اینکه شبکه محلی خود را کنترل کنید.

 

۶- داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل داغ شدن بیش از حد آن است، که البته این مشکل در موارد نادر ایجاد می‌شود و در بیشتر مواقع علل نرم افزاری دارد. از جمله دلایل بروز این مشکل نصب برنامه و نرم افزارهای است که انرژی زیادی از CPU می‌گیرند و سبب داغ شدن لپ تاپ می‌شود.

برای رفع این مشکل می‌توانید به بررسی برنامه‌ها و نرم افزارهای در حال اجرا بپردازید. همچنین ویروسی شدن و فریز کردن لپ تاپ هم می‌تواند از دلایل دیگر داغ شدن لپ تاپ باشد. داغ شدن بیش از حد لپ تاپ موجب کند شدن سیستم عملکرد دستگاه شده، به طوری که در کارکرد شما با سیستم بسیار تاثیر می‌گذارد و شما را از کار کردن با دستگاه خود بیزار می‌کند. در نتیجه ی داغ شدن لپ تاپ احتمال دارد، مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل همچون کرش و هنگ کردن به سراغ لپ تاپ بیاید که بسیار آزار دهنده است.

۷- تاخیر در رابط کاربری لپ تاپ

برخی از دارندگان و کاربران لپ تاپ‌های اپل به ویژه مک بوک از تاخیر در رابط کاربری لپ تاپ‌های خود شکایت دارند. تاخیر در رابط کاربری لپ تاپ می‌تواند، یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل باشد، که انیمشن‌ها و گرافیک‌های رابط کاربری در هنگام اجرای برنامه و یا باز کردن یک پنجره دچار مشکل در نمایش تصویر می‌شود. برای رفع این مشکل اولین کار ری استارت کردن سیستم است.

همچنین به روز بودن سیستم را باید چک کنید. برای این کار می‌توانید از Apple Menu  گزینه Software Updates را انتخاب کنید تا آپدیت‌های مهم OS X انجام شود. سپس سیستم را Restart کنید تا شاید مشکل برطرف گردد.

۸- کرش کردن لپ تاپ

از دیگر مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل کرش کردن آن است. البته این مشکل مختص اپل نیست و سایر برندها هم به این مشکل دچار می‌شوند، که گاهی کاربران صفحه آبی رنگ لپ تاپ مواجه می‌شوند. این مشکل بیشتر در لپ تاپ‌های مک بوک اپل پیش می‌آید که برای رفع آن ابتدا بررسی کنید که آیا بروزرسانی جدیدی برای برنامه‌ها وجود دارد یا خیر؟

برای این کار می‌توانید از Apple Menu گزینه Software Updates را انتخاب کنید تا آپدیت‌های مهم OS X انجام شود. سپس سیستم را Restart کنید. اگر بروزرسانی وجود ندارد، برنامه مزبور را از نصب خارج و مجدد نصب کنید.

۹- مشکل راه اندازی یا بوت شدن

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل بوت نشدن آن است. برخی از کاربران در صفحه نمایش خود با صفحه خالی و یا صفحه راه راه و خاکستری مواجه می‌شوند. که برای رفع این مشکل می‌توانید لپ تاپ را از طریق Safe Mode  بوت کنید. در Safe Mode با استفاده از MacOS می‌توانید درایورها و نرم افزاهای مورد نیاز را راه اندازی و مشکلات آن را برطرف کنید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه