الو رایانه

موارد مورد نیاز برای تمدید گواهینامه رانندگی

  • تاریخ انتشار : ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
  • بازدید : 1,875
  • نظرات : ۲
موارد مورد نیاز برای تمدید گواهینامه رانندگی

موارد مورد نیاز برای تمدید گواهینامه رانندگی

هزینه ها،ثبت نام،مراحل کار

بیشتر گواهینامه ها دارای ۱۰سال تاریخ اعتبار می باشند، در صورتی که اعتبار گواهینامتون تموم بشه نیاز به تمدید ان دارید.تمدید کردن گواهینامه نیازی به دوره خاصی ندارد و با در دست گرفتن مدارک مورد نیاز اقدام به تعویض گواهینامه کنید.

تمدید گواهینامه رانندگی

تمدید گواهینامه مربوط به گواهینامه های پایه یک، پایه دو، پایه سه و موتورسیکلت بوده و شامل گواهینامه بین المللی نمی شود. متقاضیان تمدید گواهینامه بین المللی بایستی پس از انقضای اعتبار گواهینامه شان مجددا مراحل اخذ گواهینامه بین المللی را طی کنند. اما در رابطه با گواهینامه های معمولی عملیات تعویض گواهینامه رانندگی از طریق دفتر پلیس+۱۰ انجام می شود و مدت زمان بین انجام مراحل تعویض تا زمان تحویل گرفتن کارت گواهینامه جدید بین ۱۵ روز تا یک ماه می باشد.

هزینه مربوط به تعویض گواهینامه فقط از طریق دستگاه های POS موجود در دفاتر قابل پرداخت است. این هزینه شامل ۲۰ هزار تومان جهت امور مربوطه و هزار تومان جهت تمبر پستی می باشد. همچنین در صورتیکه متقاضی دارای شرایط خاص بود هزینه مربوط به چکاپ توسط پزشک نیز به این مبلغ افزورده می شود، هزینه مربوط به معاینه تقریبا ده هزار تومان می باشد.

اگر تغییر فاحشی در ظاهرتان بوجود آمده و یا اینکه اطلاعات روی گواهینامه فعلی تان پاک گردیده یا ناخوانا است می توانید اقدام به تعویض گواهینامه رانندگی قبل از رسیدن موعد تعویض نمائید.

کسانی که دارای گواهینامه‌ قدیمی شامل گواهینامه های پایه دوم قدیم، پایه یکم قدیم، ب۱، ب۲، پ۱، پ۲، موتورسیکلت، انواع ویژه و تراکتور چرخ لاستیکی نیز می‌توانند جهت صدور گواهینامه جدید و یا تجمیع نمودن آنها، زودتر از موعد انقضا گواهینامه، درخواست تعویض گواهینامه رانندگی نمایند.

مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی

تمدید گواهینامه رانندگی فقط از طریق دفاتر پلیس+۱۰ صورت می گیرد.

بهتر است یک ماه زودتر از اتمام اعتبار گواهینامه تان، با تکمیل مدارک لازم جهت تمدید گواهینامه رانندگی به نزدیکترین دفتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید.

موارد مورد نیاز برای تمدید گواهینامه رانندگی

 این مدارک عبارتند از:

اصل کارت ملی و کپی کارت ملی

اصل گواهینامه منقضی شده

اصل شناسنامه به همراه کپی صفحه اول شناسنامه و کپی صفحه توضیحات

کد پستی ده رقمی محل سکونت به همراه آدرس دقیق محل سکونت

سه قطعه عکس رنگی تمام رخ و مربوط به سال جاری برای دارندگان گواهینامه گروه ب و دو قطعه عکس برای دارندگان گواهینامه پایه یک  در اندازه ۴*۳، ساده و بدون کروات، عینک، آرایش و …

پرداخت هزینه های مربوطه از طریق دستگاه های POS موجود در دفاتر پلیس+۱۰

نکات قابل توجه در تمدید گواهینامه رانندگی

حتما باید خود شخص متقاضی تمدید گواهینامه رانندگی در محل حضور یابد، این موضوع برای این است که بایستی اثر انگشت شخص گرفته شود.

متقاضیان تمدید گواهینامه رانندگی که بالای ۷۰ سال سن دارند بایستی نامه معرفی دریافت کرده و در مراکز معاینه چشم معتمد ناجا معاینه شوند.

افرادی که گواهینامه آنها با استفاده از با لنز طبی می‌باشد بعد از حضور در دفتر پلیس+۱۰ می‌بایست به کاردان فنی شهرک آزمایش مراجعه نمایند.

کسای که قبلا گواهینامه رانندگی با لنز داشته‌ و قصد اخذ المثنی یا تمدید گواهینامه با همان شرایط را دارند نیازی به مراجعه به شهرک آزمایش ندارند.

فقط می‌بایست توسط پزشکان معاینه معتمد ناجا معاینه شوند.

در مورد کسانی که گواهینامه قبلی آنان با عینک بوده و اکنون با انجام جراحی لیزیک نیازی به استفاده از عینک ندارد تأییدیه یک پزشک معتمد ناجا در این خصوص در فرم معاینه پزشکی لازم است.

کسانی که دارای نقص عضو بوده‌اند و یا اینکه پس از اخذ گواهینامه وضعیت جسمانی آنان تغییر پیدا نموده است،

پس از انجام معاینه پزشکی، اخذ نظریه کاردان فنی شهرک آزمایش برای این اشخاص الزامی است.

لینک های مرتبط

همچنین برای کارت سوخت به این صفحه مراجعه کنید.

همچنین برای استعلام ممنوع الخروجی به این صفحه مراجعه کنید.

همچنین برای خلافی خودرو به این صفحه مراجعه کنید.

همچنین برای سامانه معیشتی بنزین به این صفحه مراجعه کنید.

همچنین برای نقشه و مسیر یاب بلد به این صفحه مراجعه کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
الو رایانه