الو رایانه

آموزش نصب واتس اپ و تلگرام در لپ تاپ و کامپیوتر

 • تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۳۹۸
 • بازدید : 7,331
 • نظرات : بدون ديدگاه
آموزش نصب واتس اپ و تلگرام در لپ تاپ و کامپیوتر

آیا تا بحال برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید فایلی که در تلگرام دارید را به کامپیوتر خود منتقل کنید؟ اگر شما برای این کار فایل را در تلگرام گوشی خود دانلود می کنید و سپس با وصل کردن کابل usb آن فایل را از گوشی به کامپیوترتان منتقل می کنید باید بگم که من برای شما راه حل بهتری دارم! شما می توانید تلگرام را روی کامپیوتر خود نصب کرده و از این به بعد هرفایلی که می خواهید در تلگرام کامپیوتر دانلود کنید وازش استفاده کنید به همین سادگی! بدون نیاز به وصل کردن کابل و..

نصب تلگرام روی کامپیوتر

 • برای اینکه تلگرام را در کامپیوتر خودتان داشته باشید باید ابتدا نرم افزار تلگرام را دانلود کنید که شما می توانید فایل portable آن را دانلود کنید که نیازی به نصب آن نیست و با باز کردن فایل می توانید از آن استفاده کنید. ولی اگر نسخه نصبی آن را دانلود کردید فایل شما به صورت فشرده خواهد بود و باید شما روی آن کلیک راست کرده و گزینه ی extract here را بزنید
 • در این مرحله ممکن است از شما پسورد بخواهد که در این صورت باید پسورد قرار داده شده در سایتی که از آن دانلود کردید را در این قسمت وارد کنید. سپس فایل از حالت فشرده خارج می شود و یک پوشه ی زرد رنگ اضافه می شود حالا شما وارد آن پوشه شده و فایلی که type آن application و با نام Telegram.exe است را اجرا کنید.

 

 • در این مرحله پنجره ای به شکل زیر برای شما باز می شود که باید ok را بزنید.

install-whats-app-and-telegram-on-laptop-and-pc

 • سپس پنجره ای باز می شود که باید محل ذخیره برنامه را تعیین کنید که شما با زدن دکمه ی browse می توانید محل ذخیره را تغییر دهید درغیر اینصورت در محل پیش فرض که در تصویر می بینید ذخیره می شود. حالا next را بزنید.

install-whats-app-and-telegram-on-laptop-and-pc

 • سپس در پنجره ی زیر می‌توانید مشخص کنید که تلگرام داخل منو استارت باشد یا خیر و در نهایت next را بزنید.

install-whats-app-and-telegram-on-laptop-and-pc

 • در این مرحله باید انتخاب کنید که بعد از نصب آیکون تلگرام روی صفحه دسکتاپ ایجاد شود یا خیر؟ اگر گزینه Create a Desktop shortcut تیک دار باشد آیکون تلگرام روی صفحه دسکتاپ نیز خواهد آمد.

install-whats-app-and-telegram-on-laptop-and-pc

 

 • مرحله بعد تنظیماتی که مشخص کردید را مشاهده می‌کنید در صورتی که این تنظیمات را تایید می‌کنید گزینه Instal را بزنید

install-whats-app-and-telegram-on-laptop-and-pc

 

 • مرحله پایانی نصب تلگرام، در این بخش نصب کامل شده و باید گزینه Finish انتخاب کنید تا تلگرام اجرا شود.

install-whats-app-and-telegram-on-laptop-and-pc

 

نصب whatsapp روی کامپیوتر

برای این کار ابتدا باید نرم افزار whatsapp را برای ویندوز دانلود کنید و بعد از این که دانلود کردید با دوبار کلیک روی آن میتوانید آن را نصب کنید.

نکته: برای استفاده از واتس اپ دسکتاپ باید آن را رو گوشی نصب داشته باشید!

 • بعد از نصب واتساپ آیکون آن داخل دسکتاپ ایجاد می‎شود روی آن دوبار کلیک کنید تا باز شود. وقتی باز می شود صفحه‌ای مانند عکس زیر را مشاهده خو اهید کرد

install-whats-app-on-laptop-and-pc

 

 • در اینجا از شما می خواهد با استفاده از تلفن همراه خود کد QR را اسکن کنید برای این کار شما باید در تلفن همراه خود وارد برنامه‌ی whatsapp شده و سه نقطه ی بالا سمت راست را بزنید

install-whats-app-on-laptop-and-pc

 

 • از بین گزینه‌ها whatsapp web را انتخاب کنید.

install-whats-app-on-laptop-and-pc

 

 • در این مرحله دوربین گوشی باز می‎شود که شما باید کد QR داخل واتس اپ کامپیوتر را اسکن کنید.

install-whats-app-on-laptop-and-pc

 

حالا دیگر واتساپ را در کامپیوتر خود دارید و می توانید از آن استفاده کنید ولی نکته‌ی قابل توجه آن است که شما هر وقت بخواهید از این اپلیکیشن در کامپیوتر استفاده کنید حتما باید در گوشی خود نیز آنلاین باشد! پس مطمئن باشید که اتصال به اینترنت در گوشی شما روشن باشد.

هروقت بخواهید ارتباط دستگاه های دیگر را قطع کنید در گوشی خود واتساپ را اجرا کرده و سه نقطه ی بالا سمت راست را بزنید و گزینه‌ی whatsapp web را انتخاب کنید. در اینجا تمام دستگاه های متصل را مشاهده میکنید که می توانید با انتخاب دستگاه مورد نظر و انتخاب گزینه ی log out را بزنید همچنین در پایین دستگاه های متصل گزینه ی log out from all devices باعث قطع ارتباط تمامی دستگاه های متصل می شود.

 

لینک های مرتبط

حذف اکانت واتساپ

نصب برنامه واتس آپ بدون شماره تلفن

حذف اکانت هاتگرام

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه