الو رایانه

قفل کردن کامپیوتر با فلش

قفل کردن کامپیوتر با فلش

آموزش قفل کردن کامپیوتر با فلش

رایانه خود را مانند فیلم های جاسوسی با یک فلش USB قفل کنید

 

به کمک نرم افزار Predator می توانید از یک فلش USB به عنوان کلید رایانه خود استفاده نمائید. تا مادامیکه فلش به دستگاه متصل است می توانید از آن استفاده نمائید و به محض خارج کردن آن همه چیز قفل خواهد شد.

اگر برای سوالات رایانه ای و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا کلیک کنید.

 

خیلی از شما احتمالا تا کنون تنها از کلمه عبور برای دسترسی و یا قفل کردن کامپیوتر خود استفاده می کردید. امروز ذاه جایگزین (و امن تری) را به شما نشان خواهم داد تا مانند فیلم های جاسوسی بتوانید امنیت رایانه خود را تامین نمائید.

نرم افزار Predator، یک نرم افزار رایگان تحت ویندوز است که به کمک آن می توانید حافظه فلش USB خود را به کلیدی امن برای رایانه تان تبدیل نمائید. تا هنگامی که این فلش به دساگاه شما متصل باشد، رایانه در دسترس کاربرش قرار دارد و به محض جدا شدن از دستگاه همه چیز قفل خواهد شد. برای باز کردن مجدد دستگاه تنها کافیست فلش را مجددا به رایانه متصل نمائید.

هر کسی که بخواهد بدون این فلش به رایانه شما دسترسی پیدا کند با پیام حماسی Access Denied به معنی عدم دسترسی برخورد خواهد نمود. برای شروع به آموزش زیر دقت نمائید:

گام اول: نرم افزار Predator را از اینجا دانلود کنید.

گام دوم: بعد از اجرای برنامه، فلش خود را درون دستگاه قرار دهید. نگران اطلاعات خود نباشید چراکه به هیچ وجه هیچیک از آن ها از روی فلش حذف نخواند شد و یا تغییر نخواهند کرد. بنابراین می توانید از فلش شخصیتان هم استفاده کنید.

بعد از وارد کردن فلش، پنجره ای ظاهر می شود که از شما می خواهد یک کلمه عبور ایجاد نمائید.

گام سوم: در پنجره   به چند قسمت باید توجه نمائید. نخست، یک کلمه عبور منحصر به فرد در بخش New Password وارد نمائید. از این کلمه عبور برای باز کردن قفل کامپیوتر در مواقعی که فلش خود را گم کنید یا به آن دسترسی نداشته باشید استفاده خواهید نمود.

اگر دوست داشتید، می توانید تیک گزینه Always Required را نیز بزنید. در صورت انتخاب این گزینه، هر بار که فلش را برای باز کردن قفل رایامه به دستگاه متصل می کنید، کلمه عبور انتخاب شده نیز از شما خواسته خواهد شد.

در پایان، در زیر قسمت Flash Drives از شناسایی شدن فلش خود توسط برنامه مطمئن شوید و سپس گزینه Create Key را کلیک کرده و در پایان OK را انتخاب نمائید.

گام چهارم: بعد از فشردن دکمه OK، نرم افزار Predator بسته خواهد شد. در این هنگام می بایست بر روی آیکن آن در نوار وظیفه کلیک نمائید تا برنامه مجددا راه اندازی شود. چند ثانیه بعد، آیکن برنامه به رنگ سبز تغییر خواهد کرد که بیانگر فعال بودن نرم افزار بر روی رایانه شما خواهد بود.

هر ۳۰ ثانیه یک بار، نرم افزار Predator وجود فلش USB بر روی رایانه شما را بررسی می نماید و در صورتی که فلش به رایانه شما متصل نباشد، صفحه کامپیوتر تاریک شده و قفل می گردد.

در ادامه به چند نکته اشاره می کنم:

  • برا توقف برنامه در هر لحظه که خواستید، می توانید گزینه Pause Monitoring را از روی نوار ابزار انتخاب نمائید.
  • اگر کسی بخواهد به رایانه شما در حالی که قفل است دسترسی پیدا کند، شما قادر خواهید بود تا گزارش تمام تلاش های ناموفق وی را بعد از اینکه به سیستم دسترسی پیدا کردید ببینید. برای مشاهده گزارش ها کافیست از نوار ابزار برنامه گزینه View Log را انتخاب نمائید.
  • این برنامه قادر است از چهره کسانی که قصد ورود به رایانه شما را داشته اند نیز عکس تهیه نماید.
  • تنها مشکل و نقطه ضعف این روش از قفل گذاری آن است که یکی ار درگاه های USB رایانه شما مدام اشغال می شود که البته برای رفع این مشکل می توانید از یک هاب USB استفاده نمائید.

اگر برای سوالات رایانه ای و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا کلیک کنید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه