الو رایانه

Developer Mode ویندوز ۱۰ چیست

Developer Mode ویندوز ۱۰ چیست

Developer Mode در ویندوز ۱۰ چیست ؟

اگر در داخل ویندوز ۱۰ منو ها را جستجو کرده باشید، احتمالا با بخشی به نام Developer Mode روبرو شده‌اید. زمانی که وارد این حالت می‌شوید، ویندوز به شما اجازه می‌دهد تا با کمک از ابزار Ubuntu Bash، تنظیمات خاصی که مربوط به توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها است، و تنظیمات پیشرفته تر، اپلیکیشن‌های خود را ساده‌تر تست کنید.

نحوه فعال کردن  Developer Mode در ویندوز ۱۰

این آپشن در اصل در بخش Settings وجود دارد. برای دسترسی پیدا کردن به آن، باید به مسیر Settings > Update & Security > For Developers بروید و Developer Mode را انتخاب کنید.

 

با انجام این پروسه ویندوز شما وارد حالت Developer Mode می‌شود. این قابلیت بر روی همه‌ی نسخه های ویندوز ۱۰ از جمله ویرایش HOME  کار می‌کند، در ادامه برخی از امکانات این حالت را بررسی می کنیم .

حالت Sideload Unsigned Apps

 این گزینه در پایین قسمت Windows Store apps و Sideload apps می باشد،برای استفاده Windows Store apps را انتخاب کنید تا ویندوز فقط به نصب اپلیکیشن‌های پلتفرم جهانی ویندوز یا به اختصار UWP از ویندوز استور محدود شود. گزینه‌ی Sideload apps و تنظیمات پیشفرض را انتخاب نمایید تا ویندوز به شما دسترسی دهد تا زمانی که برنامه‌ها گواهی معتبر داشته باشند، بتوانید از خارج از ویندوز استور هم آن‌ها را نصب نمایید.

ولی اگر Developer mode را انتخاب نمایید، می‌توانید اپلیکیشن های UWP را حتی اگر بدون تایید دیجیتالی یا امضا باشند هم از خارج از ویندوز استور نصب کنید. این امکان برای توسعه دهندگان برنامه‌های UWP که می‌خواهند اپلیکیشن‌هایشان را در زمان طراحی روی کامپیوتر خود آزمایش نمایند، یک گزینه‌ی مهم است. این گزینه نیاز به Developer License یا همان اجازه‌نامه‌ای که در ویندوز ۷ به آن نیاز بود را از بین می‌برد.

همچنین Developer Mode به شما اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های UWP را در ویژوال استودیو عیب یابی کنید. در واقع، اگر شما یک اپلیکیشن UWP را بدون استفاده از حالت Developer Mode در ویژوال استودیو باز کنید، یک گزینه با عنوان Enable Developer Mode for Windows 10 می‌بینید که از شما می‌خواهد Developer Mode را فعال نمایید. سپس به طور مستقیم می‌توانید اپلیکیشن‌ها را از ویژوال استودیو عیب یابی کرده و قبل از آپلود کردن در ویندوز استور آن‌ها را روی کامپیوتر خود امتحان کنید.

Bash ubuntu

اگر می‌خواهید از حالت بش اوبونتو در ویندوز ۱۰استفاده کنید، ابتدا باید دستگاه خود را در حالت Developer Mode قرار دهید. تنها زمانی که دستگاه در حالت Developer Mode قرار گرفت می‌توانید Windows Subsystem for Linux را فعال و Bash ubuntu را نصب نمایید.

اگر Developer Mode را غیر فعال کنید، Windows Subsystem for Linux هم غیر فعال خواهد شد. با این کار از دسترسی به پوسته‌ی بش اوبونتو جلوگیری می شود.

 

 

معرفی پنل کاربری For Developers

این پنل For Developers به شما دسترسی می‌دهد تا به سرعت تنظیمات مختلف سیستم را به شکل توسعه دهنده و مقبول تغییر دهید. بعضی از این تنظیمات از بخش‌های دیگر ویندوز قابل دسترس‌اند، ولی در سراسر سیستم هستند و به صورت یکپارچه وجود ندارد، با این روش، توسعه دهنده به راحتی و در یک جای مشخص می‌تواند به همه‌ی این گزینه‌ها دسترسی داشته باشد.

فعال سازی Developer Mode باعث می‌شود تا به عن.ان مثال File Explorer پسوند فایل‌ها، درایوهای که خالی هستند، فایل‌های مخفی و فایل‌های سیستمی را که به صورت عادی مخفی هستند نشان بدهد. به علاوه، آدرس کامل پوشه‌های مختلف در نوار عنوان بالایی ویندوز به نمایش در می‌آید و دسترسی آسان به گزینه‌ی Run as a different user فراهم می‌شود.

برای کنترل از راه دور به کامپیوتر، با فعال سازی Developer Mode می‌توانید مطمئن باشید که کامپیوتر شما همیشه آماده‌ی برقراری ارتباطات Remote Desktop خواهد بود. با این کار در اصل تنظیمات firewall ویندوز تغییر کرده و به کامپیوترهایی که Remote Desktop را با سطح دسترسی شبکه‌ای اجرا کرده‌اند، اجازه‌ی وصل شدن می‌دهد.

 


 

مقاله‌های مرتبط

۳ راه برای فعال کردن حساب کاربری Administrator در ویندوز ۱۰

آموزش رفع ارور   This app can’t open در ویندوز ۱۰

آموزش فعال کردن قابلیت ضد باج‌ افزار در ویندوز ۱۰

فارسی کردن اعداد در ویندوز ۱۰

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه