الو رایانه
برترین شرکت مشاوره مشکلات کامپیوتری

راهکار های کاهش مصرف باتری دستگاه های اندرویدی

امروزه یکی از دغدغه های کاربران تلفن همراه کاهش زود هنگام باتری است که یکی از مهمترین قطعات موجود در وسایل ارتباطی است.
گوشی های هوشمند دارای پردازنده های قدرتمند تر وصفحه نمایش بزرگتری هستند که همین امر موجب میشود که گوشی شما انرژی بیشتری را مصرف کند.
در حال حاضر گوشی هایی که باتری آن ها 5000 میلی آمپر ساعت ظرفیت دارد در حالت عادی تنها می توانند دو روز قابل استفاده باشند در حالی که گوشی های دیگر،که ظرفیت باتریشان از این مقدار کم تر باشد تکلیفشان مشخص است که کارایی زیادی ندارند.
به همین دلیل ما برای افزایش طول عمر باتری و کارایی بهتر آن راهکار های مفیدی را به شما پیشنهاد میدهیم که با به کار گیری آن ها از مصرف بیش از حد باتری و تخلیه شارژ گوشی خود جلوگیری کنید.

109

۷مورد از بهترین ترفندها و برنامه های کاهش مصرف باتری

۱- کاهش روشنایی

کارآمدترین راه برای حفظ باتری از آسیب دیدگی در هر وسیله ای که دارای LCD است نگه داشتن نور صفحه در حدود ۵۰% یا پایین تر از آن استتا گوشی شما زمان بیشتری روشن بماند. حالا نوار اعلان ها را پایین بکشید یا با مراجعه به Settings>Display>BrightnessLevel میتوانید این کار را به راحتی انجام دهید و همچنین روشنایی دستگاه را فعال کنید. مورد دیگر اینکه گوشی را در حالت Sleep قرار دهید (یعنی زمان خواب گوشی را تنظیم کنید) که این زمان برای اکثر گوشی های اندروید ۳۰ ثانیه است که پیشنهاد الو رایانه به شما این است که آن را به نصف یا کمتر از آن کاهش دهید.

۲- شناسایی باتری خارها

برخی از نرم افزارها حتی بعد از بسته شدن هم در حال اجرا هستند و باتری را مصرف می کنند در حالی که کاربران از آن مطلع نیستند. یکی از قابلیت های اندروید بخش Monitoring داخلی است که شما با مراجعه به Settings>Battery میتوانید خورنده های باتری راشناسایی کنید.

۳- Wi-Fi ,NFC و Bluetooth گوشی را خاموش کنید

بلوتوث ممکن است به طور پیش فرض روشن نباشد ولی NFC این گونه نیست حتی تخلیه سریع شارژ گوشی های اندرویدی جدید به خاطر روشن بودن NFC آنها بوده است. NFC روش بسیار خوبی برای اتصال موبایل به وسایلی مانند اسپیکر های بلوتوثی یا دوربین های دیجیتال محسوب میشود، به همین دلیل NFC را هم مانند بلوتوث باید زمانی که به آن احتیاج داریم فعال کنیم. بعضی از موبایل های اندرویدی جدید Icon مخصوص برای NFC در نوار اعلان ها دارند. اگر موبایلتان این Icon را ندارد با مراجعه بهSettings>Wireless & Networks>NFC قادرید آن را روشن و خاموش کنید.

۴- استفاده از حالت شب(Dark Mode)

استفاده از نرم افزارهای متنوع شما را با قابلیتی به نام حالت شب آشنا کرده که با تبدیل Theme روشن به تیره را برای مطالعه در شب فراهم می کند. تحقیقات نشان داده فعال کردن این حالت باعث کاهش مصرف باتری شده و به کاربران این امکان را می دهد تا چشمان خود را از آسیب نور زیاد LCD و Theme سفید پس زمینه برنامه های مختلف مصون دارند. به همین دلیل توصیه میشود کاربرانی که تلفن هایی مجهز به صفحه نمایش OLED هستند حتما این قابلیت را در پیامرسان هایی مثل تلگرام استفاده کنند.

۵- تعداد ویجت ها را پایین نگه دارید

ویجت ها میانبر هایی هستند که سرعت کار را برای کاربران بالا می برند ولی برای حفظ باتری خوب است که آن ها راتا حد لازم حذف کنید.برای این کار کافی است انگشتتان را رویشان نگه داشته و آن را به سمت سطل آشغال بالاای صفحه بکشید.

۶- GPS و مکان یابی را غیر فعال کنید

اگر از GPS استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید و فقط در موارد مورد نیاز آن را فعال کنید. بعضی از موبایل ها در نوار اعلانی که در بالای صفحه ی نمایشگر است دارای آیکون GPS هستند در غیر این صورت با مراجعه به Settings>Location قادرید آن را فعال یا غیرفعال نمایید.

۷- ویبره ها و صدا های غیر ضروری را غیرفعال کنید

اعلان ها و بازخورد های اضافی که سبب تولید صدا یا لرزش میشود را غیر فعال کنید چرا که با این روش مصرف باتری را تا حدی میتوان کاهش داد. برای غیر فعال کردن این ویبره ها و صدا های اضافی که خود نوعی خورنده محسوب میشوند میتوان به Settings>Sound & Notification>Other مراجعه کرد. همچنین از این قسمت می توانید گزینه های دیگر مثل صدا های تاچ ، صدا های قفل صفحه و … را برای دوام بیشتر باتری Inactive کرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.