الو رایانه

قابلیت Do not disturb یا مزاحم نشوید در آیفون چیست؟

  • تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بازدید : 8,043
  • نظرات : ۲
قابلیت Do not disturb یا مزاحم نشوید در آیفون چیست؟

قابلیت Do not disturb آیفون چیست؟

 

Do not disturb

بله شاید شما هم این گزینه را در گوشی های ایفون یا اندرویدی در منوی تنظیمات دیده باشید امروز میخواهیم بیشتر شما رو با این موضوع و کارایی های مفیدی و بهینه ای که دارد آشنا کنیم با الورایانه همراه باشید.

از وقتی که ای اوس ۶ روی دستگاه های اپل ارائه شد این قابلیت هم به همراه ای او اس به وجود امد همانطور که از معنی لغوی ان پیداست برای جلوگیری های موقتی از مزاحمت های تلفنی بوجود امده است به زبان ساده تر وقتی شما در جلسه ای حضور دارید و نمیخواهید که تداخلی برای شما در جلسه توسط صدای زنگ یا صدای ویبره احساس شودو از ارائه نوتیفیکیشن از سوی دستگاهتان جلوگیری خواهد کرد. بنابراین حالت Do Not Disturb آیفون در برخی از شرایط می‌تواند بسیار کاربردی باشد. شاید بگویید خب پس قابلیت Mute که همین کار را انجام میدهد در ادامه با فرق این دو اشنا میشویم.

برای برخی شاید کار کردن با Do not disturb کمی سخت یا گیج کننده باشد چون یک منوی ساده برای روشن یا خاموش کردن نیست که با فعال سازی ان خیالمان از تماس های بی موقع راحت باشد و شامل تنظیمات و زیرشاخه‌های مختلفی نیز می باشد حتی تنظیماتی وجود دارد که در شرایط ضروری با آیفونی که حالت Do Not Disturb در آن اکتیو است تماس برقرار کنید اگر در  هر یک از بخش‌ها و مراحل توضیح داده  شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌ تماس های الو رایانه با کارشناسان واحد پشتیبانی بگیرید  تا ازآن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

 

اگر وقتی Do not disturb فعال باشد پیام ها یا تماس ها کاملا از دست میرود؟

ساده بگوییم خیر، وقتی این حالت برای ایفونی فعال باشد شرایط خاصی برای گوشی بوجود می اید، در بخش اول راجب تماس های دریافتی اشاره میکنیم اگر شخصی با شما تماس بگیرید نه صدای زنگی میشنوید و نه صدای ویبره ای به گوش شما و سایرین خواهد رسید و شخص تماس گیرنده هم رد تماس نخواهد شد و مثل حالت عادی اوای انتظار یا پیشواز یا همان صدای بوق خالی را میشوند و اگر پیام گیر صوتی روی خط یا گوشی فعال باشد به ان منتقل میشود و بعد از قطع کردن تماس از طرف مخاطب شما در صفحه قفل نمایش خود لاگ تماس یا همان نوتیفیکیشن را میبینید که به صورت یک missedcall   یا تماس از درست رفته قابل رویت خواهد بود که در چه زمانی با چه شماره ای با شما تماس حاصل کرده است.

 

اگر برایش پیام کوتاه یا همان اس ام اس بفرستید چه اتفاقی رخ میدهد؟

خب باید بگوییم زیاد تفاوتی ایجاد نخواهد کرد و همانند تماس دستگاه کاملا بیصدا عمل میکند و حتی صفحه نمایش مخاطب روشن هم نخواهد شد تا زمانیکه ایشان قفل گوشی خود را بازکند و سپس پنجره شتاور پیام برایش نمایان میشود وو ازطرفی شما که برای ایشان پیام فرستادید دلیوری دریافت پیام خود را دریفات خواهید که و متوجه این موضوع نخواهید شد.

 

مشکلات کامپیوتری

 

حال چگونه بفهمیم که گوشی را بدرستی در حالت do not disturb بدرستی قرار دادیم؟

وقتی روی دستگاه ایتن حالت فعال باشد یک حلال ماه کوچو را در مجاور یا کنار باتری یا کمی عقب تر مشاهده خواهید که اگر این حلال که عموما به رنگ سفید میباشد را مشاده کردید بدانید که شما روی حالت do not disturb قرار دارید.

در بعصی از موارد خاص که نیاز هست با شخصی که روی حالت do not disturb قرار دارد تماس ضروری برقرار کنید نیاز به سماجت و صبوری بیشتری می باشد چراکه در دستگاه های اپل این قابلیت وجود دارد که شخصی در ظرف مدت کمتر از ۳ دقیقه ۲بار با شما تماس گرفته اجازه برقراری تماس داده شود و از حالت do not disturb صرف نظر کند البته به شرطی که مخاطب مورد نظر در منوی تنظیثمات حالت repeated calls را فعال کرده باشد و از طرفی در منوی بالای ان allow calls from  را روی حالت everyone  قرار داده باشد در غیر اینصورت امکان برقراری تماس با ایشان وجود نخواهد داشت.

 

 

فرق بین حالت Mute با do not disturb در چیست!؟

در مورد قابلیت های Do Not Disturb شاید شنیده باشید که اجازه دریافت نوتیفیکیشن ها را تنظیم می کند و در کل شاید مانند Mute باشد.اما این دو تفاوت دارند .این دو تنظیمات کملا باهم تفاوت دارند و نمیتوان این دو رایکسان دانست دکمه Mute در حالت عادی، تمامی صداهایی که از دستگاه خارج می‌شود شامل زنگ، SMS، انواع نوتیفیکیشن‌ را قطع می‌کند. زمانی که آن را در وضعیت فعال (دکمه به سمت پایین هدایت شده باشد) قرار دهید، هنگامی که تماس، پیامک یا نوتیفیکیشنی دریافت کنید، دیگر صدایی از آیفون شما به گوش نخواهد رسید. مشکل کجاست؟ تا زمانی که شما آن را غیر‌فعال نکنید، فعال باقی مانده و اگر به  هر دلیلی  فراموش کنید که آن را غیر فعال کنید و در همین حین نیز تماس مهمی به شما شود، مطمئنا آن را از دست خواهید داد. اما قابلیت Do Not Disturb به شما اجازه می‌دهد تا تنظیمات خاصی را برای این حالت در نظر بگیرید. در این حالت، شما می‌توانید تنظیم کنید که چه نوتیفیکیشن‌هایی اجازه دریافت خواهند داشت و از طرفی دیگر، در چه محدوده‌ای از زمان نیاز به بی‌صدا (Silent) بودن دیوایس حس می‌شود.

نحوه فعال سازی

قابلیت Do Not Disturb از دو روش مختلف امکان فعال‌سازی را داراست:

۱- انگشت خود را از پایین صفحه نمایش به سمت بالا بکشید تا وارد مرکز کنترل (Control Center) شوید و سپس آیکونی که ماه داخل آن قرار دارد را لمس کنید تا این قابلیت فعال شود. بعد از انجام این کار، یک آیکون ماه کوچک به نوار Status Bar (نواری که ساعت داخل آن نمایش داده می‌شود) اضافه خواهد شد.
۲- اما برای فعال‌سازی و انجام تنظیمات مختلف برای قابلیت Do Not Disturb باید مسیر زیر را طی کنید:
Settings > Do Not Disturb

 

 منوی های موجود برای تنظیمات Do Not Disturb :

Scheduled: این منو برای زمان بندی و برنامه ریزی در زمان های خاص و از پیش تعریف میشود که دستگاه در چه زمانی به حالت Do Not Disturb برود

Silence : دارای ۲ اپیشن در زیر مجموعه دارد که هرگاه در حالت

Always: در تمام مواقع گوشی در حالت بدون صدا و بدون دریافت نوتیفیکیشن قرار میگیرد

While phone is lock: در صورتی که گوشی در حالت قفل باشد

Allow calls : دارای ۲ منوی کشویی است که در حالت everyone   تماس را برای همه شخص برای repeat call  ازاد میگذارد

Contact : فقط برای اشخاصی که در دفتر تلفن شما هستند اجازه صادر میشود

Activate : در حالتی که در حال رانندگی هستید فعال بشود یا خیر اگر روی حالت manually  باشد بصورت دستی فقط فعال میگردد

در زیر میتوانید عکس منوی Do Not Disturb و نحوه ورود به تنظیمات را مشاهده نمایید.

Do Not DisturbDo Not DisturbDo Not Disturb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در صورتی که برای فعال سازی قابلیت مزاحم نشوید!  مشکلی دارید و یا در خصوص مشکلات کامپیوتری سوالی دارید می توانید با شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۱۰۲۷ یا ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۹ از طریق تلفن ثابت تماس گرفته و با کمک کارشناسان الو رایانه مشکل خود را رفع نماییداگر با تماس از طریق تلفن ثابت مشکلی دارید و یا قصد تماس از تلفن همراه را دارید اینجا کلیک کنید.

 

آموزش جیلبریک کردن گوشی های آیفون

[تعداد: 1    میانگین: 2/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه