الو رایانه

نحوه‌ی ثبت‌نام و مشاهده‌ی سوابق بیمه‌ی تامین اجتماعی

  • تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
  • بازدید : 2,274
  • نظرات : بدون ديدگاه
نحوه‌ی ثبت‌نام و مشاهده‌ی سوابق بیمه‌ی تامین اجتماعی

نحوه‌ی ثبت‌نام و مشاهده‌ی سوابق بیمه‌ی تامین اجتماعی:

بنا به ضوابط و قوانین اداره کل سازمان تأمین اجتماعی، شخصی که بین ٢٠ الی ٣٠ سال که وابسته به نوع شغل و میزان سختی آن می‌باشد، برای او بیمه رد شده باشد و دارای سابقه‌ی پراخت بیمه باشد، از بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان محسوب می‌شود.

در اکثر شرکت‌ها رد شدن و پرداخت حق بیمه‌ی کارمند به عهده‌ی کارفرما بوده که با توجه به پرداخت توسط کارفرما دارای مشکلاتی از قبیل تاخیر در زمان پرداخت حق بیمه و .. می‌باشد. اما در بیمه‌های شخصی فرد می‌تواند پرداخت حق بیمه‌ی خود را به عهده بگیرد و سابقه‌ی بیمه دریافت کند.

 

 

 

اگر برای سوالات کامپیوتری و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا کلیک کنید.

 

 

برای ثبت‌نام و وارد شدن به صفحه‌ی اطلاعات کاربری در سایت تامین اجتماعی و نتیجتا برای مشاهده‌ی سوابق بیمه‌ای خود باید به نکاتی که در ادامه خدمت حضورتان اعلام میگردد دقت شده و سپس طبق آموزش مراحل طی شود.

این سازمان اخیرا صفحه‌ی اینترنتی جدیدی به نشانیhttps://sabeghe.tamin.ir  را در سایت اصلی خود اضافه کرده که هم برای انتقال راحت‌تر و مستقیم کاربران، و هم‌چنین برای راه‌اندازی سامانه‌ای مجزا جهت ثبت‌نام، ورود و مشاهده‌ی سوابق بیمه‌ای فرد ایجاد شده است.

به این منظور در ابتدا برای ثبت‌نام در این سیستم و استفاده از آن بایست به آدرس اینترنتی https://me.tamin.ir/service/secure/contact-info مراجعه کرده و مراحل ثبت‌نام را طبق مراحل مذکور انجام دهید.

نکات مهم در انجام ثبت‌نام، استفاده و مشاهده‌ی سوابق بیمه‌ی تامین اجتماعی:

 

  1. موضوع مهمی که برای سازمان تامین اجتماعی جهت احراز هویت کاربران حائز اهمیت است همخوانیشماره تلفن همراه و کد ملی بیمه شده است.

از این رو ممکن است بعد از ثبت‌نام و با توجه به پیامی که سیستم به شما میدهد، در پیامک ارسالی به تلفن همراه شما به عدم تطابق و هم‌خوانی شماره تلفن همراه و کد ملی شخص شما در بانک اطلاعاتی سیستم سازمان تامین اجتماعی اشاره شود که در این شرایط بایستی با در درست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی خود به نزدیکترین شعب دفاتر بیمه تامین اجتماعی مراجعه کرده و سپس اطلاعات خود را جهت اصلاح مشخصات در سیستم به کارشناسان تحویل دهید.

  1. احتمال دارد پس از سه بار سعی کردن در ثبت‌نام با پیام خطایی مانند “جناب آقای … اطلاعات وارد شده شما با پایگاه مرجع مطابقتی ندارد” مواجه شوید.

در این صورت اگر مطمئن هستید که اطلاعاتتان به خوبی و درستی وارد شده، مجددا بایست با در دست داشتن مدارک شناسایی و هویتی خود به یکی از شعب این سازمان مراجعه کنید.

مراحل ثبت‌نام در این سامانه:

  1. در ابتدا برای استفاده از این سایت یا به نشانیhttps://sabeghe.tamin.ir مراجعه کرده و طبق تصویر زیر روی دکمه‌ی ثبت‎نام کلیک کنید:

 

 

  1. یا مستقیما به آدرس اینترنتی https://me.tamin.ir/service/secure/contact-info مراجعه کرده و پس از پر کردن مشخصات فردی، مراحل ثبت‌نام را طی نمایید:

 

 

 

پس از انتخاب گزینه‌ی ثبت‌نام مطابق تصویر زیر بایست فرم درخواستی که شامل اطلاعات شخصی می‌باشد را با دقت و صحت کامل پر کرده و ثبت‌نام نهایی را انجام دهید:

 

 

 

در تصویر بالا در بخش شهر نام شهری که شعبه‌ی بیمه‌ی تامین اجتماعی شما در آن است بایستی درج شود.

نکات قابل توجه:

الف. رمزعبور شما بایستی با حروف لاتین و با شروع از حرف و ایمیل بدون www نوشته شود.

ب. در انتخاب سوالهای امنیتی دقت لازم را داشته باشید و حتما برای عدم فراموشی و مفقود شدن این اطلاعات بهتر است پس از وارد نمودن اطلاعات از صفحه اسکرین‌شات تهیه کنید یا سوالها و جوابها را در جایی امن یادداشت نمایید.

پس از پر کردن کادرهای درخواستی برای ثبت‌نام طبق نکات مهم گفته شده در ابتدای این مقاله ممکن است با پیغام‌های گفته شده مواجه شوید که راهکار هم داده شده است…

 

 

 

یا اگر مشکلی نباشد پیغام زیر را از سیستم دریافت خواهید کرد:

 

 

با توجه به متن فوق پس از گذشت ۴۸ ساعت بعد از ثبت‌نام دو نوع پیامک ممکن است برای شما ارسال شود.

الف. پیامکی مبنی بر عدم تطبیق اطلاعات وارد شده توسط شخص شما و بانک اطلاعاتی سازمان تامین اجتماعی که راهکار این مشکل بالاتر در بخش نکات مهم در ابتدای این مقاله گفته شده.

ب. پیامکی مبنی بر موفقیت در ثبت‌نام که در این صورت میتوانید با اطلاعات ثبت‌نام شده توسط شخص شما وارد سیستم شد و سابقه‌ی بیمه رو مشاهده کرد.

 

 

اگر برای سوالات کامپیوتری و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا کلیک کنید.

 

انتشار با ذکر منبع بلامانع می باشد

written by: alorayaneh

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه