الو رایانه

گوگل به دنبال امپراطوری جدید؟

گوگل به دنبال امپراطوری جدید؟

گوگل به دنبال امپراطوری جدید؟

شرکت گوگل تصمیم دارد امسال از اولین گوشی هوشمند ارزان قیمت خود رونمائی کند که بخشی از یک جهش پرهیاهوی سخت افزاری است که هدف آن کشاندن تعداد بیشتری کاربر به سمت اکوسیستم خود می باشد.

این غول اینترنتی بزرگ به سرعت در حال از بین بردن مشکل ناامید کننده ای است که در پرچمدار کمپانی اپل باعث شده بسیاری از مشتریان به مدل های ارزان قیمت تری مهاجرت کنند. گوشی جدید کمپانی گوگل اولین گوشی هوشمند برای کاربرانی است که به دنبال قیمت مناسب تر و به صرفه تر در بازار فعلی موبایل هستند. انتظار می رود این گوشی از کم قیمت ترین مدل اپل ،یعنی سری XR که قیمت آن از ۷۴۹ دلار آغاز می شود، نیز ارزان تر باشد.

آخرین مدل سری های پیکسل گوگل که در اکتبر روانه بازار شدند قیمت شان از ۷۹۹ دلار  شروع شد. گوشی های میان رده تا  پرچمدار قیمتی بین ۱۵۰ دلار تا ۱۰۰۰ دلار را  شامل می شوند در حالی که گوشی های رده پائین به قیمتی کمتر از  ۱۵۰ دلار بفروش میرسند.

این گوشی احتمالا دارای پشتیبانی از تجهیزات جانبی مانند اسپیکر های هوشمند دوربین ها و تجهیزات پوشیدنی است. گوگل همزمان قصد دارد یک پرچمدار جدید Pixel  مطابق  روال معمول گذشته روانه بازار کند. در سال های اخیر گوگل هزاران مهندس سخت افزار از کمپانی و متخصصان زنجیره تامین را  از شرکت اپل و حدود ۲۰۰۰  مهندس از شرکت HTC  در سال ۲۰۱۷ را به استخدام خود در آورده است. برطبق داده هایی که از کمپانی IDC  بدست آمده گوگل تنها سهم کوچکی از مارکت جهانی گوشی های هوشمند حدود ۰٫۳۳% کل بازار را در سال ۲۰۱۷ داشته است .

همیچنین گوگل قصد دارد یک دوربین را با همکاری تیم Nest Lab  روانه بازار کند. Nest Lab تجهیزات دوربین های امنیتی خانگی را از سال ۲۰۱۵ تولید می کند. این کمپانی به احتمال زیاد آپدیت جدیدی از اسپیکر های هوشمند خانگی گوگل را هم امسال روانه بازار خواهد کرد. و شاید یک ساعت هوشمند که با ساعت هوشمند اپل رقابت کند. شما فکر میکنید گوگل چه برنامه هایی را برای امسال در سر می پروراند؟ آیا به دنبال نفوذ هرچه بیشتر خود در بازار موبایل است؟

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
الو رایانه