الو رایانه

مشکل Searching شبکه | No Service آیفون

مشکل Searching شبکه | No Service آیفون

 

مشکل گیر کردن روی Searching شبکه آیفون

گیر کردن آیفون روی جستجو شبکه بدین صورت است که در گوشه سمت چپ و بالای صفحه نمایش گوشی عبارت Searching نمایان می‌شود و طوری به نظر می‌آید که گویا گوشی در حال جستجو برای اتصال به شبکه ارائه دهنده سرویس سیم کارت است، اما در واقع اینطور نیست و آیفون هیچوقت به شبکه سیم کارت متصل نمی‌شود.

در ادامه این مطلب از الورایانه به معرفی روش های رفع مشکل گیر کردن آیفون روی Searching خواهیم پرداخت. دقت داشته باشید که اگر آیفون شما برای چند ثانیه عبارت Searching را نشان دهد و بعد از آن به شبکه سیم کارت متصل شود، دستگاه مشکلی نخواهد داشت و مشکل سرچینگ مربوط به زمانی می‌شود که آیفون به شبکه سیم کارت متصل نشود.

 

از سالم و فعال بودن سیم کارت مطمئن شوید

پیش از هر کار مطمئن شوید که سیم کارت شما سالم و فعال است. طبیعتا اگر سیم کارتتان فعال و سالم نباشد امکان متصل شدن آن به شبکه اپراتور و آنتن دهی وجود نخواهد داشت و این مسئله می‌تواند منجر به گیر کردن Searching شبکه شود.

 

یکبار آیفون را ریستارت کنید

ریستارت کردن آیفون در برخی شرایط می‌تواند منجر به رفع مشکل Searching شود. بنابراین اگر آیفونتان روی این حالت گیر کرده، یک بار آن را ریستارت کنید و دوباره وضعیت آن را مورد بررسی قرار دهید. اگر آیفون کلا گیر کرده و اصطلاحا فریز شده است، برای ریستارت آن باید دکمه های هوم و پاور گوشی را به صورت همزمان نگه دارید تا موبایل ریستارت شود.

اگر از آیفون های جدید اپل استفاده می‌کنید که دکمه هوم ندارند، دکمه های کاهش و افزایش صدا و همچنین پاور را به صورت همزمان فشرده و نگه دارید تا گوشی ریستارت شود. پس از ریستارت شدن گوشی احتمالا مشکل گیر کردن آیفون روی Searching شبکه برطرف می‌شود.

 


تنظیمات بخش سرویس دهنده (Carrier) را آپدیت کنید

یکی دیگر از روش هایی که توصیه می‌کنیم برای رفع مشکل گیر کردن آیفون روی Searching آن را مورد تست قرار دهید مربوط به آپدیت تنظیمات بخش سرویس دهنده یا همان Carrier Settings می‌شود. برای انجام این کار ابتدا آیفون خود را به یک شبکه اینترنت وای فای متصل نمایید که سرعت عملکرد خوبی داشته باشد. سپس وارد بخش Settings دستگاه شوید و گزینه General را انتخاب کنید. حال گزینه About را لمس نمایید.

اگر آپدیتی برای سرویس دهنده شما ارائه شده باشد، در بخش Carrier مشخص می‌شود. بنابراین آن را لمس و آپدیت های لازم را نصب کنید. بدین ترتیب مشکل گوشی برطرف می‌شود. در صورت موفق نبودن این روش از راه حل بعدی استفاده کنید.

 


 

سیم کارت را خارج و دوباره نصب کنید

خارج کردن و نصب مجدد سیم کارت آیفون هم در برخی شرایط می‌تواند منجر به رفع مشکل گیر کردن آیفون روی Searching شود. بدین منظور باید از سوزن اختصاصی استفاده کنید که برای باز کردن خشاب سیم کارت آیفون به همراه آن ارائه شده است.

سوزن را داخل مجرای لبه قاب گوشی فرو برده و به سمت داخل فشار دهید و متعلقات سیم کارت را از دستگاه خارج نمایید. سپس بار دیگر سیم کارت و خشاب آن را در گوشی جا بزنید و آیفون را روشن کنید. اگر مشکل Searching برطرف نشد، از راه حل بعد استفاده کنید.

 


 

سیستم عامل آیفون را آپدیت کنید

 

در برخی شرایط ممکن است باگ های نرم افزاری سیستم عامل iOS منجر به پرور مشکل در اتصال به شبکه سیم کارت شده باشند و این باگ ها با آپدیت سیستم عامل برطرف شود. برای آپدیت سیستم عامل iOS آیفون خود باید ابتدا مطمئن شوید که دستگاه به یک شبکه وای فای مناسب متصل است و حداقل ۸۰ درصد شارژ دارد. سپس به مسیر Settings و سپس General مراجعه کنید و گزینه Software Updates را انتخاب نمایید و جدیدترین آپدیتی که برای گوشی منتشر شده را نصب کنید.

 


مقالات مرتبط

چرا در آیفون با وجود درست زدن پسورد صفحه قفل باز نمیشود و روش های بازیابی آن

نحوه فعال کردن AIRPLAY در مک و آیفون

بازیابی و ریکاوری اطلاعات هارد گوشی آیفون

علت باز نشدن برنامه های آیفون | دلیل حذف شدن برنامه های آیفون

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه