الو رایانه

آموزش ریست فکتوری گوشی های سامسونگ

  • تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • بازدید : 1,707
  • نظرات : ۲
آموزش ریست فکتوری گوشی های سامسونگ

تفاوت بین Soft Reset و Hard Reset چیست؟

اگر شما برای ریست کردن تلفن خود به تنظیمات آن دسترسی داشته باشید (Soft Reset) سافت ریست گفته می‌شود ولی زمانی که شما به تنظیمات گوشی خود دسترسی نداشتته باشید به آن (Hard Reset) هارد ریست می‌گویند.

ریست فکتوری از تنظیمات دستگاه

ساده ترین راه برای ریست فکتوری (Factory Reset) از طریق تنظیمات آن است. البته این روش زمانی کاربرد دارد که تلفن شما مشکل نرم‌افزاری نداشته باشد. اما در صورتی که به هر دلیلی امکان استفاده از دستگاه و ریست فکتوری از بخش تنظیمات آن را ندارید، می‌توانید از منوی ریکاوری اندروید آن را ریست فکتوری کنید که این روش را نیز در ادامه آموزش خواهیم داد.

۱- ابتدا به تنظیمات دستگاه اندرویدی خود بروید.

 

۲- در لیست تنظیمات بخش Backup & reset را پیدا کرده و وارد آن شوید.

 

۳- حال برای ریست فکتوری اندروید، Factory Data Reset را لمس کنید.

 

۴- در این صفحه دستگاه اندرویدی به شما هشدار می‌دهد که با انجام این کار تمام اطلاعات شما، حساب‌های کاربری، برنامه‌ها، و… از دستگاه حذف خواهند شد. با لمس Reset یا Delete All از انتهای صفحه تصمیم خود را تایید کنید تا پروسه ریست فکتوری آغاز شود.

 

  • در صورتی که موبایل یا تبلت اندروید شما رمزی داشته باشد، در این مرحله از شما پرسیده خواهد شد تا از ریست شدن دستگاه به دست دیگران جلوگیری شود.

 

ریست فکتوری از منوی ریکاوری

۱- موبایل یا تبلت اندروید خود را خاموش کنید.

 

۲- با نگه داشتن کلیدهای ریکاوری، وارد منوی ریکاوری اندروید شوید.

 

برای ورود به منوی ریکاوری اندروید، ما باید دو یا سه کلید مشخص را همزمان، به مدت چند ثانیه فشرده و نگه داریم، اما این کلیدها بر اساس مدل دستگاه شما متفاوت هستند. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید برای ورود به منوی ریکاوری در اکثر گلکسی‌های سامسونگ باید سه کلید خانه، افزایش صدا، و پاور را نگه داشت. شما به آسانی با جستجو در گوگل می‌توانید روش صحیح ورود به منوی ریکاوری دستگاه خود را پیدا کنید.

۳- ریست فکتوری کنید.

پس از ورود به منوی ریکاوری، با کلیدهای کنترل صدا می‌توانید بین گزینه‌های روی صفحه جابجا شوید و با فشردن کلید پاور دستگاه گزینه‌ها را انتخاب کنید.

 

در این منو به دنبال Factory Reset یا گزینه‌ای مشابه آن بگردید و آن را انتخاب کنید.
در صفحه بعد از شما خواسته خواهد شد که تصمیم خود را تایید کنید. با انتخاب YES پروسه ریست فکتوری آغاز خواهد شد. این مرحله کمی طول خواهد کشید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه