الو رایانه

بازیابی رمز جیمیل

 • تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
 • بازدید : 1,404
 • نظرات : بدون ديدگاه
بازیابی رمز جیمیل

نحوه بازیابی پسورد جیمیل

تاریخچه جیمیل

در ابتدا نگاهی اجمالی به پیدایش سرویس ارسال ایمیل شرکت گوگل خواهیم داشت.

Gmail اولین بار در سال ۲۰۰۴ نسخه آزمایشی را ارائه کرد و از طریق دریافت دعوتنامه بین کاربران قابل استفاده بود . استفاده از این سرویس در فوریه سال ۲۰۰۷ بدون محدودیت در اختیار همه قرار گرفت .در سال ۲۰۰۹ از حالت آزمایشی خارج شد.در سال ۲۰۱۱ سرویس جیمیل با یک اشکال نفوذپذیری مواجه شد که در آن ایمیل ها چت ها و ضمایم کاربران حذف می شد و برای برخی کاربران حساب کاربران را ریست میکرد و پیغام خوش آمد گویی را برایشان ارسال می نمود .

در حال حاضر امکاناتی به جیمیل اضافه شده که امنیت آن را بالاتر می برد برای مثال کلیه اطلاعات ارسالی جیمیل به جیمیل بصورت رمز گذاری شده است یکی دیگر از اقداماتی که صورت گرفته امکان تایید هویت دومرحله ای است.که امکان دستیابی به ایمیل تان را بسیار کاهش می دهد.یعنی مرحله دوم پس از ورود رمز کد امنیتی است که به گوشی شما ارسال می گردد. برای امنیت بیشتر توصیه می شود از  Google Authenticator استفاده کنید .لازم بذکر است در صورتیکه ایمیل به سایر سرویس ها ارسال شود و یا دریافت ایمیل از سرویس دیگری باشد محتوی رمز گذاری نمی شوند و احتمال شنود وجود دارد.ممکن است گاهی برایتان پیش آمده باشد که پس از ورود به صفحه اکانت جیمیل خود پسورد تان را فراموش کرده باشید حتی امکان دارد زمان هایی خود ایمیلی که قبلا ساخته ایم را فراموش کنیم.

در این مقاله شما را با روش هایی آشنا میکنیم که در آن بتوانید پسورد فراموش شده یا ایمیل را بازیابی نمائید .

بازیابی رمز جیمیل با شماره موبایل

 • در وهله اول زمانی که پسوردی را به اشتباه در سیستم وارد میکنیم بلافاصله روی forget password  مانند تصویر زیر کلیک کنید .

how to recover gmail1

 • از شما خواسته می شود تا آخرین پسوردی را که به خاطر می آورید وارد کنید .باید در قسمت Enter your password رمز عبوری که سری پیش روی اکانت جیمیل داشتید وارد نمائید.

در صورتیکه پسورد قبلی را به خاطر نمی آورید روی لینک Try another way کلیک کنید.

how to recover gmail 2

 • در صورتیکه تمایل دارید  کدامنیتی برایتان sms شود روی گزینه Text کلیک کرده و منتظر بمانید تا sms مربوطه را دریافت کنید. و چنانچه call را انتخاب کنید تماسی را روی تلفن تان دریافت خواهید کرد در هر دو حالت کدی دریافت میکنید که باید درون کادر مربوطه وارد نمائید و بروی دکمه next کلیک کنید .در صفحه بعدی که باز می شود دو کادر برای ورود پسورد جدید پیش رویتان قرار خواهد گرفت در هر دو پسورد یکسانی را وارد نمائید.و پسورد جدید شما اعمال خواهد شد.

how to recover gmail 3

بازیابی رمز جیمیل با ایمیل پشتیبان

 • چنانچه به شماره مربوطه که در مرحله قبل دو رقم آخر آن به شما نشان داده شد دسترسی نداشتید روی لینک i dont have my phone کلیک کنید.که در واقع قسمتی از ایمیل ریکاوری تان را که در مرحله ساخت اکانت جیمیل وارد کرده بودید مشاهده خواهید.در صورتی که بروی send کلیک کنید ایمیلی که حاوی کد امنیتی دریافت خواهید کرد که باید آن را در کادر مناسب وارد نمائید.و در صفحه ساخت پسورد جدید پسورد دلخواه تان را وارد کنید.

how to recover gmail5

 • با کلیک کردن روی دکمه send ایمیلی به آدرس ذکر شده ارسال می شود و قادرید کد امنیتی را از ایمیل مربوطه بردارید و در کادر وارد نمائید .سپس به مرحله تغییر پسورد هدایت می شوید و میتوانید پسورد جدید را وارد نمائید.

بازیابی رمز جیمیل از طریق تاریخ ایجاد جیمیل

چنانچه دسترسی به این آدرس ایمیل هم نداشتید آخرین راه بازیابی از طریق ورود صحیح اطلاعات سال و ماه تولد و ارائه یک ایمیل جهت ارسال کد می باشد  لینک Try another way را کلیک کنید  و اطلاعات سال و ماه  را به ترتیب از لیست Year و Month وارد کنید.در صفحه بعدی باید ایمیل دلخواهی وارد شود تا کد امنیتی را دریافت کنید.اکثر مواقع این روش جواب نمیدهد و به شما اعلام می شود که نمیتوانیم ایمیل تان را بازیابی کنیم.

how to recover gmail 7

بازیابی پسورد جیمیل از طریق موبایل

این روش درصورتیکه اکانت جیمیلتان را برای گوشی وارد کرده باشد جواب میدهد .

 • در مرورگر وارد وبسایت mail.google.com بشوید روی more way to sign in کلیک نمائید .
 • در قسمت بعد بر روی Use your phone or tablet to get a security code  کلیک کنید.

how to recover gmail 10

 • وارد قسمت setting گوشی خودتان شوید.
 • وارد قسمت google شوید.

how to recover gmail 12

 • از بخش google Account مانند تصویر زیر وارد سربرگ security بشوید .

how to recover gmail 16

 • دو کد مربوط به جیمیل فعلی شما مشخص می شود با انتخاب یکی از آن ها را در بخش مربوطه در مرورگر تان وارد نمایید .

how to recover gmail 15

همانطور که مشاهده کردید سرویس جیمیل راه های زیادی را برای زمانی که پسوردتان را فراموش کردید پیش رویتان خواهد گذاشت اما بازیابی اکانت در صورتی که اطلاعات ایمیل بازیابی و شماره همراه در دسترس و صحیحی وارد کنید برگرداندن و دستیابی به ایمیلتان بسیار راحتتر انجام می شود .چنانچه در هریک از موارد فوق با مشکل مواجه شدید و یا موفق به بازیابی پسوردتان نشدید میتوانید همکاران ما در الورایانه   به شماره تلفن ها ۰۲۱۵۱۰۷۷ ،۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ و ۹۰۹۹۰۷۱۰۲ تماس حاصل نمائید و در حل مشکل خود از ما کمک بگیرید.

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه