الو رایانه

چگونه در ویندوز ۱۰ اسکرین سیور را فعال کنیم؟

چگونه در ویندوز ۱۰ اسکرین سیور را فعال کنیم؟

چگونه در ویندوز ۱۰ اسکرین سیور را فعال کنیم؟

مقدمه

محافظ صفحه نمایش یا همان اسکرین سیور یکی از قابلیت های ویندوز در کامپیوتر است، که برای محافظت از مانیتورهای قدیمی CRT در برابر سوختگی پیکسل هنگام نمایش تصویر یکسان به مدت طولانی، باید آن را فعال و تنظیم می کردید. با آمدن نمایشگرهای LCD همراه با فناوری های جدیدتر و کیفیت تصویر بهتر، مشکلات نسل های قبل از مثل سوختگی پیکسل کنار رفت و تقریبا اسکرین سیور فراموش شد و از منوی اصلی ویندوزهای به روز به منو های فرعی انتقال پیدا کرد .

گرچه دیگر نیازی به استفاده از این قابلیت نیست، اما اگر از نمایشگرهای قدیمی CRT استفاده می کنید که احتمال سوختن دارند یا اگر می خواهید هنگامی که با سیستم برای مدتی کار نمی کنید، ظاهر و احساس متفاوتی ایجاد کنید، هنوز هم از طریق تنظیمات ویندوز ۱۰ می توان این ویژگی را فعال کرد.

برای اینکه بتوانید این قابلیت را در ویندوز ۱۰ فعال کنید با تیم الورایانه همراه باشید تا نحوه استفاده از این ویژگی ویندوز را به شما آموزش دهیم .

مراحل فعال سازی اسکرین سیور در ویندوز ۱۰ :

 

در یک فضای خالی از صفحه ی دسکتاپ راست کلیک کنید. با این کار منویی برای شما باز می شود سپس از این منو گزینه ی باید Personalize را انتخاب کنید. تنظیمات شخصی سازی کردن  ویندوز برای شما باز خواهد شد بعد از آن از سمت چپ صفحه روی گزینه ی Lock screen کلیک کنید.

 

روی Screen saver settings کلیک کنید، این گزینه در می توانید با اسکرول کردن در پایین صفحه Lock Screen پیدا کنید .

سپس باید روی نوار زیر Screen Saverکلیک کنید، تا  با این کار منوی کشویی برای شما باز شود و گزینه های مختلف مربوط به Screen Saver را مشاهده خواهید کنید . اگر تا به حال از محافظ صفحه استفاده نکرده باشدید, در این نوار عبارت Noneکه به معنی هیج کدام می باشد  نوشته می شود.

چگونه در ویندوز ۱۰ اسکرین سیور را فعال کنیم؟

موارد قابل تنظیم و ویژگی ها

از  منوی کشویی که در عکس قبل  مشاهده می کنید  هر مورد را بسته به سلیقه خود می توانید به عنوان محافظ صفحه نمایش انتخاب کنید.برای ایجاد تغییرات روی  محافظ صفحه, روی Options کلیک کنید سپس از میان محافظ های پیش فرض ویندوز ۱۰, فقط ۳D Text و Photos گزینه های اضافی دارند و قابلیت شخصی سازی دارند .در وضعیت ۳D Text – شما می توانید text انتخاب کنید که در محافظ صفحه نمایش داده شود, همچنین می توانید سرعت حرکت text و ویژگی های گرافیکی آن را نیز تنظیم کنید. اگر می خواهید به جای متن ساعت نمایش داده شود می توانید گزینه ی Time را انتخاب کنید.همچنین در قسمت photos میتوانید چند عکس را به صورت اسلاید وار و پشت سر هم با فاصله زمانی معین مشاهده کنید ، همانطور که مشاهده نمودید فعال کردن این گزینه کاری سختی نبود.

اگر علاقه دارید بیشتر در مورد جزییات ویندوز اطلاعات کسب کنید مقاله زیر که توسط تیم الورایانه آماده شده را نیز مطالعه کنید .

با ویژگی‌های CORE ISOLATION و MEMORY INTEGRITY در ویندوز ۱۰ آشنا شوید

افزودن گزینه COPY TO و MOVE TO به منوی کلیک راست ویندوز ۱۰

چگونه در مک اپل ، در کنار OS X ویندوز ۱۰ داشته باشیم؟

 

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه