الو رایانه

open stack چیست و کاربرد آن

  • تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
  • بازدید : 1,176
  • نظرات : بدون ديدگاه
open stack چیست و کاربرد آن

open stack چیست و کاربرد آن

open stack چیست

نرم افزار یک پلتفرم متن باز است. این نرم افزار دست اورد اقدامات یکی از پروژه هایی است که برای سازما ناسا انجام شده است و هدف آن یکپارچه سازی و همگان سازی وب سایت های سازما ناسا بوده است.اگر بخواهیم اوپن استک چیست باید گفت نرم افزاری که توسط پلتفرم های پردازش می توان ایجاد کرد و مدیریتش کنید. این پردازشگر ابری public و private هتند. میتوان گفت این برنامه مفهوم نرم افزار cloud است.

در واقع نرم افزار اوپن استک یم سیستم ابری است که قسمت عظیمی از منابع محاسباتی، ذخیره سازی و شبکه را در یک مرکز داده کنترل می کند. همه اینها این امکا را می دهد از طریق API با روش های مورد تائید تهیه و مدیریت می کند. برای هر یک از کاربر یک فضای داشبورد ایجاد کرده تا از منابع خود ایجاد کنید و کنترل نماید. این نکته قابل ذکر است که نرم افزار اوپن استک یک مجازی ساز نیست بلکه روی مجازی پیاده می شود تا کنتر ل و استفاده از آن برای کاربران فراهم شود.

یکی از مزیت های خوب این سرور ابری این است که به اندازه احتیاج از منابع می توان استفاده کرد. نرم افزار اوپن استک این امکان را می دهد که در زمان های خاص بسته به نیاز خود از منابع و ترافیک استفاده نماید. بنابراین می توانید از منابع ثابتی برای خود خرید کنید و این امکان هم وجود دارد که هزینه میزان استفاده از منابع را در لحظه پرداخت کنید.

کاربرد اوپن استک

یکی از بهترین کاربرد های نرم افزار های اوپن استک استفاده از آن برای سایت های فروشگاهی است.

نکته قابل ذکر دیگر این است که حتی شرکت های بزرگی مثل گوگل با اینکه دارای پلتفرم های اختصاصی ابری است اما برای توسعه این نرم افزار کمک می کند. همین همکاری ها باعث گردیده تا سرعت پیشرفت و رشد این نرم افزار نسبت به بقیه بسیار بالاتر باشد.

 

یکی دیگر از ویژگی های بسیار خوب این نرم افزار امنیت است . از جدیدترین و کارامد ترین روش ها برای حفظ امنیت حداکثر و محافظت از داده ها استفاده می کند. همه اینها حاصل تلاشهای جمع بسیاری از متخصصان و کارشناسان امنیتی است که نظارت و تقویت ایمنی آن به عهده آنان است. این گروه به صورت دائم ابعاد امنیتی آن را آزمایش می کنند و اگر مشکلی داشته باشد در لحظه برطرف می کنند.

open stack چیست و کاربرد آن

یکی از بهترین کاربرد های نرم افزار اوپن استک استفاده از آن برای سایت های فروشگاهی است. این امکان همیشه وجود دارد که در صورت وجود تعداد زیاد بازدید کننده مشکلاتی برای سایت به وجود آید خصوصا اگر محدودیت ها به دلیل کمبود حافظه زیاد باشد.

بنابراین برای این سایت ها اگر امکان خرید ترافیک و منابع به صورت مستمر فراهم نباشد می توانند از طریق نرم افزار اوپن استک به صورت موقت ازمنابع زیادی استفاده کنند و هزینه هایی که استفاده شده پرداخت کنید.

از مهمترین سرویس های اوپن استک می توان به این موارد اشاره کرد:

Horizon

Swift

Glance

Nova

Trove

Ceilometer

Heat

Cinder

Neutron

Keystone

Barbican

Barbican

Manila

نرم افزار اوپن استک مزیت های بسیار زیادی است یکی از انها کنترل تمام منابع سخت افزاری به صورت دائم است.

همچنین نصب و تغییر نرم افزار به صورت خودکار است.

همچنین امکان انتقال سرور مجازی از یک سرور به سرور دیگر به آسانی امکان پذیر است .

می توان منابع را در چندین سرور متوع به صورت یکپارچه روی یک سرویس به اشتراک گذاشت.

فقط توجه داشته باشید که در همه ی لاگ های موجود در سخت افزارها به صورت یکپارچه نمایش داده می شوند. نرم افزار اوپن استک یکی از مهره های مهم و اصلی در تکنولوژی رایانش ابری خواهد بود و بدون آن این تکنولوژی ها امکان پذیر نخواهد بود.

لینک های مرتبط

هم چنین برای قرار دادن برنامه در بازار به این صفحه مراجعه کنید.

هم چنین برای ارورهای sql server به این صفحه مراجعه کنید.

هم چنین برای مشکل باز نکردن فایل های exe به این صفحه مراجعه کنید.

هم چنین برای آموزش نصب اوبوتنو(ubontu) در ویندوز (windows) به این صفحه مراجعه کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
الو رایانه