الو رایانه

آموزش نحوه ثبت‌نام در اپلیکیشن My Tamin تامین اجتماعی

  • تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • بازدید : 3,620
  • نظرات : بدون ديدگاه
آموزش نحوه ثبت‌نام در  اپلیکیشن My Tamin تامین اجتماعی

به‌ احتمال زیاد اکثر افراد با مفهوم بیمه و نوع تامین اجتماعی آن آشنا هستند. بیمه انواع بسیار زیادی دارد ولی این نوع از بیمه بیشترین بیمه‌گزار را در بین مردم دارد. اگر تا به حال در مکانی مشغول به کار شده باشید حتما با مفاهیم بیمه تامین اجتماعی، دفترچه بیمه و شماره بیمه آشنا هستید. قصد ما این است که در این مقاله چگونگی ثبت نام در سایت تامین اجتماعی را به شما آموزش دهیم پس با ما همرااه باشید.

 بیمه تامین اجتماعی چیست؟

بیشتر افراد با بیمه تامین اجتماعی آشنا هستند اما ما خود را موظف میدانیم تا توضیحاتی کوتاه درباره آن بدهیم. بیمه تامین اجتماعی تعداد بیمه‌گزار زیادی را در کشور دارد. طبق آمار سال ۹۵ بیش از ۳۵ میلیون نفر بیمه شده این بیمه در کشور بوده‌اند. در این نوع بیمه افراد به دو گروه تقسیم می‌شوند. عده‌ای بیمه‌شده اصلی و عده‌ای دیگر بیمه‌شده فرعی هستند. یعنی افراد تا موقعی که تحت تکفل خانواده خود هستند معمولاً بیمه‌شده فرعی پدر یا مادر خود هستند. پس از اینکه افراد مستقل شده و شاغل پیدا میکنند و از طرف محل کار خود بیمه میشوند تبدیل به بیمه‌شده اصلی می‌شود و در حالتی که فرد بیمه‌شده اصلی باشد می‌تواند خانواده خود را مانند پدر و مادر، همسر و فرزندان خود را بیمه کند. در واقع در این حالت آن‌ها بیمه‌شده فرعی آن فرد می‌شوند.

چگونه در نرم افزار My Tamin ثبت‌نام کنیم؟

اگر که قصد  ثبت نام در بیمه تامین اجتماعی را داشته باشیم باید فرض کنیم که فرد برای اولین بار شروع به کار در یک کارگاه شده است یا خیر. زمانی که فرد در آن کارگاه مشغول به کار می‌شود، طبق قانون، کارفرما باید برای او اصطلاحا بیمه رد کند. در این حالت اسم شخص باید در لیست بیمه کارگاه قرار بگیرد. اما اگر فرد شماره بیمه نداشته باشد این کار امکان‌پذیر نیست. بنابراین اولین مرحله ثبت نام در بیمه تامین اجتماعی، نام‌نویسی فرد در بیمه تامین اجتماعی است.

برای شروع باید برنامه my tamin را از روی صفحه گوشی خودتان انتخاب کنید و لمس کنید.

my tamin apllicationدر این قسمت باید بر روی ثبت نام در سامانه سوابق تامین اجتماعی بزنید تا وارد صفحه بعدی شوید.

my tamin appسپس در مرحله بعدی کد‌ملی خود یا (بیمه شده) را وارد کنید، در کادر بعدی نوع اپراتور سیمکارتتان را وارد کنید و در فیلد آخر شماره تلفن خود (بیمه شده) را بنویسید و بر روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید و منتظر دریافت پیامک
شناسه فعالسازی از طریق تلفن همراه باشید.

my taminنکته: در صورتیکه شماره تلفن همراه وارد شده متعلق به شخص شما (بیمه شده) نباشد نیاز است پس از طی همه مراحل ثبت نام شخص بیمه شده با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه به یکی از شعبات سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمائید.

در این مرحله، کدی برایتان ارسال شد را در کادر وارد کنید. سپس روی ثبت نام کلیک کنید.

در این قسمت شما باید فرمی که مشاهده میکنید را پر کنید که این اطلاعات اعم از نام و نام‌خانوادگی ، کد ملی که از قبل پر شده، شماره شناسنامه،سری شناسه ، تاریخ تولد ، ایمیل و … است. پس از پر کردن کلیه موارد روی دکمه ثبت نام کلیک نمائید.

در نهایت پیغام سیستم مطابق زیر مشاهده می شود :

توجه داشته باشید که در بخاطر سپردن پاسخ سوال امنیتی خود دقت داشته باشید . این سوال در بازیابی گذرواژه شما مورد
استفاده قرار می گیرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه