الو رایانه

آموزش ردیابی گوشی موبایل – ردیابی گوشی دزدیده شده

  • تاریخ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بازدید : 2,981
  • نظرات : بدون ديدگاه
آموزش ردیابی گوشی موبایل – ردیابی گوشی دزدیده شده

آموزش ردیابی گوشی موبایل – ردیابی گوشی دزدیده شده

روش های قانونی ردیابی گوشی موبایل

قطعا که با جامعه متمرکز بر فناوری امروزی، شما قابلیت هایی واقعی و قابل اعتماد برای پیدا کردن مکان یک شماره تلفن خاص خواهید داشت. به ویژه زمانی که سازمان های بزرگ تر می توانند چنین کاری را انجام دهند بنابراین شما هم خواهید توانست. البته که زمانی که بحث ردیابی گوشی موبایل افراد به میان می آید، یک سری محدودیت ها نیز برای شما از نظر قانونی بوجود خواهد آمد که در ادامه در این باره کاملا بحث خواهیم کرد.

 

 

اگر برای سوالات کامپیوتری و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا کلیک کنید.

 

باید گفت دسترسی غیر مجاز و بدون اجازه به کامپیوتر یا گوشی موبایل غیر قانونی است. به همین جهت دسترسی به گوشی موبایل یک شخص برای نصب یک برنامه جاسوسی یا ردیابی نیز غیر قانونی خواهد بود، بجز اینکه شما مالک گوشی تلفن یا دستگاه  کامپیوتری باشید.

بنابراین پیش از هر چیزی برای ردیابی گوشی موبایل از طریق شماره موبایل یا حتی بدون نیاز به شماره موبایل و از طریق GPS می بایست صاحب آن دستگاه باشید یا اجازه دسترسی به آن را گرفته باشید. البته که دسترسی پیدا کردن به گوشی موبایل تنها بخشی از داستان است و حالا شما بعد از داشتن دسترسی می بایست با انجام تنظیمات یا حتی ساده تربا تنظیمات داخلی بسته به نوع سیستم عامل گوشی یا سخت افزار خاص اینکار را انجام دهید.

پس ادامه مقاله را با علم بر اینکه شما یک گوشی موبایل دارید که اجازه دسترسی به آن را گرفته اید و هیچگونه مشکل قانونی وجود ندارد. در این صورت برای ردیابی آن می توانید از روش های زیر استفاده کنید

ردیابی گوشی موبایل از طریق شماره تلفن سیمکارت

اپراتور های سیمکارت قابلیتی به عنوان ردیابی گوشی موبایل در خود دارند که معمولا در پنل تحت وب برای هر کاربر در دسترس است. این قابلیت به صاحب شماره سیمکارت این امکان را می دهد تا موقعیت تقریبی گوشی موبایلی که در حال استفاده از آن سیمکارت است را پیدا کند. البته از معایب این روش می توان به این موضوع اشاره کرد که موقعیت دریافتی توسط شما تقریبی و بر اساس دکل مخابراتی خواهد بود. یعنی موقعیت مکانی نمایش داده شده به شما می تواند حتی تا چند کیلومتر هم اختلاف داشته باشد. اگر شما هم فکر می کنید که این گزینه خیلی کاربردی نخواهد بود باید به ادامه مقاله رجوع کنید.

با لیست شماره زیر به راحتی میتوانید برای همراه اول سیستم ردگیری را فعال سازی کنید

مشترکین همراه اول برای ردیابی گوشی مفقود شده یا به سرقت رفته خود می توانند شماره سریال گوشی مفقود شده یا دزدیده شده را (مندرج بر روی جعبه گوشی) از طریق خطوط دائمی همراه اول، به یکی از طرق ذیل ارسال و سرویس ردیابی گوشی را فعال نمایند:

  • از طریق شماره گیری کد #سریال گوشی*۲۱۴۱*۱۰*
  • ارسال کد ۲۱۴۱ به شماره ۱۰ ( سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول)

 

سرویس ردیابی گوشی تا ۱۰ روز پس ازدریافت شماره سریال، به جستجوی گوشی مفقود شده می پردازد و در پایان در صورت موفقیت در ردیابی گوشی، نتیجه را از طریق پیامک به اطلاع مشترک می رساند تا مشترک سایر مراحل حقوقی را از طریق مراجع ذیربط پیگیری نماید.درصورت عدم موفقیت در ردیابی، مشترک می تواند برای ردیابی مجدد گوشی خود اقدام و سرویس را مجددا فعال نماید.

کد های دستوری سرویس ردیابی گوشی به شرح ذیل می باشد:

سرویس ردیابی گوشی
درخواست کددستوری
فعال‏سازی سرویس *۱۰*۲۱۴۱*سریال گوشی#
غیرفعال سازی سرویس *۱۰*۲۱۴۲#

ردیابی گوشی با خط ایرانسل

سامانه پیامکی# ۶۱۰۱* به منظور ردیابی گوشی‌های مفقود یا دزدیده شده، در اختیار شما قرار داده شده است.

چطور از سامانه # ۶۱۰۱* برای ردیابی گوشی توسط خط ایرانسل موجود در دستگاه استفاده کنیم در ابتدا:

  • از اپراتور خود بخواهید خط شما را مسدود کند.( گر مشترک ایرانسل هستید، با شماره ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ (از خط ایرانسل) یا ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰ (از سایر خطوط) تماس بگیرید یا از طریق سیستم کنترل حساب اینترنتی (eCare)برای درخواست مسدود نمودن سیم‌کارت خود اقدام کنید.
  • ۲ تا ۵ روز پس از مسدود شدن خط، کد # ۶۱۰۱*  را از یک خط ایرانسلی شماره‌گیری کنید.( پس از شماره‌گیری کد #۶۱۰۱* پیام‌هایی درباره ضوابط استفاده از سرویس، تاییدیه کسر هزینه ثبت درخواست از اعتبار موجود در سیم‌کارت ایرانسل، سیم‌کارت فعال در گوشی در زمان مفقودی، مراحل و مدت زمان مسدودی سیم‌کارت دریافت می‌کنید).
  • شماره سریال ۱۵ رقمی گوشی (درج شده بر روی جعبه گوشی یا همان IMEI) مفقود شده را وارد کنید.میتوانید با شماره گیری #۰۶#* را برای گوشی فعلی خود شماره گیری کنید و انرا در جایی برای مواقع اضطراری یادداشت کنید.
  • پس از ثبت موفق شماره سریال گوشی این پیامک برای شما ارسال می‌شود: «درخواست شما ثبت شد، پاسخ ظرف ۴۸ ساعت از طریق پیامک ارسال خواهد شد(تا زمان تکمیل فرآیند ثبت درخواست و دریافت این پیامک، هیچ هزینه‌ای از حساب شما کسر نمی‌شود).
  • پس از ۴۸ ساعت پیامکی حاوی نتیجه ردیابی دریافت می‌کنید:

الف- در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی در اسرع وقت برای طی مراحل قانونی و تهیه دستور قضایی اقدام کنید. ضروریست کد پیگیری که در پیامک برای شما ارسال شده و تاریخ ردیابی در دستور قضایی درج شود.

ب- در صورت منفی بودن پاسخ، می‌توانید حداقل ۵ روز پس از دریافت پیامک اول مجدداً درخواست ردیابی خود را ثبت کنید.

نکات ایمنی مهم برای جلوگیری از سرقت گوشی همراه:

در هنگام خرید گوشی را از فروشندگان معتبر خریداری کنید و حتما سریال گوشی را با جعبه مطابقت دهید تا در هنگام سرقت به مشکل برنخورید.
بهتر است در خیابان از هندزفری برای صحبت کردن با موبایل استفاده کنید و گوشی را کنار گوشتان قرار ندهید تا گوشیتان کمتردر معرض سرقت قرار گیرد.
بعد از خرید گوشی اکانت گوگل و یا اپل آی دی خود را روی آن فعال کنید تا در صورت مفقود شدن یا گم شدن بتوانید از طریق سایت های مرتبط آن را قفل کنید و یا اطلاعاتتان را پاک کنید.

گفتنی است؛در حال حاضر تنها اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در سایت های خود این امکان را فعال کرده اند تا مشترکانشان با ارسال سریال گوشیشان نسبت به ردیابی گوشی خود اقدام کنند .
و مسیر دیگر دستیابی به گوشی مفقود شده مراجعه مستقیم به مراجع قضایی و طرح شکایت است، که البته برای این کار هم باید شماره سریال گوشی مفقودی را همراه داشته باشید.

ردیابی گوشی موبایل از طریق قابلیت های اندروید و آی او اس

گوشی و تبلت هایی که مجهز به سیستم عامل اندروید یا آی او اس هستند به طور ذاتی گزینه ای برای مدیریت و ردیابی از راه دور دارند.هر کدام از این قابلیت ها به ترتیب Android Device Manager و Find my iPhone نام دارد. با در دست گرفتن یک گوشی اندروید می توانید حساب گوگل خود را لاگین کنید و تنظیمات مربوط به Android Device Manager را انجام دهید تا از آن پس با مرجعه به یک آدرس اینترنتی بتوانید موقعیت گوشی موبایل خود را بر روی نقشه با جزئیات دقیق مشاهده کنید. به طور مشابه برای گوشی یا تبلت iOS مانند آیفون، آیپد و آیپاد هم به همین صورت امکان پذیر است به این تفاوت که باید حساب Apple ID داشته باشید و سرویس iCloud گوشی یا تبلت خود را فعال کنید.

در گوشی اندرویدی بستگی به نوع گوشی تفاوت های برای یافتن گوشی وجود دارد که در این مقاله در مورد گوشی سامسونگ صحبت میکنیم که نسبت به سایر گوشی ها طرفدار بیشتری دارد و مورد استفاده عموم مردم قرار گرفته است:

بعد از فعال سازی این سرویس شما قادر خواهید بود تا از طریق سایت  Find My Mobile website بتوانید از راه دور گوشی گم شده ی خودتون رو کنترل و مدیریت کنید.

در ابندا باید این سرویس روی گوشی فعال شده باشد

سپس باید Location  در گوشی مفقود شده حتما روشن باشد تا موقعیت شما را از روی GPSگزارش دهد.

نیاز هست تا برای بررسی و دریافت اطلاعات حتما یک اینترنت روی دستگاه گم شده برقرار باید چه بصورت اینترنت خط یا اینترنت وای فای تا بتوان سیستم ضد سرقت گوشی را فعال یا غیر فعال کنیم

برای فعال سازی و ثبت حتما باید گوشی شما سامسونگ با اندروید ۵ یا کمتر بوده باشد:

بدین صورت عمل میکنیم ابندا باید SAMSUNG ACCOUNT  را ثبت کنیم وارد منوی تنظیمات شوید (SETTING) سپس به بخش Account سپس وارد بخش Add Account یا مدیریت حساب ها وارد شوید و از لیست بخش  Samsung Account یا حساب سامسونگ را انتخاب کنید بعد از ورود کردن اطلاعات و تایید از منوی تنظیمات به بخش Security یا امنیت وارد شوید

سپس گزینه کنترل از راه دور یا Remote Controls  را انتخاب کنید از شما دوباره پسورد سوال میشود دوباره پسورد را وارد کنید تا وارد بشوید

سپس در همان بخش Google Location Service  را هم فعال کنید

حال از سایت اعلام شده در بالای مقاله با اکانت سامسونگ خود وارد شوید و اقدام به ردگیری گوشی خود نمایید.

 

آموزش ردیابی گوشی موبایلآموزش ردیابی گوشی موبایلآموزش ردیابی گوشی موبایل

 

 

آموزش پیام رسان سروش

 

 

ردیابی گوشی موبایل ایفون

ابتدا باید از قبل روی گوشی خود در قسمت SETTING  گوشی قسمت ICLOUD  بخش FIND MY IPHONE  را فعال کنید بدین صورت که با باز کردن ICLOUD  و قرار دادن اپل ایدی خود این قسمت فعال می شود

در ادامه اگر FIND MY IPHONE  فعال باشد به ادامه این مطلب توجه بفرمایید.

ابتدا از طریق این وب سایت وارد شوید: icloud.com/find on a Mac or PC

 

آموزش ردیابی گوشی موبایل

بعد از ورود اطلاعات اپل ایدی خود را وارد کنید

سپس به قسمت Find My Iphone  بروید

آموزش ردیابی گوشی موبایلاز لیست بالا دستگاه مورد نظر خود را پیدا کنید

آموزش ردیابی گوشی موبایل

خواهید دید که روی نقشه موقعیت دقیق دستگاه را نشان میدهد

 

آموزش ردیابی گوشی موبایلاز منوی سمت راست بالای صفحه می توانید روی دستگاه خود کنترل داشته باشید:دستگاه را قفل کنید،اطلاعات را از راه دور به صورت کامل پاک کنید یا انرا به صدا در بیاورید

آموزش ردیابی گوشی موبایل

اگر دستگاه انلاین نبود کافی است از گزینه های دستگاه حالت LOST MODE  را فعال کنید تا بلافاصله بعد از اولین انلاین شدن تمام اطلاعات خود به خود پاک شوند

اگر برای سوالات کامپیوتری و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا کلیک کنید.

انتشار با ذکر منبع بلامانع می باشد

written by: alorayaneh

[تعداد: 2    میانگین: 3.5/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه