الو رایانه

اموزش تنظیمات ایفون

  • تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۶
  • بازدید : 2,003
  • نظرات : بدون ديدگاه
اموزش تنظیمات ایفون

اموزش تنظیمات ایفون

در گوشی های ساخت شرکت اپل Apple که به سری گوشی های آیفون معروف هستند قابلیت ها و ترفندهای مخفی زیادی وجود دارد که با دانستن انها لذت کارکرن با این گوشی ها ۲ چندان می شود.

در مقاله ی اموزش تنظیمات ایفون که توسط مجموعه الورایانه (مرکز پاخگویی به مشکلات کامپیوتری) جمع آوری شده شما می توانید با این ترفندها آشنا شوید ، پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱-عبارت های متنی را به صفحه کلید تان یاد دهید تا مجبور نباشید یک جمله تکراری را بار ها و بار ها تایپ کنید.

چه کسی دوست دارد یک عبارت متنی معمول مثل آدرس ایمیل را بارها تایپ کند؟ آیفون شما یک سیستم میانبر درونی دارد که به شما اجازه می دهد کلمه ای مثل “mail” را تایپ کرده و پس از آن گوشی به طور خودکار آدرس ایمیل تان را تایپ می کند.

برای ساخت میانبر های متنی خود مراحل زیر را طی کنید:

Settings —> General —> Keyboard —> Text Replacement

شما می توانید با نصب برنامه های مخصوص، طرح های کیبورد جدید اضافه کرده و آن ها را با سلیقه خودتان چینش کنید.

اگر شما فقط از کیبورد پیش فرض گوشی آیفون خود استفاده می کنید، در واقع شما از تمام قابلیت های آن استفاده نکرده اید. تعداد قابل توجهی برنامه صفحه کلید خوب وجود دارد که امکان انجام دادن کار های جالبی را دارد. از ترجمه از زبان های دیگر گرفته تا ارسال تصاویر متحرک GIF سرگرم کننده.

برای مشاهده کیبورد های موجود روی گوشی به تنظیمات رفته و مراحل زیر را دنبال کنید:

Settings —> General —> Keyboard —> Keyboards

از قسمت Add New Keyboard شما میتوانید تمام صفحه کلید های قابل دسترس را ببینید.

لیست صفحه کلیدهای موجود شما با لمس گزینه Edit در سمت راست و بالای صفحه قابل مرتب سازی و چینش مجدد است. بنابر این شما میتوانید تعیین کنید که با لمس گزینه شبیه کره زمین در قسمت پایین و سمت چپ صفحه کلید کدام صفحه کلید باز شود.

۲-قابلیت مزاحم نشو (Do Not Disturb) آیفون را فعال کنید تا سیستم آگاه سازی(notifications)، در هنگام شب غیر فعال شود.

قابلیت Do Not Disturb واقعا نعمتی خدادادی در آیفون است. وقتی آن را فعال کنید گوشی اجازه نمی دهد اطلاع سازی ها و تماس ها آرامش شما را برهم بزند.

شما می توانید این قابلیت را زمان بندی هم بکنید به این صورت که در مدت زمان خاصی در هر روز خاموش یا روشن شود. این گزینه آرامش و سکوت کاملی را در شب برایتان به ارمغان می آورد.

 

۳-آیفون خود را فقط با کج کردن سر کنترل کنید.

از قسمت تنظیمات مراحل زیر را دنبال کرده و این ویژگی را فعال کنید:

General —> Accessibility —> Switch Control

سوئیچ ها را انتخاب کرده و سوئیچ دوربین جدید را اضافه کنید.

برای گزینه حرکت سر به چپ یا راست (left or right head movement) عکس العمل گوشی را انتخاب کنید. مثلا رفتن به صفحه اصلی گوشی.

حالا نوار آبی رنگی دور صفحه نمایش آیفون شما ظاهر می شود. دوربین سلفی آیفون شما چهره شما را تشخیص داده و هنگامی که سر شما دقیقا در وسط صفحه باشد نوار ها را در مرکز صفحه نمایش می دهد. یعد فقط کافیست تا سرتان را به چپ و راست حرکت دهید تا گوشی به حرکات شما عکس العمل نشان دهد.

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید: جلبریک چیست

 

۴-مخفی کردن برنامه های گوشی ایفون

اپل ۳۰ برنامه پیش فرض روی آیفون نصب کرده است که امکان حذف شدن ندارد و به همین دلیل میتواند کاربر را آزار دهد چرا که اکثر آن ها هیچ وقت مورد استفاده قرار نمی گیرد.

شما با رفتن به قسمت زیر می توانید آن ها را از دیده شدن در صفحه گوشی مخفی کنید:

Settings —> General —> Restrictions

رمز عبور آیفون خود را وارد کرده و تیک برنامه هایی که میخواهید پنهان کنید را بردارید. برای مثال برنامه های Safari، Camera، FaceTime ، iTunes Store، Podcasts، و News .

 

۵-با دریافت پیام جدید فلاش گوشی مثل یک بلک بری قدیمی روشن می شود.

احتمالا شما در گوشی قبلی تان ویژگی روشن شدن یک چراغ کوچک هنگام دریافت پیام یا تماس بی پاسخ را داشته اید. اگر دلتان برای این قابلیت تنگ شده است، جالب است بدانید آیفون نیز می تواند کار مشابهی را انجام دهد.

از تنظیمات مراحل زیر را دنبال کرده و گزینه LED Flash for Alerts را فعال کنید:

General —> Accessibility

 

۶-برای مخاطبان ویژه سبک لرزش (ویبره) سفارشی بسازید.

از تنظیمات مراحل زیر را طی کنید:

Sounds —> Ringtone —> Vibration —> Create New Vibration

با لمس انگشتان خودروی صفحه یک الگوی ویبره ساخته و آن را با نام دلخواه ذخیره کنید. توجه داشته باشید که آیفون آن را به عنوان سبک ویبره پیش فرض برای همه آگاه سازی استفاده می کند. پس قبل از خارج شدن از قسمت تنظیمات آن را به حالت اصلی تغییر دهید.

سپس به قسمت مخاطبان آیفون خود رفته و مخاطبی که میخواهید ویبره سفارشی را برایش تنظیم کنید، ویرایش کنید. شما یک قسمت خالی به نام Vibration زیر گزینه رینگتون آن مخاطب خواهید دید. حالا ویبره ساخته شده را انتخاب کنید و از این پس هنگامی که آن شخص با شما تماس بگیرد و یا پیام دهد، آیفون با سبک سفارشی که داده اید لرزش خواهد کرد.

 

۷-بدون وارد کردن رمز عبور از قسمت لاک اسکرین به پیامک خود پاسخ دهید.

از قسمت لاک اسکرین (صفحه قفل) پیامی را لمس کرده و آن را سمت چپ بکشید. خواهید دید که یک گزینه پاسخ (Reply) ظاهر خواهد شد. این گزینه به شما اجازه می دهد بدون بازکردن قفل آیفون سریعا جوابی را ارسال کنید.

 

۸-ببینید کدام برنامه ها بیشتر باتری گوشی را مصرف می کند.

برای اینکه بفهمید کدام برنامه های بیشتر از باتری مصرف می کند از قسمت تنظیمات مراحل زیر را دنبال کنید:

General —> Usage —> Battery —> Battery Usage

 

۹-نقشه ای از مکان هایی که تا به حال حضور داشته اید ببینید.

آیفون شما تاریخچه مخفی از جاهایی که شما حضور داشته اید در خود ذخیره می کند و شما میتوانید آن ها را روی یک نقشه ببینید.

از تنظیمات به Privacy —> Location Services بروید و به پایین صفحه بروید، سپس به قسمت زیر مراجعه کنید:

System Services —> Frequent Locations

جاهایی که حضور داشته اید به گروه هایی از شهر ها دسته بندی شده است و شما می توانید با لمس هر کدام نقشه ای با محل هایی که شما در آن بوده اید، زمان آن و حتی مدت آن ببینید.

 

۱۰-حالت کم مصرف (Low Power mode) را فعال کنید و عمر انرژی باتری را افزایش دهید.

اگر قصد دارید طول عمر باتری خود را به حداکثر برسانید آن را در حالت کم مصرف (Low Power mode) نگه دارید. هنگامی که میزان باتری شما کمتر از ۲۰ درصد شود آیفون از شما خواهد پرسید که آن را فعال کند یا خیر. ولی شما می توانید هر زمانی بخواهید آن را از قسمت باتری در تنظیمات گوشی فعال کنید.

زمانی که این حالت فعال باشد آیکون باتری در بالا و سمت راست صفحه گوشی به رنگ زرد خواهد بود.

هنگامی که شما این حالت را فعال کنید گوشی با از کار انداختن بخش های غیر ضروری مثل، تازه سازی برنامه های در حال اجرا در پس زمینه، قابلیت گوش به زنگ سیری و تعدادی از پردازش های افکت تصویری، مصرف انرژی را پایین می آورد. شما با فعال کردن این گزینه متوجه هیچ تغییر بزرگی در گوشی نخواهید شد. بنابراین زمانی که از میزان شارژ باتری نگران هستید، با خیال راحت حالت کم مصرف را فعال کنید.

 

۱۱-تصاویر سلفی و اسکرین شات ها را در آلبوم مخصوص به خود مشاهده کنید.

برنامه تصویر(Photos app) گوشی به صورت خودکار عکس های ثبت شده با دوربین سلفی و اسکرین شات ها در آلبوم های جداگانه قرار می دهد که کار مدیریت تصاویر دوربین را بسیار آسان می کند.

تمامی عکس ها و فیلم هایی که فردی در برنامه پیام ها برایتان ارسال کرده است را یکجا ببینید.

اگر می خواهید سریعا عکس یا فیلمی را در یک رشته پیام پیدا کنید کافیست گزینه جزئیات (Details) را از سمت راست و بالای صفحه لمس کنید تا یک گالری شامل کل ضمیمه های ارسال شده ببینید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید: آموزش نصب پرینتر

 

۱۲-مکان فعلی خود را از طریق برنامه پیام به دیگران ارسال کنید.

شما می توانید مکان خود را از طریق برنامه پیام ها برای دیگران ارسال کنید. شما قادرید تا مکان گوشی آیفون خود را برای یک ساعت، یک روز و یا برای همیشه با دیگران به اشتراک بگذارید. فردی که شما به او پیام می دهید می تواند مکان شما را روی نقشه ای در برنامه پیام ها ببیند.

 

۱۳-دکمه هوم (home) آیفون خود را ۳ بار فشار دهید تا نور صفحه به طرز باورنکردنی کاهش یابد.

تنظیمات مخفی در آیفون وجود دارد که امکان کم کردن نور صفحه (حتی کمتر از مقدار ممکن در تنظیمات) با ۳ بار فشار کلید خانه را فراهم می کند. این قابلیت برای زمانی که شما در تاریکی به صفحه گوشی خود نگاه می کنید یا می خواهید مصرف باتری را کاهش دهید عالی است.

برای فعال سازی، تنظیمات را باز کرده و به قسمت زیر بروید:

General —> Accessibility

گزینه Zoom (بزرگ نمایی) را فعال کنید. در همان منو مطمئن شوید که منطقه بزرگ نمایی (Zoom Region) در حالت Full Screen Zoom (بزرگ نمایی تمام صفحه) تنظیم شده باشد.

۳ بار با سه انگشت خود صفحه را لمس کنید.

گزینه Choose Filter(انتخاب فیلتر) را لمس کرده و Low Light(نور کم) را انتخاب کنید.

قسمتی از صفحه را با یک انگشت لمس کنید.

در قسمت تنظیمات دسترسی (Accessibility) به پایین صفحه رفته و Accessibility Shortcut (میانبر دسترسی) را لمس کنید.

Zoom را انتخاب کنید.

از این به بعد برای کاهش خیره کننده نور صفحه کافیست دکمه هوم را ۳ بار فشار دهید و برای برگرداندن نور به حالت عادی نیز باید این کار را مجددا تکرار کنید

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه