الو رایانه

بسته حمایتی دولت، از سیر تا پیاز

  • تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
  • بازدید : 1,214
  • نظرات : بدون ديدگاه
بسته حمایتی دولت، از سیر تا پیاز

بسته حمایتی دولت، از سیر تا پیاز

این روزها بازار اخبار و اطلاعات درباره بسته حمایتی دولت حسابی داغ است و شاید  برایتان این سوالات پیش آمده باشد که بسته حمایتی دولت چیست؟ به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ آیا شما مشمول بسته حمایتی دولت هستید؟ چگونه میتوان مشمول بودن یا نبودن خود را در بسته حمایتی دولت پیگیری کرد؟ با الورایانه همراه باشید تا با یکدیگر مهم ترین اتفاقات را  در این مدت مرور کنیم.

 

اگر برای سوالات رایانه ای و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا

 کلیک کنید.

 

داستان از کجا شروع شد؟

برای اولین بار در پاسخ به اینکه بسته حمایتی دولت چیست، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی چنین توضیح داد:

برای کمک به وضعیت بهبود معیشت و دستمزد خانوارها در سه مرحله و متناسب با وضعیت خانوار بسته های حمایتی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در دولت تعیین شده که به گروه های هدف پرداخت خواهد شد.

وزیر تعاون و بسته حمایتی دولت

بسته حمایتی دولت

مرحله اول بسته حمایتی دولت شامل چه کسانی شد؟

مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولین کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور است؛ در این طرح به ازای هر خانوار و بر حسب بعد خانوار از ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، کارت یارانه سرپرست خانوار شارژ شدند. این خانوار‌ها می‌توانستند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد طرح، اقدام به خرید اقلام متنوع مواد غذایی مورد نیاز خود نمایند.

 

واریز ۲۰۰ هزار تومان برای بازنشستگان به صورت نقدی

در روز یکشنبه ۲۷ آبان ماه، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار کرد: براساس تصمیم دولت برای پرداخت بسته حمایتی به ارزش ۲۰۰ هزار تومان برای بازنشستگانی که زیر ۳ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند، این بسته حمایت نقدی نیز پنجشنبه ۲۴ آبان ماه به حساب بازنشستگان واجد شرایط واریز شده است. یازدهم آذر ماه سال جاری بود که بسته‌های حمایتی دولت بین برخی از اقشار جامعه که درآمد زیر ۳ میلیون تومان دارند، توزیع شد.

بسته‌های حمایتی پیش‌بینی شده از سوی دولت نیز هر مرحله به طور متوسط حدود ۲۰۰ هزار تومان ارزش دارد که این تسهیلات به صورت ریالی در کارت‌های یارانه افراد در مجموع به میزان ۶۰۰ هزار تومان واریز خواهد شد و خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد بسته حمایتی خود را دریافت کنند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید: ثبت شماره شبا برای سهام عدالت

سبد حمایتی دولت تامین اجتماعی

واریز به حساب کارگران سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی

 

سبد کالا طی  (۳۰ دی) و (۱ بهمن) به حساب کارگران سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی واریز شد و بسته به میزان خانوار مبلغ متفاوت بود.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار خانوار تحت پوشش تامین اجتماعی که زیر ۳ میلیون دریافت می‌کنند مشمول دریافت سبد کالا هستند، گفت: بازنشسته‌های تامین اجتماعی ۲۰۰ هزار تومان سبد کا لا گرفته اند، اما کارگران بر اساس تعداد خانوارشان مبلغ سبد متفاوت است.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: خانواده یک نفره ۱۰۰ هزار تومان، ۲ نفره ۱۵۰ هزار تومان، ۳ نفره ۲۰۰ هزار تومان، ۴ نفره ۲۵۰ هزار تومان و ۵ نفره به بالا ۳۰۰ هزار تومان سبد کالا دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سبد کالا به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود، گفت: حتی اگر فرزند خانواده تحت پوشش تامین اجتماعی باشد، سبد کالا به سرپرست خانواده حتی اگر بیمه شده نباشد نیز پرداخت می‌شود.

به هر خانواده یک بسته حمایتی ارائه داده می‌شود بعنوان مثال اگر در خانواده ۳ نفر مشغول به کار باشند و هر کدام کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد داشته باشند به یک نفر از آنها این بسته داده می‌شود و این بسته حمایتی تنها به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید: نحوه محاسبه یارانه سال ۹۷

 

سبد حمایتی دولت برای بازنشتگان

 

ادامه پرداخت “بسته حمایتی” در سال آینده؟!

 

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، نیمی از جمعیت کشور را مشمول دریافت “بسته حمایتی” اعلام کرده و گفته بود “ادامه پرداخت این بسته حمایتی در سال آینده به منابع و بودجه سال ۹۸ بستگی دارد؛ بودجه این طرح در مرحله اول ۳۰۰۰ میلیارد تومان بود.”

شریعتمداری در مورد توزیع سبد حمایتی دولت گفته بود: «سبد کالا کارگران توزیع و تمام شد آموزش و پرورش گرفته است دیگر وزارتخانه ها تک به تک با تایید ذی حسابان دریافت می کنند و برای تمام مددجویان بهزیستی وکمیته امداد و پشت نوبتی ها اقدام شد».

وزیر رفاه گفت: در ادامه گروه سوم کسانی دیگر مثل رانندگان و کارگران ساختمانی هستند که حقوق زیر ۳میلیون دارند به تدریج در گروههای مختلف ساماندهی شدند.

وی گفت: به دستور رئیس جمهور برای شروع نوبت دوم سازمان های حمایتی مثل بهزیستی و کمیته امداد ابلاغ شده است.

شریعتمداری افزود: درمورد آنهایی که بیمه نیستند و در گروههای مشمول قرار ندارند نیز بخش غالبی از مردم بیمه اند اما غیر از آن به تمام مراکز امداد و بهزیستی بعد از اتمام این مرحله اعلام می کنیم که برای ثبت نام تقاضایشان اقدام کنند.

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید: دریافت سود سهام عدالت و پیگیری وضعیت سهام عدالت

 

 

سبد حمایتی دولت برای کارگران

 

و اما نحوه پیگیری عدم واریز بسته حمایتی برای مشمولان

 

 

سؤال بسیاری از خانوارها و کسانی که طبق شرایط اعلام شده، مشمول دریافت این بسته حمایتی هستند، این است که در صوت عدم واریز این مبالغ تا امروز به حساب مشمولان، از چه طریق باید پیگیر این مشکل شوند؟

در پاسخ به این سؤال، معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی گفته: «این افراد از روز دوشنبه اول بهمن ماه می‌توانند با ارسال پیام به سامانه #۴*۴* وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاسخ خود را دریافت کنند همچنین مرکز ارتباطات مردمی سازمان تأمین اجتماعی با شماره تماس ۱۴۲۰ آماده پاسخگویی به بیمه‌شدگان در مورد بسته حمایتی است»

 

اگر برای سوالات رایانه ای و موبایل مشکلی دارید می توانید باشماره تماس

  ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت

تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نمایید.

اگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا

 کلیک کنید.

در پایان

نیمه دوم امسال را باید تلاش دولت برای رفع مشکلات مردم با بسته حمایتی بنامیم. هر چند که دولتمردان در ارائه بسته حمایتی دولت به تمامی اقشار جامعه موفق نبودند اما قدمی هر چند کوچک را برای رفع فاصله درآمد مردم با رشد قیمت ها برداشتند. بسته حمایتی دولت چه خوب و چه بد توانست مرحمی بر روی زخم مردمی باشد که بیشترین ضرر را از تورم امسال متحمل شدند. در پایان دوست داریم نظرات شما عزیزان و همراهان الورایانه را در مورد بسته حمایتی دولت بدانیم. فکر می کنید سال آینده این بسته به چه صورت میان مشمولان عرضه شود؟ آیا به طور کلی با این پرداخت ها به مردم موافقید؟

در هر مرحله ای در فرآیند پیگیری بسته حمایتی خود دچار مشکل شدید می توانید با کارشناسان الورایانه تماس بگیرید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه