الو رایانه

خطای اتصال شما امن نیست در فایرفاکس your connection is not secure

خطای اتصال شما امن نیست در فایرفاکس your connection is not secure

آموزش رفع خطای اتصال شما امن نیست در فایرفاکس

 

۳.عدم تنظیم فایرفاکس برای برای کار کردن با نرم افزار کنترل والدین در ویندوز ۱۰ ، که این مشکل را میتوانید با خاموش کردن این قابلیت در ویندوز تست کنید .

البته علل دیگری نیز ممکن است بروز این مشکل شوند در ادامه به بررسی و آموزش تک تک این موارد خواهیم پرداخت .

راه های رفع این مشکل

راه حل ۱ :تنظیم تاریخ و ساعت

درصورتیکه تایم کامپیوتر دقیق نباشد موجب عدم تطابق در حین بررسی بسیاری از گواهی های می شود و سبب می گردد فایرفاکس چنین پیغامی را به  شما نشان دهد .همچنین تنظیمات حتی گاهی فعال کردن گزینه دریافت تاریخ و ساعت سیستم از یک تایم سرور بطور اتوماتیک میتواند باعث بروز چنین مشکلی گردد.

  1. دکمه ویندوز + R را همزمان فشار دهید و در کادر باز شده عبارت “control “را تایپ نمایید.your connection is not secure

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. عکس در صفحه کنترل پنل “Date & time” و یا “Clock and Region” را پیدا کرده و انتخاب کنید .
 2. زمانیکه کادر تاریخ و ساعت ویندوز برایتان باز شد روی دکمه change date and item کلیک کنید.
 3. پس از اعمال تغییرات Apply را بزنید.و بررسی کنید که آیا ارور در مرورگر فایرفاکس تغییری کرده است .

 

your connection is not secure

 


راه حل ۲ :غیر فعال کردن آنتی ویروس

تعداد بسیاری از نرم افزار های آنتی ویرورس وجود دارند که لایه های اضافی امنیتی را به مرورگر شما اضافه می کنند و بنابراین باعث بروز ارور مربوطه می گردند.در چنین مواردی معمولا ارور بصورت  “SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER” خواهد بود.

در این موارد بایستی در نرم افزار آنتی ویروس مربوطه به دنبال تنظیماتی که احتمالا لایه های اضافی را به مرورگر اعمال می کند .اساسا بدنبال مواردی باشید که فعالیت های اینترنتی را کنترل می کنند.محصولات امنیتی مانند آنتی ویروس های, BitDefender ,Bullguard , ESET , Kaspersky ,AVG LinkScanner و یا SurfShield  در این دسته قرار می گیرند.

درصورتیکه هنوز موفق به رفع مشکل نشدید میتوانید آنتی ویروس را بطور کامل غیر فعال نمائید.برای غیر فعال کردن کردن آنتی ویروس ها میتوانید از مقاله نحوه غیر فعال سازی آنتی ویروس ها استفاده نمایید .

 


راه حل ۳:تنظیمات پیشرفته در فایرفاکس

تنظیماتی در فایرفاکس وجود دارد که مرورگر با windows certificate store که با مرورگرهای دیگری چون  کروم ، اکسپلورر ،safari و غیره اشتراک گذاری می شود.این در مواقعی کار آمد خواهد بود که شما دسترسی کامل به کامپیوتر تان ندارید.و تعدادی certificate وجود دارند که نمیتوانند در فایرفاکس وارد شوند .با اعمال این تنظیمات به بررسی رفع یا عدم رفع مشکل خواهیم پرداخت .

 1. فایرفاکس را باز کنید و در قسمتی آدرس سایت را تایپ میکنید عبارت  “about:config ” را تایپ نمائید .زمانیکه با این صفحه را مشاهده کردید روی I Accept the risk کلیک نمائید.
 2. حال زمانیکه نوار سرچ در بالای پنجره ظاهر شد درونش عبارت “root” را تایپ نمائید تا نتیجه برایتان ظاهر شود .
 3. عبارت “enterprise_roots.enabled” را از لیست پیدا کرده و روی آن کلیک راست کرده و گزینه “Toggle”  را برگزینید.تا مقدار enable  را بگیرد که در ابتدا false بود .
 4. حال یک وبسایت را بازکنید و بررسی کنید که آیا به آن بطور مستقیم دسترسی دارید یا خیر .توجه داشته باشید که ممکن است پیغامی برای تغییر اولویت ها دریافت خواهید نمود در اینصورت آن را نادیده گرفته و ادامه بدهید .

 


راه حل ۴: تغییر اولویت های SSL3

چنانچه روش های بالا تاثیری مورد نظر را بوجود نیاورد ، می توانیم تنظیمات SSL  را در اولویت های فایرفاکس تغییر داده و تاثیر آن را هم بررسی کنیم .

 1. فایرفاکس را باز کنید و عبارت “about:config” را در قسمت آدرس سایت تایپ کنید و کلید enter را بزنید.
 2. اکنون زمانیکه قسمت سرچ برایتان در بالای پنجره ظاهر شد درونش کلمه ssl3  را جستجو کنید .
 3. زمانیکه نتیجه را در لیست پیدا کردید ۲ عبارت اول را مانند تصویر زیر کلیک راست کنید و گزینه”Toggle” را بزیند تا مقادیرشان به false تغییر پیدا کند.
 4. حال منوی فایرفاکس از سمت راست بالا باز کرده و روی “Help ” و سپس “Troubleshooting Information” کلیک کنید .
 5. در قسمت “Application Basics”  مقابل عبارت Profile Folder  روی “Open folder” کلیک کنید .
 6. حال فایل های دیتابیس “cert8.db” و“cert9.db” را انتخاب کنید .قبل از اجرای این کار نیاز است تا یکبار فایرفاکس را ببندید و مجدد وارد شوید.

راه حل ۵ :تنظیمات خودکار برای پروکسی

اگر تمام تنظیمات بالا برای تان کارساز نبود میتوانید فعالسازی “auto-detect proxy server on this network” را امتحان کنید.برای این کار برروی سه خط کناری مرورگر کلیک کرده وبعد از باز شدن صفحه در بخش Options وارد شوید در سمت چپ گزینه advance را انتخاب کرده و در صفحه باز شده بر روی گزینه network کلیک کرده ودر بخش connection

در مرورگر های جدید فایرفاکس طبق تصویر پایین عمل کنید

your connection is not secure

 

 • بعد از باز کردن General در بخش Network Settings بر روی گزینه settings  کلیک کرده تا وارد صفحه ی بعدی شوید

 

your connection is not secure

 

 • گزینه auto-detect proxy server on this network را انتخاب کنید .

راه حل ۶:اضافه کردن استثنا برای وبسایت خاص

قبل از انجام  اینکار نکات قید شده را حتما انجام دهید و از درسی وی سایت خود اطمینان کامل حاصل نمایید چرا که بعضی از سایت ها به صورت کپی از سایت اصلی بود و صرفا جهت سرقت اطلاعات شما ایجاد شده اند . وارد مرورگر شده و وب سایت مورد نظر خود را وارد نمایید سپس با مواجه شدن خطا ی مذکور در پایین صفحه بر بروی گزینه Advanced کلیک کنید بعد از باز شدن صفحه جدید در پایین صفحه به دنبال گزینه Add Exception باشید و بر روی آن کلیک نمایید . سپس درکادر باز شده در بخش location آدرس وب سایت مورد نظر خود را وارد کنید و در آخر بر روی گزینه Confirm  Security Exception کلیک نمایید .

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]
تبلیغات

اگر سوال یا اشکالی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099071027 « الورایانه »
تماس بگیرید. (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)

الو رایانه