الو رایانه

راهکار های کاهش مصرف باتری دستگاه های اندرویدی

  • تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
  • بازدید : 737
  • نظرات : بدون ديدگاه
راهکار های کاهش مصرف باتری دستگاه های اندرویدی

۷مورد از بهترین ترفندها و برنامه های کاهش مصرف باتری

۱- کاهش روشنایی

کارآمدترین راه برای حفظ باتری از آسیب دیدگی در هر وسیله ای که دارای LCD است نگه داشتن نور صفحه در حدود ۵۰% یا پایین تر از آن استتا گوشی شما زمان بیشتری روشن بماند. حالا نوار اعلان ها را پایین بکشید یا با مراجعه به Settings>Display>BrightnessLevel میتوانید این کار را به راحتی انجام دهید و همچنین روشنایی دستگاه را فعال کنید. مورد دیگر اینکه گوشی را در حالت Sleep قرار دهید (یعنی زمان خواب گوشی را تنظیم کنید) که این زمان برای اکثر گوشی های اندروید ۳۰ ثانیه است که پیشنهاد الو رایانه به شما این است که آن را به نصف یا کمتر از آن کاهش دهید.

۲- شناسایی باتری خارها

برخی از نرم افزارها حتی بعد از بسته شدن هم در حال اجرا هستند و باتری را مصرف می کنند در حالی که کاربران از آن مطلع نیستند. یکی از قابلیت های اندروید بخش Monitoring داخلی است که شما با مراجعه به Settings>Battery میتوانید خورنده های باتری راشناسایی کنید.

۳- Wi-Fi ,NFC و Bluetooth گوشی را خاموش کنید

بلوتوث ممکن است به طور پیش فرض روشن نباشد ولی NFC این گونه نیست حتی تخلیه سریع شارژ گوشی های اندرویدی جدید به خاطر روشن بودن NFC آنها بوده است. NFC روش بسیار خوبی برای اتصال موبایل به وسایلی مانند اسپیکر های بلوتوثی یا دوربین های دیجیتال محسوب میشود، به همین دلیل NFC را هم مانند بلوتوث باید زمانی که به آن احتیاج داریم فعال کنیم. بعضی از موبایل های اندرویدی جدید Icon مخصوص برای NFC در نوار اعلان ها دارند. اگر موبایلتان این Icon را ندارد با مراجعه بهSettings>Wireless & Networks>NFC قادرید آن را روشن و خاموش کنید.

۴- استفاده از حالت شب(Dark Mode)

استفاده از نرم افزارهای متنوع شما را با قابلیتی به نام حالت شب آشنا کرده که با تبدیل Theme روشن به تیره را برای مطالعه در شب فراهم می کند. تحقیقات نشان داده فعال کردن این حالت باعث کاهش مصرف باتری شده و به کاربران این امکان را می دهد تا چشمان خود را از آسیب نور زیاد LCD و Theme سفید پس زمینه برنامه های مختلف مصون دارند. به همین دلیل توصیه میشود کاربرانی که تلفن هایی مجهز به صفحه نمایش OLED هستند حتما این قابلیت را در پیامرسان هایی مثل تلگرام استفاده کنند.

۵- تعداد ویجت ها را پایین نگه دارید

ویجت ها میانبر هایی هستند که سرعت کار را برای کاربران بالا می برند ولی برای حفظ باتری خوب است که آن ها راتا حد لازم حذف کنید.برای این کار کافی است انگشتتان را رویشان نگه داشته و آن را به سمت سطل آشغال بالاای صفحه بکشید.

۶- GPS و مکان یابی را غیر فعال کنید

اگر از GPS استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید و فقط در موارد مورد نیاز آن را فعال کنید. بعضی از موبایل ها در نوار اعلانی که در بالای صفحه ی نمایشگر است دارای آیکون GPS هستند در غیر این صورت با مراجعه به Settings>Location قادرید آن را فعال یا غیرفعال نمایید.

۷- ویبره ها و صدا های غیر ضروری را غیرفعال کنید

اعلان ها و بازخورد های اضافی که سبب تولید صدا یا لرزش میشود را غیر فعال کنید چرا که با این روش مصرف باتری را تا حدی میتوان کاهش داد. برای غیر فعال کردن این ویبره ها و صدا های اضافی که خود نوعی خورنده محسوب میشوند میتوان به Settings>Sound & Notification>Other مراجعه کرد. همچنین از این قسمت می توانید گزینه های دیگر مثل صدا های تاچ ، صدا های قفل صفحه و … را برای دوام بیشتر باتری Inactive کرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه