الو رایانه

چگونه فایلهای حذف شده از Recycle bin را بازیابی کنیم؟

چگونه فایلهای حذف شده از  Recycle bin را بازیابی کنیم؟

چگونه فایلهای حذف شده از Recycle bin را بازیابی کنیم؟

همانطور که می دانید Recycle Bin یکی از پوشه های شناخته شده در سیستم عامل ویندوز می باشد که برای نگهداری داده هایی که به صورت موقت حذف شده اند مورد استفاده قرار می گیرد.
در واقع پوشه ای است که در تمامی سیستم عامل های ویندوز وجود دارد و در صورتی که هیچ فایلی در
Recycle Bin وجود نداشته باشد نماد آن خالی به نظر می رسد و به محض ارسال حداقل یک فایل به سطل بازیافت، کاربران می توانند به صورت بصری محتویات آنرا مشاهده نمایند.
روش معمول برای حذف فایل ها با کلیک راست روی آنها و انتخاب گزینه حذف یا
delete انجام می شود. در صورتی که قصد حذف دائم فایلهای خود را داشته باشید می بایست از کلیدهای ترکیبی Shift+delete استفاده نمایید.
سطل بازیافت ویندوز ابزار مفیدی است که می تواند از حذف ناخواسته فایلها جلوگیری کند. این ابزار با این هدف برای اولین بار توسط شرکت اپل در سال ۱۹۸۲ طراحی شد و قبل از انتشار ویندوز ۹۵ فایلهای حذف شده به پوشه ای به نام Delete Sentry منتقل می شدند.

با این حال هنگامی که فایلها از حافظه موقت خود حذف می شوند، بسیاری از کاربران بر این باورند که فایلها برای همیشه از بین رفته اند ولی لازم به ذکر است که امکان بازیابی فایلها ی حذف شده از سطل بازیافت وجود دارد. اگر چه امکان بازیابی داده ها صد در صد نیست ولی درصد موفقیت نسبتا بالاست.
بدین منظور در زیر راه حل های کارآمد جهت بازیابی اطلاعات و داده های حذف شده از سطل بازیافت ویندوز را به شما معرفی می کنیم.

راه حل اول: کنترل فضای Recycle Bin

اولین کار برای بازیابی داده های موجود در سطل بازیافت این است که ابتدا Recycle Bin را بازکنید تا از حذف شدن اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید. برای اینکار روی آیکن Recycle Bin دبل کلیک می کنیم.
در صورت موجود بودن اطلاعات مورد درخواست روی آنها کلیک راست کرده و گزینه
Restore را بر می گزینیم. همچنین می توانیم با drag کردن و کشیدن فایل به مکان مورد نظر، فایلهای حذف شده خود را بازیابی نماییم.

راه حل دوم: بازیابی داده ها با استفاده از Data backup

بدیهی است که این راه حل فقط برای کسانی می تواند کا آمد باشد که یک نسخه پشتیبان از فایلهای خود داشته باشند. در اینصورت با همگام سازی فضای ذخیره سازی ابری مانند Google drive
و یا One Drive می توانید به راحتی فایلهای حذف شده را از سطل بازیافت بازیابی نمایید.

لذا لازم است ابتدا وارد قسمت جستجوی ویندوز شوید و عبارت System and Security مورد جستجو قرار دهید.
حال گزینه Restore files from backup را انتخاب کنید. 
سپس گزینه Restore my files را برگزینید.

راه حل سوم: استفاده از نرم افزارهای کمکی

یکی از راه حلهای بازیابی اطلاعات حذف شده استفاده از برنامه های کمکی می باشد که می توان به دو نمونه از معروفترین آنها اشاره نمود از جمله EaseUs Data recovery, Wondershare Recoverit software.
بعد از دانلود و نصب می توانید برنامه را اجرا کنید تا لیست درایوها و حتی Recycle Bin را مشاهده نمایید. با انتخاب آن و سپس کلیک روی گزینه next می توانیم فرآیند بازیابی اطلاعات حذف شده را ادامه دهیم.

 

 


مقالات مرتبط:

معرفی + آموزش ۶ نرم افزار بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر

بازیابی و ریکاوری اطلاعات هارد گوشی آیفون

چگونه اسناد آسیب دیده و یا خراب مایکروسافت آفیس را بازیابی کنیم؟

بهترین برنامه‌های بازیابی اطلاعات در اندروید و iOS

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه