الو رایانه

نحوه تغییر تنظیمات صدای راه اندازی ویندوز ۱۱

  • تاریخ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
  • بازدید : 445
  • نظرات : بدون ديدگاه
نحوه تغییر تنظیمات صدای راه اندازی ویندوز ۱۱

 

اگر می خواهید تنظیمات صدای راه اندازی ویندوز ۱۱را تغییر دهید، مایکروسافت به شما اجازه می دهد آنرا از طریق ویرایش گر رجیستری تغییر دهید. در این مقاله نحوه فعال یا غیرفعال کردن تنظیمات صدای راه انداز را مشاهده خواهید کرد.

به طور کلی می توانید تنظیمات صدای راه اندازی را در ویندوز ۱۱با دو روش تغییر دهید. یا از طریق ویرایشگر رجیستری و یا از طریق تنظیمات ویندوز.

روش اول:

  • در استارت بر روی آیکن Search کلیک کنید و سپس دستور regedit را تایپ کنید و از نتایج جستجو گزینه Registry Editor را انتخاب کنید..

 

 

 

  • بعد از باز شدن پنجره رجیستری مسیر زیر را دنبال کنید و از موارد سمت راست روی Exclude From CPL دابل کلیک کنید تا یک پنجره کوچک نمایان شود. در این پنجره مقدار صفر را جایگزین مقدار یک کنید و در نهایت دکمه OK را کلیک کنید.

 

 

 

  • در این حالت شما مجوز اعمال تغییرات در تنظیمات صدای راه انداز ویندوز را خواهید داشت. بدین منظور از منوی استارت گزینه Settings را انتخاب می کنیم.

 

 

 

  • از پنجره تنظیمات گزینه Sound را بر می گزینیم.

 

 

  • گزینه Program Events نمایان می شود. از پنجره System Sound Settings حال پنجره Play Windows Startup Sound را انتخاب می کنیم و همچنین گزینه Windows logon را به حالت انتخاب تبدیل می کنیم و در نهایت تغییرات اعمال شده را تایید کرده و دکمه OK را انتخاب می کنیم.

 

 

 

لازم به ذکر است جهت غیر فعال کردن این ویژگی تنها طی کردن مراحل ذکر شده در تنظیمات ویندوز و بازگرداندن تغییرات به حالت اولیه کافی بوده و نیاز به اعمال تغییرات در رجیستری نمی باشد.

 


 

مقالات مرتبط

حل مشکل Your Device is Missing Important Security and Quality Fixes در ویندوز ۱۰

فارسی کردن اعداد در ویندوز ۱۰

آموزش اضافه کردن یوزر جدید در ویندوز ۱۰

ریست کردن ویندوز ۱۰ بدون نیاز به تعویض مجدد

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه