الو رایانه

مشکل هارد دیسک ۱۰۰% در تسک منیجر

مشکل هارد دیسک ۱۰۰% در تسک منیجر

از جمله معیارهایی که می توانید کنترل کنید  Task Manager می باشد  ، Task Manager میزان استفاده از دیسک رایانه شما را نشان می دهد  در صورت مشاهده ۱۰۰٪ استفاده از دیسک ، استفاده از دیسک دستگاه شما بیشتر شده و عملکرد سیستم شما تخریب می شود و همچنین دچار کندی سرعت سیستم در حین انجام کار های معمولی از قبیل استفاده از برنامه هایی همچون آفیس و یا مشاهده کردن فایل ها بر روی سیستم کاملا این کندی سرعت مشهود خواهد بود .

در اینجا چند راهکار وجود دارد که به سایر کاربران کمک کرده است تا مشکل استفاده ۱۰۰ درصدی دیسک ویندوز ۱۰ را برطرف کنند. شاید نیازی نباشد که همه آنها را امتحان کنید. منهی باید راهکار های موجود را انجام دهید تا به نتیجه ی مطلوب برسیم


۱ ری استارت سیستم :

اولین و متداول ترین راهکار برای این مشل ری استارت کردن سیستم می باشد بهترین قدم در اول کار انجام ری استات می باشد چرا که بسیاری از نرم افزار هایی که سبب درگیر شدن هارد میشود با ری استارت بسته شده و موجب می شود تا مشکل حل شود

 


 

۲ آپدیت ویندوز ۱۰ :

نصب آخرین به روزرسانی ها اغلب می تواند مشکلات اسرارآمیز را با سیستم ویندوز ۱۰ شما برطرف کند. Setting . update and security . windows update . check for update این مسیر را از چپ به راست دنبال کنید .

 


 

۳ مشکل الوده شدن سیستم به ویروس :

ممکن است رایانه شما به بدافزارهایی که باعث افزایش درصد استفاده دیسک شما می شود ، آلوده شده باشد . اگر شما یک نرم افزار آنتی ویروس در حال اجرا در پس زمینه دارید باید این مسئله را از طریق آن برنامه پیگیری و اسکن نمایید. هرچند هیچ چیز عالی نیست ، بنابراین آنتی ویروس خود را مجبور کنید که هارد دیسک خود را برای یک ویروس احتمالی اسکن کند. این می تواند یک فرایند وقت گیر باشد زیرا دیسک شما در حال حاضر استفاده بالایی را تجربه می کند اما ممکن است برای شناسایی و حذف نرم افزارهای مخرب لازم باشد.

 


 

۴ غیر فعال کردن Windows Search   برای غیر فعال کردن ویندوز سرچ میتوانید :

Cmd را با run as administrator اجرا کنید و با قرار دادن دستور : net.exe stop “Windows search” آن را متوقف کنید

۵ سرویس دیگر Windows 10 که می تواند مشکلاتی ایجاد کند ، سرویس Windows Superfetch است. می توانید این سرویس را بطور موقت با روشی مشابه ویندوز غیرفعال کنید

net.exe stop superfetch این دستور را نیز در cmd  وارد کنید .

 


 

۶  آنتی ویروس ها :

معمولا پردازش های سنگینی بر روی سیستم ما دارند و بعضی از مواقع خود آنتی ویرس هایی که بر روی سیستم ما نصب هستند سبب می شوند تا درصد هارد ما بر روی task manager 100 باشد . راهکار برای این بخش حذف انتی ویروس از روی سیستم و نصب ورژن بر روز آن می باشد .

 


 

۷ بررسی فایل های temp  و غیر ضروری  حذف آن ها :

برای پاک کردن این فایل ها میتوان در سرچ  ویندوز  خود کلمه run  را تایپ کنید و سپس run  را باز نمایید  در بخش سرچ run  کلمه %temp%  تایپ نمایید و سپس بر روی  ok  کلیک نمایید . بر روی سیستم یک پوشه باز خواهد شد تمامی محتویات پوشه temp  را پاک نمایید .

 


 

۸ ریست کردن virtual memory   :

حافظه مجازی با دیسک شما مانند RAM رفتار می کند و از آن برای تعویض فایل های موقتی هنگام خارج شدن از رم واقعی استفاده می کند. خطا در pagefile.sys می تواند باعث استفاده ۱۰۰٪ دیسک در دستگاه ویندوز ۱۰ شما شود. راه حل این مشکل تنظیم مجدد تنظیمات حافظه مجازی است. برای اینکار وارد control panel بشوید sysrem   را انتخاب کرده و بر روی گزینه Advanced system settings کلیک کرده سپس وارد سر برگ advanced شوید و گزینه setting  را انتخاب نمایید . در صفحه باز شده بر روی گزینه change…  کلیک کرده و بر روی گزینه Automatically manage paging file size تیک فعال شدن را بر دارید تا گزینه های تنظیمات دستی فعال شوند . سپس بر روی درایو c  کلیک کرده و گزینه  No paging file را انتخاب نمایید  وسپس بر روی  setکلیک نمایید و بعد از آن سیستم را ری استارت نمایید

 


 

۸ انالیز هارد توسط ابزا های ویندوز  :

برای کار بروی درایو c   ویا تک تک درایو های موجود بر روی سیستم کلیک راست نموده و گزینه peroperties کلیک نموده و در بین گزینه وارد بخش tools  شده و گزینه check    را انتخاب نمایید تا ارور های مربطو به هارد شما را بیابد و fix  نماید ویا همچنین بر روی گزینه optimize کلیک کنید تا وارد صفحه بعد شود با انتخاب درایو های مورد نظر بر روی گزینه optimize  کلیک کنید تا انالیز را انجام شود .

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه