الو رایانه

نحوه ایجاد ریستور پوینت در ویندوز ۱۰

نحوه ایجاد ریستور پوینت در ویندوز ۱۰

مقدمه

شاید برای شما پیش آمده باشد که ویندوز شما بنا به دلایلی نامعلوم دچار مشکل شود . ویندوز اجرا نشود و شما کلی اطلاعات مهم در ویندوز خود داشته باشید که اگر ویندوز خود را هم تعویض کنید ، ممکن است برنامه های مهم را از دست بدهید .با مقاله نحوه  استفاده از System Restore در ویندوز ۱۰ شما می توانید ویندوز خود را به همان صورتی که برای اولین بار ویندوز را نصب کرده اید برگردانید .

با فعال نمودن این ویژگی چه در نسخه های قبلی ویندوز و چه در نسخه جدید ویندوز ، شما می توانید به حالت مورد نظر خود بازگردید ، بدون اینکه برنامه های مهم خود را از دست بدهید . البته تنظیمات تغییرات آنچنانی در ویندوز جدید نکرده اند و مثل سابق بسیاری از تنظیمات ویندوز ۷ و ۸٫۱ نیز مانند سابق در ویندوز ۱۰ نیز وجود دارند ، با تیم الورایانه در ادامه همراه باشید.

 نحوه کار با  System Restore در ویندوز ۱۰

ابتدا به منوی استارت در ویندوز ۱۰ بروید و در کادر جستجو که در پایین سمت چپ دسکتاپ مشاهده می کنید ، عبارت Create a restore point را جستجو کنید و Enter بزنید تا پنجره System Propertiesبرای شما باز شود .

سپس در پنجره System Properties وارد سربرگ System Protection شوید و مطمئن شوید که درایو ویندوز شما حالت Protection آن  روشن یا on باشد .

چنانچه Protection  درایوC شما Off بود ، برای فعال سازی آن  بر روی دکمه Configure کلیک نمایید ، سپس در پنجره باز شده Restore Settings  گزینه  Turn on system protection را انتخاب کنید تا ویژگی System Restore آن فعال شود .

شما می توانید در قسمت Disk Space Usage مقدار فضای انتخاب شده را بسته به نیاز تغییر دهید .هر چه فضای بیشتری اختصاص دهید تعداد ریستور های شما بیشتر می شود البته  ویندوز فضای زیادی را برای ایجاد System Restore نمی گیرد.همچنین با زدن دکمه Delete  شما میتوانید Restore Point ذخیره شده را پاک کنید . و یک Restore Point جدید ایجاد کنید .

در آخر بعد انجام  تمام تنظیمات مورد نظر خود می توانید بر روی دکمه Apply و بعد از آن OK کلیک کرده تا تنظیمات را ذخیره کنید .

 نحوه ایجاد System Restore Point

با ذخیره کردن تنظیمات که در بالا توضیح داده شد سیستم عامل به صورت خودکار در زمان های مشخص  Restore Point هایی می سازد . که البته ممکن است گاهی این  Restore Point ها قابل دسترسی نباشند . به همین خاطر ، بهتر می باشد  وقتی به تازگی ویندوز و درایورهای آن  را نصب کرده اید . یک Restore Point به صورت دستی از آن بگیرید . تا هر وقت لازم بود به همین نقطه برگردید .

برای ساختن یک Restore Point در سربرگ System Protection بر روی گزینه Create کلیک کنید . پنجره ای باز می شود که شما می توانید توضیحاتی را برای کامنت  اینکه این Restore Point شامل چه چیزهایی می شود را بنویسید . بعد از آن با کلیک بر روی دکمه Restore Point  ، Create در سریع ترین زمان ممکن ساخته می شود .

طرز کار Restore Point

ابتدا به منوی استارت در ویندوز ۱۰ رفته و در کادر جستجو که در قسمت اول مقاله جستجو کردید ، عبارت Create a restore point را تایپ کنید و Enter بزنید تا پنجره System Properties باز شود ، سپس بر روی دکمه System Restore کلیک کرده و در صفحه باز شده بر روی Next کلیک کنید . در این صفحه شما می توانید لیست Restore Point هایی که ویندوز به صورت خودکار ایجاد کرده و یا خود شما به صورت دستی ایجاد کرده اید را مشاهده کنید و هرکدام را که لازم دارید انتخاب کرده و کلید next و سپس finish را بزنید تا پروسه برگشتن بعد از ریستارت شدن ویندوز انجام شود.


 

مقالات مرتبط

آموزش نحوه بکاپ گیری و ریستور ( Backup and Restore ) در ویندوز ۷

ابزار جدید ریکاوری ویندوز ۱۰ و استفاده از آن تعمیر یا ریستور ویندوز ۱۰

آموزش پشتیبانی (backup) گرفتن از واتساپ از طریق گوگل درایو آیفون و اندروید

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه