الو رایانه

تفاوت میان pop و imap

  • تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۶
  • بازدید : 1,328
  • نظرات : بدون ديدگاه
تفاوت میان pop و imap

تفاوت میان pop و imap

 این روش از روش های قدیمی ساز و کار ایمیل می باشد. در گذشته به دلیل محدودیت پهنای باند و در دسترس نبودن اینترنت در تمام اوقات از ان استفاده می شد.

فرآیند این سیستم به این صورت بوده که با وصل شدن به اینترنت تمام میل های شما از روی سرور کات شده و روی کامپیتور  شما ذخیره میشود و با قطع شدن اینترنت این فایل ها همچنان رو کامپیوتر شما در قابل دسترسی خواهد بود.

مهندسین با ساخت نسخه اول این سرویس کار خود را شورع کردند که یه سرویس کپی کردن ساده بود. ولی با مرور زمان با پیشرفت این سرویس به نسخه ۳ که در سال ۱۹۸۵ قابلیت های جدیدی به آن اضافه شد. اما فعلا ساخت pop4 به تعویق انداخته شده است.

از معایب این سرویس این بود که بعد از کپی شدن پیام روی کامپیتور از روی سرور اصلی پاک میشدند و اگر برای کامپیوتر شما مشکلی پیش میامد شما برای همیشه دسترسی به آنها رو از دست میدادید.

همچنین اگر چند دستگاه داشتید باز دچار مشکل میشدید .چون بر روی هر کدام به صورت جداگانه ایمیل های فعلی نمایش داده میشد و طبعا از روی سرور پاک می شد.

آموزش رایگان تنظیمات outlook اوت لوک

 

(The Internet Messaging Access Protocol(IMAP:

با توجه به مشکلات سرویس قبلی مهندیسن به این نتیجه رسیدند که به سرویس جدید نیاز است. در سال ۱۹۸۶ اولین با سرویس ای مپ معرفی شده که بر خلاف مدل پاپ ایمیل ها بر روی سرور ذخیره میشدند و باید در حالت برخط از آنها استفاده میشد و این باعث میشد با داشتن حتی چند دستگاه مختلف بتوانید به صورت ابری از همه دستگاه ها بدون پاک شدن ایمیل از روی سرور به آنها دسترسی داشته باشید و بر خلاف پاپ این سرویس سمت سرور بود نه کلاینت.

از نکات منفی این سرویس میتوان به محدود بودن  حافظه ای(حجم و تعداد )که سرور در اختیار شما می گذاشت اشاره کرد.

 الو رایانه

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه