الو رایانه

همه چیز در مورد برنامه نقشه و مسیریابی بلد در تلفن همراه

همه چیز در مورد برنامه نقشه و مسیریابی بلد در تلفن همراه

همه چیز در مورد برنامه نقشه و مسیریابی بلد در تلفن همراه

 

نقشه و مسیریاب بلد یک نقشه و مسیریاب فارسی و هوشمند است . در این مقاله همه چیز در مورد برنامه نقشه و مسیریابی بلد در تلفن همراه را بررسی میکنیم ، از قابلیت های جالبی که دارد نقشه‌ای پرجزئیات از کشورمان است که در مسیریابی سریع و به ‌صرفه به شما کمک میکند. بلد با تشخیص سریع و به موقع ترافیک آنلاین و کمترین زمان رسیدن به مقصد، به‌صرفه‌ترین مسیر را به شما پیشنهاد میدهد .

مدتی که مسیریاب ‌های بومی بیشتری در مارکت های داخلی می‌ بینیم. اپلیکیشن‌ هایی که تیم‌ های برنامه ‌نویسی ، با حمایت مستقیم دولتی یا با سرمایه خصوصی عرضه می شوند همانطور که از قبل اعلام شده بود، کافه‌ بازار هم تصمیم گرفته که با مسیریابی به نام «بلد» به این حوزه ورود کند.

پوسته خارجی نقشه توسط خود تیم سازنده طراحی شده و نام آیتم‌ ها و خیابان ‌ها را با فونت فارسی زیبایی شاهد خواهید بود. این موارد در کنار هم، ضمن این که به اپ ظاهر خاص و متمایزی داده‌‌ اند، رابط کاربری را به نقطه قوتش تبدیل کرده اند .

balad1

در بلد وضعیت ترافیک، به طور لحظه ‌ای به اطلاع‌ تان میرسد

هر زمان که بخواهید، قادرید نمایش ترافیک را روشن و خاموش کنید . حالت دوم بیشتر برای تمرکز روی نقشه و پیدا کردن یک آدرس خاص کمک‌ تان میکند . مثلا وقتی بخواهید اداره کوچکی را در اوج ساعت ترافیک و در کوچه پس کوچه ‌های مرکز شهر پیدا کنید. بلد برای این مواقع قابلیت ویژه‌‌ای هم دارد که در هیچ مسیریاب خارجی (و حتی ایرانی) دیگری آن را نمی بینید.

نمایش شماره پلاک ساختمان‌ ها

البته این موضوع فعلا به شهر تهران اختصاص دارد. این قابلیت برای مسیریابی در کوچه پس کوچه‌ های پر پیچ و خم میتواند کمک بزرگی برایتان باشد. با اینکه شماره پلاک بعضی محله‌ ها هنوز تکمیل نشده یا اشتباهاتی در آن میبینید، اما به طور کلی باید گفت که تا همین مرحله هم این خصوصیت نمایش خوبی از خود بجای گذاشته است .

-بلد اطلاعات تمام مسیرها و خیابان های تمام شهرهای ایران و با اطلاعات ترافیک لحظه ‌ای مسیریابی میکند و بهترین مسیر را پیشنهاد میدهد .

balad2

بلد زمان رسیدن شما به مقصد رو تخمین میزند

بلد یک نقشه‌ کامله و شما میتونید هر چیزی نیاز داشتید را در بلد جستجو و پیدا کنید . (مثل نزدیک‌ترین پمپ بنزین، بانک، سوپرمارکت، ایستگاه‌های مترو و اتوبوس، رستوران و…) .

– دستیار صوتی فارسی بلد اون رو تبدیل به یک مسیریاب سخنگو میکنه که اسم خیابون‌ ها و معابر رو میگه . شما موقع رانندگی هیچ نیازی به نگاه‌ کردن به صفحه گوشی ندارید . (مناسب برای راننده تاکسی ها، رانندگان تاکسی های اینترنتی و آژانس ها) .

بلد طرح‌ ترافیک، کاهش آلودگی هوا و زوج و فرد رو در مسیریابی در نظر میگیرد

با دانلود نقشه‌ های آفلاین بلد، می‌توانید از این نقشه و مسیریاب بدون نیاز به اینترنت و از طریق جی پی اس – gps استفاده کنید .

– بلد هشدار پلیس، دوربین و محدودیت سرعت در هنگام رانندگی رو به شما اعلام میکند.

– نقشه‌ بلد به اندازه‌ نمایش پلاک ساختمان ‌ها دقت دارد (فعلا در تهران و به زودی در همه شهرها).

– شما میتوانید نقاط مورد نظرتان مثل خانه، محل کار و… رو، روی نقشه بلد نشانه بذارید.

با کمک مسیریابی حمل‌ و ‌نقل عمومی در بلد شما میتوانید با اتوبوس، مترو، تاکسی و به صورت پیاده، مسیر بهینه‌ رو به سمت مقصدتان انتخاب کنید. (فعلا در تهران و به زودی در همه کلان ‌شهرها).

در پایان هم باید در مورد چند تا از مشکلات این نرم افزار بومی اشاره کنیم .  در نسخه فعلی مسیریاب بلد، هنوز کمبود هایی احساس می‌ شود. مهم‌ ترین آن‌ ها نبود امکان اشتراک‌ گذاری آدرس ‌هاست. در درجات بعدی هم میتوان به ارائه گزینه‌ های شخصی ‌سازی بیشتر (از جمله صداهای بیشتر برای گوینده) در منوی تنظیمات اشاره کرد که همچنان میتواند فضای بیشتری برای تکمیل داشته باشد .  همچنین صدای ربات مانند گوینده هم کیفیت جالبی ندارد و اگر صدای موبایل زیاد باشد بسیار زننده خواهد بود . نکته منفی بعدی هم مربوط به پلاک ها میباشد که فعلا فقط در برخی محله های شهر های بزرگ به درستی کار میکند .

 

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه